Tıklama ile hitin hiç bir alakası yoktur. O zaman yazayım bir bot 1000 listeli proxy vereyim. Curl ile günde 100k tık göndereyim siteme. Alexa fırlar google da hareket olmaz.

Google sıralamalarının hit ile doğrudan bir alakası yok. Daha çok gelen hitin sadakati sitede geçirdiği süre bir noktada trustranke destek sağlıyor. Ama hit ile arama sonuçları arasında güçlü bir ilişki kurmayınız.

Hit ile sıralama arasında korelasyonu yüksek bir ilişki olsa ne olur?
PARADOX olur...

Hitin arttıkça sıralaman artar... Sıralamaların arttıkça hitin artar... Hitin arttıkça sıralaman yükselir... Eeeee??? Nereye gider bu iş? Eğer hit ile arama sonuçlarının alakası olsaydı kimse bir üzerindeki siteyi deviremezdi. Üzerindeki site senden çok hit alır ve hep senin üzerinde kalırdı.

Google kullanıcı hareketlerinden ziyade webmaster hareketlerine önem verir. O yüzden backlink algoritmasını geliştirdi. Çünkü kullanıcı hareketlerini manipüle etmek daha kolay. Senin ip adresi teorin işe yarasa veririm ***** sitelere popup reklamları günde 100k popup açtırırım. Hem de gerçekten farklı bilgisayarlardan gerçek kullanıcılardan?

Sonuç kocaman bir hiç olur.

Bu fikirler maalesef bazı SİYOcu arkadaşların Alexa ve hitin sitenin sıralamalarını etkilediğini söylemesinden kaynaklanıyor.

Alexanız yükseldiği için Google'da yükselmezsiniz. Google'da yükseldiğiniz için Alexanız yükselir.

saygılar