• 24-04-2019, 18:05:07
  #1
  Haber Sitesi için belge gereklimi, gerekli ise nedir varsa fiyat bilgisi ile öğrene bilirmiyim.
  Bir diğer konu ise Haber Sitesi için yazar günde en az 2 içerik gidecek makale konusu haber olacak şekilde yazarlar varmı? Varsa fiyatlar nedir?
  Not: Yazar aylık bazlı çalışıyor ise örnek günde 2 haber ... TL gibi cüzi bir fiyat ta anlaşma yapıla bilir ödeme tarihi belirlendiği gün aksama olmadan havale-eft yapılır.
  Konuyu yanlış yere açtıysam özür dilerim ve ilgili arkadaşların doğru bölüme taşımalarını rica ediyorum. Teşekkürler r10.net
  Using Tapatalk
 • 24-04-2019, 18:13:12
  #2
  Haber sitesi kuracak olanlardan (com.tr) uzantısı haricinde her hangi bir belge alınmaz. Hiç bir kuruma belge ibraz etmek zorunda değilsiniz.
  Haber siteleri için Google'in istediği standart gerçek künye bilgilerine sahip olmanız yeterli..

  Haber sitelerinin gireceği içeriklerle ilgili herhangi bir sınırlama yok. Dilediğiniz kadar içerik girebilirsiniz.
  Köşe yazarı zorunluluğu yok, sitenizde yazacak olan kişilerin ürettiği özgün içerik haber sitenize seo değeri katar.

  İçerik üretenlere ödenen telif ücreti yazar ile sizin aranızdaki iletişim gücüne bağlı. Bir site için bütçe hazırlayacaksanız, kimlere ne kadar vereceğiniz sizin takdirinize, yazacak olan arkadaşın becerisine bağlı.

  Sanırım sıfırdan bir site kuracaksınız. Google trendlerini takip etmenizi öneririm. Aramalarda, organik ziyaretçiler her zaman en makbul olanıdır.


  İçeriğe titizlenen arkadaşlar, binlerce haber sitesinin yayın bir ortamda her zaman farkını hissettirir.
  Başarılar dilerim
  0555 219 29.. Teyid almadan alişveriş yapmayın
 • 24-04-2019, 18:18:18
  #3
  @anidengelirim; Vermiş olduğun Değerli bilgi için çok teşekkür ederim, benim gibi Haber Sitesi açmak gibi bir niyetin de olan arkadaşlara umarım bu detaylı bilgin yardımcı olur.
  Using Tapatalk
 • 24-04-2019, 18:23:12
  #4
  moordenaar7 adlı üyeden alıntı
  @anidengelirim; Vermiş olduğun Değerli bilgi için çok teşekkür ederim, benim gibi Haber Sitesi açmak gibi bir niyetin de olan arkadaşlara umarım bu detaylı bilgin yardımcı olur.
  Hocam imkansız diye bir şey yoktur ama kategoriniz çok ve çok zor şimdiden başarılar
  onkoloji randevu, istanbul onkoloji randevu, onkoloji hastanesi randevu
 • 24-04-2019, 18:25:04
  #5
  Eğer bir haber sitesi açacaksanız kaynak konusunu çözmeni gerekmektedir. İnternetten alacağınız haberlerde telif sorunu yoktur lakin fotoğraf kısmı telife girmektedir. Yazıyı da aynı şekil yazmamamız ve aldığınız bilgiyi de kaynakla beraber belirmeniz sağlıklı olandır.

  İHA,DHA ve AA gibi ajanslara kayıt olursanız haber ve fotoğraf eksikliğini giderebilirsiniz. Diğer detaylar üst yazıda aktarılmış.
  Fazla söze gerek duymayan makalele hizmeti
 • 24-04-2019, 18:33:14
  #6
  @fatihodaci; Ajanslara başvuru yaptım lakin benden ticaret sicil kaydı gibi belgeler istediler o yüzden sordum
  Using Tapatalk
 • 24-04-2019, 18:41:27
  #7
  Haber sitesi için herhangi bir resmi belge veya resmi bir kurumla yazışma gerekmiyor. Öte yandan haber sitesi açıp başka sitelerden alınan haberlere takla attırarak içerik girmenin herhangi bir site açıp içerik üretip Google üzerinden tık almaktan bir farkı da bulunmuyor. Yani diyeceğim o ki günde 2 haber gerçekten çok düşük bir rakam. Gündemi iyi takip etmek, anlık haber girişi sağlamak, büyük sitelerle boğuşmak gibi birçok şeyle uğraşacak bir ekip gerekiyor.

