Sadece AMD tabanlı ekran kartı üreten firmalardan PowerColor, yüksek performans segmenti için hazırladığı özel tasarımlı yeni modellerini lanse etmeye hazırlanıyor. AMD'nin güncel ürün gamındaki en hızlı tek GPU ekran kartı çözümü olan Radeon R9 290X'in, PowerColor yorumu diyebileceğimiz PCS+ versiyonu, kaslı görünümü ile dikkatleri üzerine çekiyor.

Üç fanlı özel soğutucusu ile Radeon R9 290X'i serin tutma garantisi veren ekran kartı, arttırılmış bileşen kalitesiyle de hız aşırtma ile çıkılacak yüksek saat hızlarında daha stabil çalışmayı vaad ediyor. Hawaii XT grafik yongasından güç alan DirectX 11.2 destekli ekran kartı, 512-bit bellek veri yolu desteğine, 176 adet doku ünitesine ve 64 ROP birimine sahip.

Saat hızları henüz açıklanmayan ancak PCS+ serisi bir kart olduğu için fabrika arttırılmış saat hızlarıyla geleceği öngörülen ekran kartı, buna bağlı olarak standart bir Radeon R9 290X'e kıyasla biraz daha fazla güç tüketecek ancak diğer taraftan daha yüksek performans sunacak. Görüntü aktarımı için iki adet DVI, HDMI ve DisplayPort konnektörlerini kullanan R9 290X PCS+, uyumlu anakartlar üzerinde ikinci bir kart ile Crossfire kurulumunu da destekliyor.

PowerColor R9 290X PCS+ hakkında yeni detaylar geldikçe bildirmeyi sürdüreceğiz.

kaynak