PhiL0sQph3R adlı üyeden alıntı
bence diğer webmaster arkadaşlardan kaynaklanıyor. kopyala yapıstır yöntemi kullanmamış olsanız bile bu örümcekler bir yere kadar tarama yapıyor sizin düşündüğünüz kadar profesyonel değil anlıcağınız. Sizinkini siliyor diğerleri indexleniyor bunun adınada bir çogu kimse filtre diyor. buna engel olmak çok zor engel olması gereken google oda dediğim gibi o kadar profesyonel değil google'ın diğer arama motorlarından iyi olduğu kesin ama düşündüğümüz kadar profesyonel değil öyle gören sadece bizleriz.
seo kelimesine imzasından linkleyen birinden şimdiye kadar burda duyduğum en komik yorum.


Sitenize içerik girip ping gönderdiğiniz anda google onu alır belleğine ama listelemeyebilir.Yeni site açarsınız ping atarsınız bot anında damlar ama 1 hafta sonra sitenizi listeler.Google'nin indexleme konusunda yetersiz olduğu sadece boştur.Sitemap falan koymasanız bile didik didik eder görür.Hatta ping atmayın chrome ile girin bi' zaman sonra yine gelir bot.Google dns kullanıyorsanız chrome kullanmananıza gerek yok.İE ile girin yine bot gelir belli bir süre sonra.

İndexlenmenin sebepleri ;içeriğiniz kopyadır,siteniz spam durumundadır veya çok yenidir ve trust değeri yeterli değildir.Başka domainleriniz bu durumu tetiklemiş olabilir.İp bloğunuz spam aralığındadır.Adwords reklamı vermenizi temenni ediyor olabilir vs vs.