bLeedCry adlı üyeden alıntı
Yoğun kullanıcı girişleri PageRank alanında etkili. Ayrıca Alexa içinde faydalı olduğu düşünülebilir.

PageRank konusunda kendi tecrübelerimle konuşuyorum, keza 1 günde sadece 50k yapmış ve ertesi gün 0 tekil kullanıcı ile 2 ay seyretmiş bi' web sitesi 2 ay sonunda Pr4 olarak karşıma gelmişti. ( 0 Backlink ile. )
Tecrübeniz bence yanlış. Pagerankin kullanıcı girişi ile hiç bir alakası yoktur. O zaman popup reklam vereyim günde 100k herkesi ezip geçeyim. Olur mu öyle şey müdür? Bu sitede günlük hiti NASA ya yakın olan ***** site sahipleri var. Sorun bakalım hangisinin pageranki 10 olmuş...
Hatta hitinizin büyük bölümü arama motoru olmayan bir siteden geliyorsa iyi bir trustrankiniz yoksa filtreye bile girebilirsiniz.

Ayrıca @kızılelma facebook spam yapmıyor. facebook un arkadaşlarını eklemen için verdiği imkanı kendi çıkarları için kullananlar spam yapıyor. bir de kendin spam yaptığın yetmiyor işi başkalarına da öğretiyorsun.

Bu siteden bu işi öğrenen her gün 50 kişi benim hesabıma istek gönderse. Her daveti okuyup reddetmek için ortalama 15-20 saniye harcasam... her gün 10 dakikamı spam davetleri temizlemekle geçiririm. zaten 5 mail adresinden spam mail temizlemek için de 15-20 dakika harcıyorum. yarım saatimi işime gücüme eşime aileme değil abuk sabuk davetleri mesajları mailleri temizlemekle harcıyorum.

Ayrıca konunun SEO optimizasyon ile dolaylı bile bir ilişkisi yok. Yoksa burada artık google ile uğraşmayın 2 milyon kişiye site adresinizi mail atın geri dönüş yapanlar süper oluyor makaleleri mi olacak?