Muhteşem Performans Nvidia Quadro K6000 - R10.net
 • 28-07-2013, 01:45:15
  #1


  Yüksek performanslı video için on-board,bellek 12GB için gelişmiş görüntüleme yetenekleri ve destek mücadele için inşa edilmiş dünyanın en güçlü profesyonel grafik işlemcisi.

  Tüm iş akışını hızlandırın

  NVIDIA Quadro 6000 profesyonel grafik çözümü tasarım, animasyon ve video uygulamalarını geniş bir yelpazede 5 kat daha hızlı performans elde etme imkanı verir, gerçek bir teknolojik atılım . Yenilikçi NVIDIA Fermi mimarisi üzerine inşa edilen Quadro 6000, modern iş akışları, gelişmiş görselleştirme teknikleri ile yüksek performanslı bilgi işlem yetenekleri entegre edilen ilk profesyonel GPU sınıfıdır. Yeni Ölçeklenebilir Geometri Mühendislik teknolojisi.Önceki 3D grafik sınırlamalarının aksine Quadro çözümleri ile, işinizi akıcı şekilde yapabilirsiniz. Tasarımlarınızı, işlerinizi vs. daha kısa sürede ve daha kaliteli yapabilirsiniz.

  Devrimci Quadro GPU mimarisi

  Modern uygulamaları en son koşum NVIDIA ® CUDA ™ gibi ışın izleme, video işleme ve hesaplamalı akışkanlar dinamiği gibi hesaplaması yoğun uygulamaları çalıştırırken bile 8 kat daha hızlı performans artışı sunmak için Quadro 6000 geliştirilmiştir.Bu işlemleri paralel işlem mimarisi sayesinde yapabiliyor. Yüksek hassasiyetli, veri duyarlı uygulamalar için, Quadro 6000 sonuçlarınızın doğruluğu ve güven sağlamak için ECC bellek ve çift hassasiyetli hızlı yetenekleri ile tek profesyonel grafik işlemcidir. Tıbbi görüntülemeden yapısal analiz uygulamalarına, veri bütünlüğü koruyarak ve hassas performanstan ödün vermeden kullanabilirsiniz.  Quadro 6000 sadece grafik işlemcisi değil, donanım ve donanım gibi gelişmiş özellikleri sağlayan,yazılım içeren, bütün bir süper görsel platformu kapsar.Sürücüler,Stereoskopik 3D , ölçeklenebilir görselleştirme ve 3D yüksek çözünürlüklü yayın gibi.

  Profesyonel uygulamalar Supercharged

  Adobe , Autodesk, RTT, Dassault Systemes, Bunkspeed gibi şirketlerin uygulamalarının hızlandırılması için tasarlanmıştır.

  ASPM desteği ile PCIe X16 gen 2 sağlar
  6 GB + Yerel Frame Buffer bellek sunuyor
  Çoklu-GPU ve çoklu monitör konfigürasyonları çift grafik yapılandırma desteği
  Özellikler Tam OpenGL 4.0 ve Microsoft DirectX 11 Shader Model 5.0 desteği


  Genel bakış


  Dell özelliklerinden NVIDIA Quadro 6000 Grafik Adaptörü 6GB Yerel Frame Buffer bellek sağlayan yüksek performanslı, hassas ve kaliteli bir GPU dur. Bu Quadro 6000 Grafik Adaptörü Quadro FX5800 yerini almıştır ve Hassas İş İstasyonu sistemleri için en pahalı ekran kartlarından biri olarak konumlandırılmıştır.

  Bu Görselleştirme, CAD,CAM, CAE, ve DCC uygulamalar için en yüksek 3D performansı sağlamaktadır. Bu ürün Dell sistemlerinde test edilmiş ve onaylanmıştır. Bir Dell sistemi ile kullanılarak, Dell tarafından da desteklenmektedir.

  Şirkete göre grafik yeteneklerini Quadro 6000’i ikiye katlayan Quadro K6000, şimdiye kadar üretilmiş en hızlı ve en yetenekli GPU". Yine dünyanın en büyük ve en hızlı" 12GB kapasiteli DDR5 grafik belleğine sahip olan donanım, Nissan gibi firmaların neredeyse tüm araç modellerini belleğe yüklemelerine izin veriyor.

