pc leri uçuracak çip - R10.net
15
Bildirimler TÜMÜNÜ OKUNDU SAY
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..
Giriş Yap Kayıt Ol
 • 14-09-2010, 21:04:12
  #1  Dünyanın en büyük yonga (çip) üreticisi Intel, kişisel bilgisayar endüstrisini canlandıracağına inandığı yeni yonga setini duyurdu. Sandy Bridge kod adlı yeni yonga seti, mikro-işlemciyle grafik işlemcinin birleşmesinden oluşuyor ve böylece grafik işleme süresini kısaltıyor.

  Intel CEOsı Paul Otellini, San Fransiscoda düzenlenen toplantıda Sandy Bridge yonga setini tanıttı. PClerde yine devrim yapıyoruz diye konuşan Otellini, bir kişisel bilgisayardaki ana bilgi-işlem becerilerinin tek bir yonga setiyle halledileceğini söyledi.

  Mikroişlemciyle grafik işlemcinin aynı yonga setinde entegre olarak bulunması, grafik üretim süresini kısaltacak, mikroişlemciyle grafik işlemci arasındaki uyuşmazlıkları ortadan kaldıracak. Bu sayede enerji tüketimi de azalacak, özellikle dizüstü bilgisayarlaın batarya süreleri bir nebze uzayacak.

  Alt ve orta fiyat kategorisindeki PCleri hedefleyen yeni işlemci ailesinin 2011 yılı başlarında piyasaya sürülmesi bekleniyor. Yeni işlemci ailesinin Nvidia gibi grafik işlemci üreten firmaların işiniz zorlaştrıracağı yorumları yapılıyor.


  kaynak