Gösteriliş Ayarları

Toplam 2012 adet konudan sayfa başı 1 ile 28 arası kadar konu gösteriliyor

Kategori Moderatörleri
Yeni Mesaj Yok
Yeni Mesaj Var
Kilitli
Tüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 06:13:52.
Yandex - Bing Diğer Arama Motorları


İnternet arama motorları sayesinde aradığımız bilgilere daha hızlı ve kolay ulaşırız. Yandex – Bing, Google ve diğer arama motorlarının kullanımı ve özellikleri ile ilgili bilgilere R10.net üzerinden her zaman ulaşmak mümkündür.

Google ve arama motorları kategori başlığı altında, arama motorlarının kullanımı ile ilgili soru – cevaplara ulaşarak yapılabilecek işlemler hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Birçok konuda zaman kaybetmeden aradığınız bilgilere ulaşmanızı sağlayan R10.net konunun uzmanlarına da ulaşmanızı sağlıyor.

Arama Motoru Nedir?


Arama motoru, bilgisayar ağları üzerinden elektronik iletişimin sağlandığı internet ortamındaki içerik ve bilgilere ulaşmayı sağlayan mekanizmalar olarak tanımlanır. Arama motorları web tabanlı araçlardır ve “World Wide Web” (www) üzerinden sayfa içeriklerinin bulunmasını sağlar.

İlk arama motoru Archie ve 1990 yılında yazı tabanlı sistem olarak kullanılmaya başlandı. Gümünüzde geliştirilen çeşitli arama motoru yazılımları, site, video, haber, görsel makale gibi internet üzerinden ulaşılabilecek birçok veriye ulaşılmasını sağlıyor.

Arama Motoru Nasıl Çalışır?


Günümüzde popüler olarak kullanılan her arama motorunun farklı algoritma yapısı var ve farklı çalışma özelliklerine sahiptir. Arama motorları botları, internet üzerinden yayınlanmaya başlayan site ve sayfaları bulur ve tarama yaparak içerikleri indeksler. Arama motorlarında bulanan botlar ya da örümcekler olarak bilinen sistemler, sürekli web sayfalarını aramak için ağ üzerinde gezinir.

Yeni siteleri tespit ettiklerinde URL üzerinden tanımlama yapar ve içeriklere göre tarama yaparak listeye ekler. Kullanıcılar, arama motorlarının arama bölümüne anahtar kelimeler yazarak aradıkları bilgilere ulaşmak ister. Arama motorları yazılan anahtar kelimeye göre tüm web sitelerini hızlı bir şekilde tarar ve kullanıcıya siteleri önem sırasına göre gösterir. Arama motorları web sitelerini kalite değerine göre sıralamayı algoritmalarını kullanarak yapıyor.

En Popüler Arama Motorları Hangileri?


1990 yılının başlarında internette hızlı arama sorunlarına çözümler bulunmaya başlandı. Arama motoru kavramı ortaya çıktıktan sonra yeni arama motorları hazırlanmaya ve piyasaya çıkmaya başladı.

Günümüzde çok sayıda arama motoru seçeneği var ve işletim sistemi yazılımlarına göre özel arama motorları oluşturulabiliyor. En popüler arama motorları, Google, Yandex, Bing gibi en çok kullanılan arama motorlarıdır.

Google


Google, dünyanın en çok kullanılan ve en popüler arama motoru olarak ilk sırada yer alıyor. Bilgisayar ve mobil cihaz işletim sistemlerinde kullanıcıların internet aramalarını kolaylaştırıyor ve hızlı sonuçlar veriyor. Google arama motoru Avrupa ve Amerika ülkelerinde daha fazla tercih ediliyor. İşletim sistemlerine göre yeni versiyon seçenekleri sunduğu için kullanıcılara kolay kullanım seçenekleri de sunuyor.

Yandex


Teknoloji alanında yaşanan bölgesel rekabetten dolayı arama motorları seçenekleri de artıyor. Yandex, dünya genelinde en popüler arama motorları arasında yer alıyor ve Rus menşeili arama motoru ürünüdür. Yandex arama motorunun popüler olduğu ülkeler arasında, Rusya, Ukrayna, Çin ve Almanya ilk sıralarda geliyor. En popüler arama motoru Google’ın en büyük rakiplerinden birisidir.

Bing


Microsoft tarafında geliştirilen en eski arama motorlarından birisi Microsoft Bing’dir. 2009 yılında piyasaya sürülmüştür. Bing arama motorunun popüler olduğu ülkeler, Amerika Birleşik Devletleri, Fransa, Almanya, Japonya ve Çin gibi ülkelerden oluşuyor. Bing arama motorunu kullananlar, yaptıkları aramalara göre puan toplayabiliyor ve Windows mağazalarında kullanmaya başlayabiliyor.

R10.net Yandex - Bing Diğer Arama Motorları Haberleri ve Konuları


Dünya genelinde kullanılan en popüler arama motorları hakkında bilgi sahibi olduktan sonra cihazlarınızda hangisini kullanacağınıza karar verebilirsiniz. Yandex – Bing ve diğer arama motorları kurulumları, kullanımları ve sorunları ile ilgili tüm bilgiler R10.net üzerinden sunuluyor. Arama motorlarının güncel bilgilerine ulaşabilmek için https://www.r10.net/yandex-bing-diger-arama-motorlari/ linki erişimlerinden faydalanabilirsiniz. Kategori başlıkları ve oluşturulan sayfalar daha fazla bilgi sahibi olmanızı sağlayacaktır.