4 - 5 aylık bi' sitenin Google 'da 320 indexe sahip olması çok kötü bi' durum.. Bu demek oluyor ki , Siteye içerik girişi yapmıyorsunuz. Günlük ya da belirli bi' zaman içerisinde devamlı siteyi güncellemeniz , Site için yararlı olur. Google botlarını böylelikle içerik günlerine alıştırırsınız ve devamlı aynı zaman diliminde gelir , Yeni içerikleri indexler ve giderler.

Bazen siz devamlı gün gün içerik girersiniz , Ardından Google botları bakar hergün indexliyor bu sefer hergün siteye gelmeye başlar. Bi' gün girer , Siteniz güncel değil. Hemen düşünür , Niye böyle diye ve bu sefer indexlediği sayfaları kontrol eder , Acaba bi' yerlerden yedek miydi ya da alıntı içerikler miydi diye.. Eğer arama sonucu bi' şey bulmazsa , Sitenizi terk eder. Eğer bulursa indexlerde azalma gösterir , yavaş yavaş indexler azalır.

Siteniz için tavsiyem ; Devamlı içerik girmenizdir. Bu devamlılık sözcüğü , günlük olarak algılayın ve öyle yapın. Günlük olarak gireceğiniz içerikler , Siteniz için yararlı olur ve hergün belirli sayıda içerik girin. Her gün 10 içerik girilen sitede diğer bi' gün 20 içerik girmeniz , Çok zararlıdır. Nasıl mı , Şöyle düşünün ; Bi' inşaat işçisi bi' anda 10 tuğla kaldırabiliyor. Bi' gün bi' bakıyorsunuz 20 tane birden kaldırmış , Sizce anormal olmaz mı ?

Bunun yanı sıra backlinklerinize baktığımda , yine 4-5 aylık site için gerçekten çok kötü bi' istatislik görüyorum. 210+ kadar indexiniz var , Bu durum gerçekten çok kötüdür. Sağlam oyun sitelerinden link almanız , Çok yararlı olur. Backlink , Google indexlenmesi ve sıralamanız için çok önemli bi' faktördür. Bunu da şöyle örneklendireyim; Bi' inşaat yaptırıyorsunuz. Çimentodan çalıyorsunuz ama inşaatın sağlam olmasını istiyorsunuz.

Burada inşaat , Siteniz / Çimento ise backlinktir.

Umarım yorumum , yararlı olur.