  Ortalama bin lira ile ortalama bir yazılım ve hemen hemen 1 yıllık hosting parasını karşılayabilirsin. Google News'e sokarsan siteyi bir nebze rahat edebilirsin. Ancak yine de burada altın kelime özverili olarak çalışacak bir ekip gerektiği.

  Merak ettiğin başlıklardan biri vergi vermekse haber sitesi açıp Google reklamlarından gelen gelirler çok yüksek olmadıkça vergiye tabii tutulmuyor bildiğim kadarıyla. Tabi burada hesaba fatura kesemeyeceğin için şahıs ve şirketlerden reklam alma konusunda yaşayacağın sıkıntıları da eklemen gerekiyor. Senin sorduğun kısımla alakalı olduğunu düşünmesem de örnek vermek gerekirse devlet kurumlarından reklam almak için ayrı, belediyelerden reklam alabilmek için ayrı niteliklere sahip olmak gerekiyor.

  Hukuki boyutunda ise işler biraz değişiyor. Yanlış veya bazı kurumlara göre yanlış sayılabilecek haberler girildiğinde ilgili kurum veya avukatları yazı göndererek haberi kaldırmanızı veya tekzip yayınlamanızı talep edebiliyorlar. Bu da şansa kalmış bir durum, denk gelirlerse veya şikayet edilirsen gerçekleşir. Atıyorum falanca yerde sel oldu, haber içerisinde kısmi olarak yetkililerin tam olarak ilgilenilmediğine yorulabilecek bir ifade geçiyor ve denk geldiler, tekzip talebinde bulunabiliyorlar. Kısacası hakaret, küfür veya ağır bir söylem içermediği sürece direkt mahkeme açılması gibi bir durumu ne şimdiye kadar yaşadım ne de birinin başına geldiğine denk geldim.

  Heves kırmak için söylemiyorum ama ola ki merak edersen fikrimi, bence hiç girme. Hem üniversitesini okumuş hem de meslekte 10 yılını doldurmuş bir yerel gazete sahibi olarak bu işin çok fazla efor sarf etmekle gerçekleşeceğini ve sarf ettiğin efora karşılık sürekli bir şeylerin yanlış gittiğini göreceksin.

  Aklına takılan bir şey olursa yazarsan cevaplamaya çalışırım.

  Not: Ajans aboneliği ile ilgili notunu geç gördüm. En azından şahıs şirketi gerekiyor abonelik için.
 • 24-04-2019, 18:55:44
  #8
  Yaşanızı bilmiyorum, bir haber sitesi yerine uzmanı olduğunuz bir konuda,kendinizi iyi yetkin hissettiğiniz alanlara yoğunlaşın, içeriğinizi kendiniz üretin, kimseyle rekabet etmeyin, haber sitesi açacak olan arkadaşlar önce şu soruyu kendine sorsun,
  Hürriyet, Milliyet, Habertürk, Sabah gibi sektöre yüzlerce milyon dolar yatırım yapmış, yetişmiş iş gücü ve mühtiş altyapıya sahip kurumlarla rekabet edebilecek miyim?
  Ama bunların hiç biri söz gelimi:
  Avcılık, atıcılık hakkında donanımlı bir siteyle yarışmaya kalkmaz,
  Süt üretimi. süt sektörü, peynir sektörü için içerik üreten bir mecra ile rekabete girmezler, anca kaynak olarak kullanırlar..
  Daha lokal ve kamuoyunu ilgilendiren konularda uzman hiti az ama katma değeri yüksek işlere yönelirim..
  Bana 15 yıl önce bu tavsiyede bulunan biri olsa bugün 'Dönülmez akşamın ufkundayım' şarkısını bu kadar çok dinlemezdim
  0555 219 29.. Teyid almadan alişveriş yapmayın
 • 24-04-2019, 19:00:54
  #9
  @Athynas; Vermiş olduğun bilgi ve tecrübelerin ile ben de dahil olmak üzere konuyu okuyan herkesi aydınlatmış oldunuz.
  Şuan için Haber Sitesi açma istediğim biraz kırılmış olsada askıya almadığımı bilmeni isterim, sadece yatırım için doğru bir bütçeye sahip olana kadar yada dorğu bir ortak bulana kadar süreci uzatacağım.  @anidengelirim; Haber Sitesi açmak istememin sebepleri var tabiki ve bahsettiğiniz gibi daha stabilize konular için proje düşüneceğim, kafam da hangisi daha ağır gelirse, o projeye yöneleceğim.
  Using Tapatalk