★★★★ Super IS - Google Görsel Arama Botu | Sunucuya Çekme | Logo Basma | Otomatik İsimlendirme ★★★★★ - R10.net
 • 13-11-2014, 23:05:38
  #1
  Super IS Nedir?
  Super IS Wordpress için yazılmış “Google Görsel Arama” eklentisidir. Eklentinin temel amacı içerik eklerken en çok zaman alan resim ekleme sürecini [görsel arama-düzenleme-logo-basma-sunucuya yükleme v.b] hızlandırmak ve tüm bu işlemleri wordpress panelinizden ayrılmadan yapmanızı sağlamaktır.

  Super IS’in Özellikleri Nelerdir?
  • Direkt link veya sunucuya çek özelliği ile görsellerin ekleme türünü tek tıkla değiştirebilirsiniz.
  • Sunucuya çekilen resimlerin sıkıştırma ayarlarını değiştirebilir bu sayede dosya boyutundan kazanç sağlayabilirsiniz.
  • Sunucuya çekilen görselleri konu başlığı veya benzersiz numara ile hiçbir işlem yapmadan yeniden isimlendirilmesini [Türkçe karakterlerin ve özel karakterlerin temizlenmesi, küçük harf dönüştürme] sağlayabilirsiniz.
  • Özel alan desteği sayesinde istediğiniz resmi istediğiniz özel alana tek tıkla ekleyebilirsiniz.
  • Öne çıkan görsel desteği sayesinde istediğiniz resmi tek tıkla öne çıkan görsel olarak belirleyebilirsiniz.
  • Resim ekleme modu sayesinde seçtiğiniz görsellerin sitenize normal veya galeri şeklinde eklenmesini sağlayabilirsiniz.
  • Resim ekleme şablonu sayesinde bulunan içeriklerin istediğiniz şablona uygun şekilde sitenize eklenmesini sağlayabilirsiniz.
  • Sunucuya çekilen resimlere tek tık ile logonuzu basabilir, yine aynı şekilde tek tık ile logo konumlandırmasını ayarlayabilirsiniz.
  • Yazıya yüklenen görseller kutusu sayesinde wordpress’in ortam ekle sayfasını açmadan yazıya ait bütün görselleri görüntüleyebilir, özel sağ tık menüsü ile özel alan, öne çıkan görsel olarak belirleyebilir veya tamamen silebilirsiniz.
  • Eklemek istediğiniz resmin üzerine gelip beklediğinizde resmin önizlemesini görebilir, eklemeden önce kontrol edebilirsiniz.
  • 2 farklı arama fonksiyonu sayesinde eklentinin Google kaynaklı çalışmaması durumunda ikincil fonksiyonu yedek bot olarak kullanabilir, birincil fonksiyonun onarılmasının mümkün olduğu durumlarda zaman kaybı yaşamadan içeriklerinizi eklemeye devam edebilirsiniz. [Ayrıntılı bilgi için yazının devamını okuyun.]

  Bu Eklentiyi Neden Alayım, Siteme Faydası Ne Olacak?
  Google görsel aramalarının sonuçları web aramalarınınki ile aynı değildir. Bu sebeple bir kelimede web aramalarında sıralamanınız çok düşük olması veya tamamen liste dışında olmanız görsel aramalarda da aynı durumla karşılaşacağınız anlamına gelmez. X kelimesinde web aramalarında sıralamada olmasanız bile görsel aramalarda ilk sırada yer alabilirsiniz. Bu da doğrudan doğruya hit artışı demektir. Super IS sayesinde içeriğinize konu ile alakalı pek çok resmi saniyeler içerisinde ekleyebilir, görsel aramalarında kapladığınız alanı artırarak o konudan aldığınız hiti kolaylıkla katlayabilirsiniz.


  Ekran görüntüleri


  Super IS arama kutusu Wordpress’in içerik ekleme sayfasında yerini alır ve içerik ekleme sayfasından hiç ayrılmadan içeriğinizle ilgili görselleri arayabilir, beğendiğiniz görsellere panelden ayarladığınız tüm işlemleri tek tıkla yaptırabilirsiniz.  Super IS’in yazıya eklenen görseller modülü sayesinde Wordpress’in ortam ekle sayfasını hiç açmadan yazıya eklenen görselleri görebilir, istediğiniz işlemi yapabilirsiniz.  Eklemek istediğiniz resmin üzerine gelip beklediğinizde resmin önizlemesini görebilir, eklemeden önce kontrol edebilirsiniz.  Gelişmiş logo ayarları sayesinde seçtiğiniz resimlere logonuzu basabilir, logo konumunu tek tıkla ayarlayabilirsiniz.


