Merhaba bu yazı google ve bizim aramızdaki savaşın planları az sonra yazacaklarım denediğim ve olumlu sonuçlar aldığım şeyleri sizlerlede paylaşıcağım bir çoğumuz aslında biliyoruz bilmeyenler öğrenir bilenlerde fikirler vererek bu savaşı kazanmamızda yardımcı olur diye düşünüyorum

websitemizin googleda yükselmesi ziyaretçi çekmek ve daha bir çok şey için;
Domain Seçimi

1.Yaş

Domain yaşı çok önemlidir olabildiğince yaşlı domain bulmaya gayret edin.
Bunu yapabileceğiniz bir kaç site var ama bunları takipde edebilirsiniz
2.Geçmişi

Buda çok önemli domainimizin daha önceleri sandboxa girip girmediğini bilmeliyiz bunla ilgili websiteleri bana rastgelmedi bu yüzden domain alırken bunları google üzerinden kontrol edicez.
3.Kısa-Uzun

Önemli bir diğer unsurda domainin kısa ve uzun oluşu domainimiz sitemizde anlatmak istediğimiz şeyleri içermeli ancak kısada olmalı örnek verirsek bir oyun sitesi için zoyun.com oyunz.com gibi domainler süper domainlerdir bulursanız kaçırmayın derim
Backlink

1.Backlink Sayısı

Backlink sayısı çok önemlidir bu sayı ne kadar çoksa o kadar iyidir.
2.Backlink Kalitesi

Backlink kalitesi backlink sayısından daha önemlidir ama ikiside olmalı
Seo

Seo için alt bir başlık açmaya gerek yok burda bilmemiz gereken şey sitemizi arama motorlarına sevdirmek işte bu kadar kolay.
Özgünlük

Arama motorları genelde bir konuda ilk 160 karakterle ilgilenir bu önemli neden mi eğer sitemizdeki başlık özgün,etiketler özgün ve 160 karakter özgün yazarsak sitemiz özgün olur buda google caffein açısından sitenizin istediğiniz kelimelerde üst sıralara çıkması demektir.
Sosyal imleme

Nedir?

Sosyal imleme digg,delicious,diigo tarzı sitelerdir bu siteler sizin backlink ve hit kazanmanızda emin olun çok yararı olacaktır.
Nasıl Ekleriz?

Sitelerimize ikonlarını koyabiliriz bunu yapmak digg vb. Sitelerde konularmızı eklememizi kolaylaştırır bunun dışında sitelerine gidip üye oluruz sonrada submit kısmından ekleriz bu arada hatırlatma türkçe imleme siteleride var bazıları;tusul,oyyla,limktir.
Sosyal Ağlar

Sosyal ağlarda ziyaretçi kazanmanıza yardımcı olur ziyaretçi kazanmak demekde alexada bişiyler olması demek bunu sonra anlatıcam konumuza geri dönersek sitemizi Facebook,Twitter,Friendfeed tarzı sosyal sitelerde tanıtmamız yeni ziyaretçilerin sitemize girmesini sağlar ve bence yararlıdır. Bu arada twitter tarzı sitelerde linkler nofollow yani backlink için kendiniz yormayın
Alexa

Evet benim için çok önemli bir şey daha google çoğu zaman alexadan yardım alır eminim google caffein alexadan daha çok yararlanacaktır alexada ana mantık aslında şudur;
Ziyaretçi>geçirdiği zaman>sayfa gösterimi
Önemli olan şeyler bunlardır yani ziyaretçi ortalaması 10-20 dk arasındaysa ve günde 1000 tekil hitimiz varsa 1-2 ayda geliceğiniz sıra sizi şaşırtabilir emin olun.


Eğer bir kusurumuz varsa Affola

orjinal metin;http://www.wkip.net/2010/06/buyuk-savasgoogle/