✅ ✅ Wordpress Optimizasyon ile Sitelerinizi Uçuruyoruz - Almayan Bin Pişman 🔥🔥 - R10.net
 • 19-05-2016, 15:34:25
  #1


  Wordpress Optimizasyon ile Sitelerinizi Uçuruyoruz

  Yapacağımız çalışma ile sitenizin puanını ulaşabilecek en yüksek puanı alması için gerekli ayarları yapmaktayız. Bu ayarlar sitenizden bulunan sorgu sayılarını arttın eklentiler ve css & js dosyalarını olabildiğince minimum hale getirmek ve sitenizde bulunan farklı sorunları düzeltmek üzerinedir.
  - Çalışmamız sorası, siteniz daha da hızlanıcak, bu sayede google ve diğer arama motorları sizi daha çok sevicek, pagespeed ve gtmetrix skorlarınız yükselecektir.

  - Sitenizde almış olduğunuz hatalar ve cpu sorunu eş zamanlı olarak giderilecektir.
  - Siteniz daha güvende olacak, zararlı yazılımlar ve riskler kontrol altına alınacaktır.
  - Sitenizin içeriği ile alakalı barındığınız host iyileşmeleri ve gerekli bilgilendirme ve yönlendirmelerimizi paylaşacağız.
  - Bu çalışma sonucusunda sunucu ve cpu yükünüz azalıcak, aldığınız hatalar azalacak, siteniz hızlanacak ve Google sizi daha çok sevicek.


  Optimizayon Google İçin Neden Önemlidir?

  Google 28 Mayıs 2020 'de Webmaster Blog üzerinden bir duyuru yayınladı. Bu duyuru ile birlikte gelecek dönemde SERP'te önemli değişikliklerin olabileceğinin sinyallerini verdi. Özellikle yeni güncelleme ile birlikte Search Console eklenen detaylarla da site sahiplerinin bu güncellemeye hazırlanmasını sağlıyor.

  Sitesinde sayfa deneyimi açısından problem yaşayan kişiler için hem durum incelemesi hemde sorunları gidermek için Rehberyayınladı. Site optimizasyonu konusunda yeni yeni görmeye başladığımız LCP, FID ve CLS gibi değerler, gelecekte sıralama almanız açısından oldukça önemli olabilir.
  • Largest Contentful Paint (LCP) : Google bunu bir sayfanın ziyaretçiye gösterilmesi esnasında yüklenebilen en büyük veri olarak tanımlıyor. iyi bir sayfa deneyimi için Bu değerin 2.5 Saniyeden daha az olması gerekiyor.
  • ilk Giriş Gecikmesi (FID) : Sayfanızın etkileşim süresini ölçen metriktir. Kısaca açılan sayfanın, ilk tepki vermesidir diyebiliriz. Bu değerin 100 ms'den düşük olması istenmektedir.
  • Kümülatif Yerleşim Kayması (CLS) : Bu aslında sitenizde ki görsellikle alakalı bir durum. Sitenizde yer alan bir görselin içerikle birlikte yüklenmesinin gerektiği anlamı taşır. Biliyorsunuz ki bazı durumlarda önce metin kısmı yüklenip sonrasında görsel yüklenince, bu metinde aşağı doğru kaymalar olur. Google bunu istemiyor.. Daha doğrusu bunun çok kısa süre içerisinde gerçekleşmesini istiyor.
  Bu veriler Sıralamayı Nasıl Etkileyecek ?
  Googlenin mayıs ayında yaptığı Çekirdek güncellemesiyle birlikte SERP'te ciddi dalgalanmalar oldu. Aslında bunun sebebi, Muhtemelen yukarıda yer alan değerlerin, Sıralama Faktörleri arasına katılmasıdır. Bu değerlerin listeye katılmasıyla google de oluşan yeni faktörler aşağıda ki gibi listelenebilir..
  Sıralama yapılırken bakılacak olan ilk degerler arasına giren bu tanımlar, bir sonraki güncelleme de muhtemelen belirleyici unsur olacaktır. Güncellemeden olumsuz yönde etkilenmemek ve rakiplerinizin önüne geçmek için bu günden hazırlıklarınızı yapmaya başlayın.

  İyi Bir Sayfa Deneyimi için Neler Yapılmalı ?
  Yukarıda yer alan faktörlerin hepsi site hızı ile alakalıdır. Bu nedenle yapmanız gereken sitenizin açılış ve tepki vermesini iyileştirmek.
  Masaüstü testlerde çok sorun yaşanmadığı için asıl çözüm Mobil sayfalar için aranmalıdır. Yapılan arama sorgularının %75-80 gibi büyük bir kısmının mobilden yapıldığını düşündüğümüzde, artık siteleri mobil kullanıcıyı düşünerek tasarlanması gerektirği ortaya çıkıyor.
  CSS ve JS'yi minimize Edin (Sıkıştırmaktan bahsetmiyorum )
  Biliyorsunuz ki mobil tarayıcı üzerinde sayfa tasarımı birçok site için çokta önemli değil. Ekranın küçüklüğünden dolayı görünen alan yalnızca header ve içerik alanı oluyor. Bu görünümü göz önünde bulundurarak sitelerinizin tasarımını yeniden gözden geçirebilir, sayfa boyutunu küçültebilirsiniz. Kullanılmadığında da birşey fark etmeyen CSS ve JS dosyalarını kaldırmayı düşünebilirsiniz.