  Super IS 2 adet arama fonksiyonu ile çalışmaktadır. Varsayılan fonksiyon birincil arama fonksiyonudur. İkincil arama fonksiyonu ise olası sorunlarda (Google'ın yaptığı güncellemeler sonucu botun çalışmaması durumunda ikincil fonksiyonun çalışma ihtimali vardır) kullanabilmeniz için ayarlanmıştır. Yani Super IS yedek bir bot ile birlikte gelmektedir.  Super IS, özel alan ve öne çıkan görsel desteği sayesinde temanıza entegre çalışır. İstediğiniz zaman bu fonksiyonları eklenti panelinden açıp kapatabilirsiniz.  Resim ekleme şablonu sayesinde resimlerin hangi şablonda ekleneceğini belirleyebilir, bu sayede resimlerin istediğiniz formatta eklenmesini sağlayabilirsiniz.  Super IS, galeri ekleme modu sayesinde galeri özelliğini destekleyen temalarınıza entegre çalışır. Bu sayede seçtiğiniz görselleri ayarladığınız özelliklere uygun olarak konuya ekleyebilirsiniz.


  Super IS, Wordpress'in başlık alanına girdiğiniz kelimeye göre resimleri otomatik isimlendirir (Türkçe karakterlerin değiştirilmesi, özel karakterlerin silinmesi, boşlukların "_" ile değiştirilmesi v.b), aynı isimde dosya varsa bu işlemlerden sonra dosya adına ek olarak bir karakter kümesi ekler.

  Tanıtım Videosu

  http://www.youtube.com/watch?v=T4gQQgUVy5U


  Eklentinin Garantisi Var mı?
  Google bu hizmeti vermeye devam ettiği ve herhangi bir engel koymadığı sürece eklentinin çalışmama gibi bir durumu söz konusu değildir. Ufak düzenlemeler sonucu botun çalışmaması gibi durumlarda sorun mümkün olan en kısa sürede giderilecektir. Bu gibi durumlarda yayınlanan sürüm güncellemelerini ücretsiz olarak kullanıcı panelinizden indirebilirsiniz.

  Ancak yine de tüm botlarda olduğu gibi satın aldığınız andan itibaren lisans sürenizin sonuna dek sorunsuz çalışacağının hiçbir garantisi bulunmamaktadır.

  Eklentiyi aldığınız andan itibaren bu şartları kabul etmiş sayılırsınız.

  Eklentinin çalışması için gerekenler nelerdir?
  Eklentisinin sorunsuz çalışabilmesi için sunucunuzun php sürümünün 5.3 veya üzeri, ioncube sürümünün 4.4 veya üzeri olması gerekmektedir. Bu şartları sağlamayan sunucularda eklenti çalışmayacaktır.

  Görsellerin sunucuya çekilmesi ve logo basılması işlemleri için GD kütüphanesi ve resim uzantılarının açık olması gerekmektedir.

  Sunucunuzun bu şartları sağlayıp sağlamadığını kontrol etmek için aşağıda verilen kodlar ile yeni bir php dosyası oluşturup sunucunuza yükleyebilir, bu alanları kontrol edebilirsiniz.

  Lütfen eklentiyi almadan önce sunucunuzun eklentiyi çalıştırmaya uygun olup olmadığını kontrol edin. Aksi takdirde ücret iadesi gibi bir durum kesinlikle söz konusu değildir.

  <?php
  phpinfo();
  ?>


  Lisans Ücretleri
  1 aylık - 5 TL
  2 aylık - 10 TL
  3 aylık - 15 TL
  1 yıllık - 50 TL
  2 yıllık - 100 TL
 • 13-11-2014, 23:46:53
  #2
  Yoğun içerik girişi yapanların işini büyük ölçüde kolaylaştıracak bir eklenti yapmışsınız elinize sağlık ben çok beğendim. Hayırlı satışlar.
 • 14-11-2014, 00:28:24
  #3
  kemalC adlı üyeden alıntı: mesajı görüntüle
  Yoğun içerik girişi yapanların işini büyük ölçüde kolaylaştıracak bir eklenti yapmışsınız elinize sağlık ben çok beğendim. Hayırlı satışlar.
  Güzel yorumunuz için teşekkür ederim.
 • 14-11-2014, 13:33:04
  #4
  Super Tag V2 kullanıyorum çok memnunum. Birde üstüne böyle bir bot çok güzel olmuş. Hayırlı satışlar diliyorum.
 • 14-11-2014, 14:08:28
  #5
  hknylmz adlı üyeden alıntı: mesajı görüntüle
  Super Tag V2 kullanıyorum çok memnunum. Birde üstüne böyle bir bot çok güzel olmuş. Hayırlı satışlar diliyorum.
  Güzel yorumunuz için teşekkür ederim hocam, iyi çalışmalar.