  Quadro K6000’in etkileyici yenilikleri arasında 2.880 streaming multiprocessor çekirdeği, 4K çözünürlüğüne kadar 4 ekran, ultra-düşük gecikmeli video giriş/çıkış ve geniş ölçekli sanallaştırma desteği özelliğini taşımasıdır.  Quadro K6000, büyük ve yeni enerji kaynaklarının takibinden canavar kürkü animasyonuna kadar en karmaşık görsel hesaplama problemleri ile başa çıkıyor.
  NVIDIA bugüne kadar geliştirdiği en hızlı ve en kapsamlı olan GPU, görsel hesaplama endüstrisinin yeni ve öncü teknolojisidir.

  NVIDIA bugün ayrıca, mobil platformlarda bugüne kadarki en yüksek seviyelerde performans ve grafik belleği sunan mobil iş istasyonları için yeni profesyonel grafik serisini duyurdu.

  Quadro K6000 GPU, kendinden önceki NVIDIA Quadro 6000 GPU ile karşılaştırıldığında, beş kat daha fazla hesaplama performansı ve neredeyse iki katı grafik kapasitesi sunmanın yanı sıra, dünyanın en büyük ve en hızlı grafik belleğine sahiptir.

  Çığır aşan performans ve gelişmiş olanakları güç verimli bir tasarımda bir araya getiren Quadro K6000 GPU; Pixar, Nissan, Apache Corporation ve Weather Channel WSI bölümü gibi önde gelen kuruluşlara görüntüleme ve olağanüstü boyutta ve kapsamda iş yüklerini analiz etmede büyük destek sağlar.  Ürün Tasarımı – Nissan“Quadro K6000’nin 12 GB belleği ile RTT Deltagen’e artık neredeyse tam araç modelleri yükleyebiliyorum ve anında çarpıcı bir fotoğraf gerçekliği yakalıyorum.Modelleri sadeleştirerek eski donanımlara uydurmak için önemli miktarda zaman harcamak yerine, maliyetli değişikliklerden kaçınmamıza yardımcı olmak üzere tasarımları gözden geçirme ve yinelemelere daha fazla zaman ayırabiliyoruz.”

  Enerji Araştırmaları – Apache

  “Quadro K6000, Quadro K5000 ile karşılaştırıldığında, Terraspark’ın InsightEarth uygulamasında işler çalıştırırken performansı üç katına çıkarmaktadır. Çalışması yalnızca dakikalar süren işlerle daha fazla sayıda simülasyon yapabiliyoruz ve nerede sondaj yapmamız gerektiği hakkında daha iyi bir sezgiye sahip oluyoruz. Bu işalanında, yanlış yerde sondaj yapmak milyonlarca dolara mal olan bir hatadır ve Quadro K6000 daha iyi kararlar verebilmemizde bize çok yardımcı oluyor.”

  Quadro K6000 GPU, dünyanın en hızlı ve en verimli GPU mimarisi olan NVIDIA Kepler™ mimarisini temel almaktadır. Ana performans özellikleri ve olanaklar şunlardır:

  12GB ultra hızlı GDDR5 grafik belleği, tasarımcılara ve animasyonculara karakterleri ve sahneleri olağanüstü ölçekte, karmaşıklıkta ve zenginlikte modelleme ve renderleme olanağı verir.

  2.880 akış çoklu işlemci (SMX) çekirdeği, önceki nesil ürünlere göre daha hızlı görüntüleme ve hesapla gücü sunar.
  DisplayPort 1.2 ile dört eşzamanlı ekran ve <font color="blue">4k kadar çözünürlük destekler.

  Ultra düşük gecikmeli I/O ve büyük ölçekli görüntülemeler için destek.

  NVIDIA Profesyonel Çözümler Grubu üst düzey başkan yardımcısı Ed Ellett, “NVIDIA Quadro K6000 GPU, profesyonel grafikler pazarı için bugüne kadar geliştirilen en yüksek performanslı, en kapsamlı GPU’dur” dedi. “Mümkün olmayanı mümkün kılarak animasyoncular, dijital tasarımcılar ve mühendisler için oyunun tanımını büyük ölçüde değiştirecek.”

