Intel'in IDF 2010 etkinliğinde ardı ardına patlayan yeni bomba teknolojilerle tanışın!Intel Geliştiriciler Forumu (IDF-Intel Developer Forum), yeni nesil Sandy Bridge işlemciler, grafik teknolojilerindeki gelişmeler, akıllı TV ve telefonlar başta olmak üzere kullanıcısının duygu ve davranışlarını anlayabilecek bilgisayarlardan, yaşam alışkanlıkları ve şeklini yeniden tanımlayacak teknolojilere kadar geleceğe damgasını vuracak pek çok yeniliği duyurdu. Intel Tepe Yöneticisi Paul Otellini, bilgi işlem teknolojisine dair 2020 projeksiyonunu şöyle özetledi:

"50 trilyon Gigabyte veri, 2 trilyon mali işlem, birbirine bağlı 31 milyar cihaz ve 4 milyar insan, 25 milyon uygulama."

Intel'in üst düzey yöneticileri tarafından geleceğe yön verecek devrim niteliğindeki teknolojik yeniliklerin duyurulduğu Intel Geliştiriciler Forumu (IDF-Intel Developer Forum), 13 – 15 Eylül 2010 tarihleri arasında San Francisco'da düzenlendi. IDF 2010, her yıl olduğu gibi bu yıl da devrim niteliğindeki gelişmelerin açıklanarak, sahnelendiği bir teknoloji şovuna ev sahipliği yaptı. Üç gün süren forumda Intel'in yeni vizyonu sergilendi.

Chip Online