Site içi kaliteye ulaşmak için önemli etkenlerden biride sitenin güncel olmasıdır.
Google güncel sitelere fazlasıyla önem vermektedir. Konularımızın güncel olması içinde birçok yöntem vardır. Bunlardan biride sitelerimizin yorum almasıdır.


Google tarafından daha önceden indexlenen sitemiz, bir sonraki google indexlemesinde konunun güncellendiğini görünce konumuzu yukarılara taşıcaktır. Tabiki yukarılarda yer almak için birçok etken vardır. Yorum ise bunlardan biridir.
Peki yüzlerce hatta binlerce konu var hepsine de yorum yazamayız ki…
diyebilirsiniz. Haklısınız binlerce konuya yorum yazmak kolay değildir. Bu yüzden bazı yöntemlere başvurmak gerekebilir.
Sizlere bu konuda bir ipucu vereceğim.
Yazılarınızı yazarken, yazılarınızın sonuna kullanıcıyı teşvik edici cümleler kurabilirsiniz. Ayrıca yazılan yorumlar diğer kullanıcılarında o yoruma cevap verme ihtiyacı doğurabilir.
Örnek verecek olursak “İpad bilgisayar” konunuz var diyelim. Sitemize yorum çekmek için “ipad tasarımı sizi tatmin ettimi?“, “İpad Türkiye’de başarılı olabilirmi” gibi ibarelerle yoruma teşvik edebilirsiniz.
Kendiniz de sitenize yorum yazabilir veya ücretli olarak yorum yazdırabilirsiniz.
Yazdığınız yorumlar kaliteli ve konuyu anlatan kelimelerden oluşsun. Fazla uzun yorum yazmak sizin yararınıza olmıcaktır.
Yorum eklediğinizde anahtar kelimelerin yorum içersinde geçmesine özen gösterin. Bu size seo açısından avantaj sağlıcaktır.
Ayrıca yorum ve yorumlara sahip siteler daima kullanıcısını etkilicektir. Kalite yorumlara sahip siteleri ziyaret eden kullanıcılar, yorumlar ve yazılan yazıların kalitesinden etkilenip sitenizi sık kullanılanlara ekleyebilir, sitenize url üzerinden ulaşabilmektedir.
Sonuç olarak konularınızda bulunan yorumun birçok olumlu etkisinin olduğunu söleyebilirim.

Sizde ücretli olarak yorum yazdırmak isterseniz;
https://www.r10.net/is-arayanlar/6082...lismasi-3.html

KAYNAK: http://www.5sey.com/yorum-ile-siteni...el-tutmak.html
Not: LÜtfen emeğe saygı gösterelim. Alıntı olduğunu belirtelim.