  Yeni Mobil İş İstasyon GPU’ları

  NVIDIA bugün ayrıca, iş istasyonu dizüstü bilgisayarları için yeni ve öncü bir profesyonel grafik GPU olan NVIDIA Quadro K5100M GPU ürününü piyasaya sürdü. Dizüstü bilgisayarı platformlarında en yüksek seviyelerde performans ve grafik belleği sunan Quadro K5100M, Quadro K4100M, K3100M, K2100M, K1100M, K610M ve K510M GPU’ları içeren yeni bir iş istasyonu dizüstü bilgisayarı grafik serisinin öncülüğünü yapmaktadır.

  Quadro GPU’lar, profesyonellerin gereksinim duyduğu üstün güvenilirlik, uyumluluk ve tutarlılığı sunmak üzere NVIDIA tarafından tasarlanmış, geliştirilmiş ve test edilmiştir. Dünya genelinde 150′den fazla önde gelen yazılım şirketleri tarafından önerilmektedir.

  "NVIDIA Quadro K6000 GPU GPU şimdiye kadar oluşturulmuş en yetenekli profesyonel grafik pazarı için, en yüksek performans" Ed Ellett, NVIDIA kıdemli başkan yardımcısı, Profesyonel Çözümler Grubu söylemiştir. Bu önemli animatörler, dijital tasarımcılar ve oyun için değişecek mühendislere imkansızı mümkün hale getirebileceğini sağladı. "

  Yeni Quadro K6000 temel performans özellikleri ve yetenekleri şunlardır:

  12GB ultra hızlı GDDR5 grafik belleği benzeri görülmemiş bir ölçekte tasarımcılar ve animatörler modeli ve sıva karakterleri ve sahneleri sağlar.

  Karmaşıklığı ve zenginliği 2.880 akışı çok işlemcili (SMX) çekirdek hızlı görselleştirme teslim ve önceki nesil ürünlere göre daha beygir gücü hesaplamak.

  DisplayPort 1.2 ile dört eş zamanlı görüntüler ve en fazla 4k çözünürlük desteği
  Büyük ölçekli görsel için ultra-düşük gecikme süresi Video I / O ve destek.


  Özellikler

  Bellek: 12GB GDDR5
  Bellek Arayüzü: 384-bit
  Bellek Bant Genişliği: 288 GBps
  İşlemci Çekirdek: 2.880
  Maksimum Güç Tüketimi: 225W
  Güç Konektörü: 2x6-pin
  Slot sayısı: 2
  # Eşzamanlı görüntüler: 4
  Konnektörler Ekran: DVI-I - DVI-D - DP - DP - 3pin Stereo 1
  ECC (Hata Düzeltme Kodu): VAR
  OpenGL: 4.3
  Shader Model: 5.0
  DirectX: 11
  NVIDIA 3D Vision ® Pro: VAR
  NVIDIA ® Mozaik Teknolojisi: VAR
  Çoklu Ekran Senkronizasyon: Quadro Sync
  NVIDIA SLI ® Destek 5: VAR
  NVIDIA ® nView ®: VAR
  Masaüstü Yönetim Teknolojisi: VAR
  Yüksek Performanslı Video I / O 6: VAR

  Buda daha önceki nesiller ile performans karşılaştırılması
  Şirket bu sonbaharda satışa sunulacak yeni ekran kartı için henüz bir fiyatlandırma sunmuyor fakat K5000’in Amazon’da 1800$ civarında satıldığını ve çıkış fiyatının 2249$ olduğunu düşünürsek K6000 pahalı olacağını söyleyebiliriz.
 • 28-07-2013, 01:48:07
  #2
  Quadro serileri hep pahalıydı ve pahalıda olmalı sonuçta bu kartlar müthiş FPS'lerde render almakta.
 • 01-09-2013, 22:41:22
  #3
  Nvidia masaüstün de gerçekten de çok iyi işler çıkarıyor,keşke notebooklarda da aynı özeni gösterseler.
  12 yıllık deneyim ve sadece ofis ortamında çalışan uzman yazarlardan profesyonel içerik hizmeti Hazirmakaleler.com