  Yazı Kaynağı: https://www.r10.net/google-optimizas...cellemesi.html


  Örnek Çalışmalar

  PageSpeed Mobil Sonucu  PageSpeed Masaüstü Sonucu


  GtMetrix Sonucu  Çalışma Şekli ve Ödeme

  Siteleriniz için çalışma süresi 1-5 gün arasında değişmektedir.
  Önce iş sonra ödeme şeklinde çalışılmaktadır. Bunun sebebi bazı sunucu kaynaklı sitelerde istenilen performans artışı sağlanamaz ise o çalışma için site sahiplerini mağdur etmemektir.
  Ücret: Sadece 150 TL
  Ödeme: İş Bankası - En Para havale yada eft
  Çalışma Şartları
  Gözle görülür artış olmadığı takdirde ftp temizliği, veritabanı optimizasyonu ve diğer düzenlemeler için ücretin yarısı geri ödenir.
  İşlemler öncesi yedeğinizi alsak da veri güvenliğinizin sorumluluğu size aittir.
  Hizmeti satın alanlar bu şartları kabul etmiş sayılır.


  İletişim: Özel mesaj - Skype: kocummm


  Çalıştığımız Arkadaşlardan Yorumlar


  Çalışma yaptığımız sitelerden bugün gelen bir fotoğraf
  Oldukça makul bir hostda cpu sorunu yaşıyordu, şimdi ise günlük alamadığı hiti anlık alabiliyor.  Younus adlı üyeden alıntı
  Merhabalar,

  6 aydır newspaper temasından çekiyorum. arkadaş sağolsun kaç gün uğraşıp hızları google speed ve gtmetrix verileri üzerinden 90 nın üzerine çıkardı. benim ihtiyacım olan gerekli eklentileri ben tekrardan kuracağım ama çok düşüş olacağını tahmin etmiyorum.

  Gereğinden fazla emek harcadı arkadaş sağolsun biraz fazla yordum

  magos adlı üyeden alıntı
  arkadaş çok başarılı, çok yardımcı oldu. site gözle görülür seviyede hızlandı. bütün sorularıma da yanıtlar verdi, güzel tavsiyelerde bulundu. ilerde yine çalışacağız
  mozdemir adlı üyeden alıntı
  çalışmaya başlandı bakalım

  Ek olarak:arkadaşla gönül rahatlığı içerisinde çalışabilirsiniz işini çok iyi yaptığını söyleyebilirim sitenin hızı çok büyük oranda düzeldi kendisine çok teşekkür ediyorum
  Moonweb adlı üyeden alıntı
  Arkadaşla, bir site için anlaştık. Son derece ilgili bir kişi. Şimdiden kendisine teşekkür ediyorum.
  Moonweb adlı üyeden alıntı
  Arkadaşla dün anlaşmıştık, bugün siteyi teslim etti.
  56 olan puanı, 87'ye çıkardı.
  Hızının artmasının yanı sıra asıl sıkıntım olan Cpu tüketimi konusu da çözülmüş görünüyor.
  Kendisine ilgisinden dolayı teşekkür ediyorum.
  EnTurK adlı üyeden alıntı
  Süper bir hizmet çıkartı çok teşekkür ediyorum sabır konusunda müthiş birisi++++
  genga04 adlı üyeden alıntı
  bir site için bugün anlaştık, çok ilgili birisi. Çalışmaya başladı hemen, şimdiden teşekkürler.
  genga04 adlı üyeden alıntı
  Gtmetrix'e göre 21 saniye olan site yüklenme hızımız, çalışma sonrası 2.7 saniyeye düştü.

  Sanırım çalışmanın kalitesini anlatmak için yeterli olacaktır bu. Tavsiye ederim gerçekten çok yardımcı bir arkadaş.

  mahfuz adlı üyeden alıntı
  @humpyers; hocam, siteme site hızlandırma ve wordpress optimizasyon işlemi yaptı. Uzun zamandır sitemin yavaşlığından muzdariptim.
  Forumda pek çok konu inceleyerek @humpyers; hocam ile çalışma kararı verdim.
  Gerçekten titiz ve özverili bir çalışma ile sistemin CPU yükünü minimum seviyeler çekti. Gmetrix ve pagespeed değerlerini yükseltti.
  Ayrıca kendisinden site tasarımı ve çeşitli işlemler konusunda yardım istedim beni kırmayarak tüm işlemleri yaptı ve nasıl yapıldığını da öğretti. Bir nevi wp eğitimi oldu benim için
  Yapmış olduğu çalışmadan ötürü kendisine çok teşekkür ederim. Ek olarak siteme ait değerleri de aşağıda paylaşıyorum.

  Reklamlar ekli iken MOBİLDE aldığım skor


  Reklamlar ekli iken MASAÜSTÜNDE aldığım skor


  Anlık HİT ve CPU Değerleri


  Nazar değmesin inşallah
  BUYRAK adlı üyeden alıntı
  Wordpress hızlandırma işlemi yaptırdık memnun kaldık teşekkürler.
 • 19-05-2016, 23:59:57
  #3
  imampower adlı üyeden alıntı
  Referans var mı ?
  Refarans için 1 kişi alabilirim, skype ekleyin.
 • 20-05-2016, 16:00:19
  #4
  Referans olarak çalışmaya başladık, bakalım en kısa sürede de sonuçları yazarım
 • 20-05-2016, 23:18:32
  #6
  Referans çalışması tamamlanmış olup ilk çalışma sonuçları konuya eklenmiştir.
 • 21-05-2016, 11:40:18
  #8
  Pathology adlı üyeden alıntı
  Ref alımı varsa olmak isterim
  REferans çalışması bitti ne yazık ki.