Chrome böyle bir bilgisayarda neden kasma yapıyor? - R10.net
  • 13-10-2015, 18:40:41
    Merhaba arkadaşlar, 1.5 ay önce kendime bir kasa topladım. Fakat donanımlar oldukça yeterli olmasına rağmen Google Chrome anlamsızca kasıyor.
    Denediklerim;
    Chrome'u kaldırıp tekrar özellikle x64 yükledim.
    ComboFix ile güvenli modda işlem yaptım.
    Alexa, adblock gibi uzantıları kaldırdım.
    Eklentilerden GPU desteği verdim.

Fakat hiç bir sonuç alamadım.

Kasa özellikleri;
    Amd FX-6300 3.5GHz Soket AM3+ İşlemci
    MSI 970A-G43 Amd 970 2133MHz(OC) DDR3 Soket AM3+ ATX Anakart
    Kingston HyperX Fury Red 2x8GB 1600MHz DDR3 Ram
    Sapphire Amd Radeon R7 265 DUAL-X 2GB 256Bit GDDR5 (DX12) PCI-E 3.0 Ekran Kartı
    Sandisk SSD Plus 240GB 520MB-350MB/s Sata3 2.5" SSD
    XILENCE +80 800 Watt Güç Kaynağı
    Cooler Master Hyper 612 PWM CPU Soğutucu
    Windows 7 Professional x64 İşletim Sistemi

Yardımlarınızı bekliyorum, şimdiden teşekkürler.

Ek olarak; Tarayacılar haricinde başka bir şey kullanıyorum, Mozilla ile de imleç ara ara takılma yapıyor, aynı durum Chrome içinde geçerli.
  • 17-10-2015, 23:02:10
    MS Windows 7 yerine MS Windows 8.1 yüklemeni öneririm. Bilgisayarına hak ettiğini vermediğini düşünüyorum. Aradaki farkı sende rahatlıkla anlayacaksın. Bu arada ComboFix bir çözüm değil daha da sisteme hasar veren bir yazılım. Kolay gelsin.
  • 17-10-2015, 23:11:22
    Donanımın güçlü olması tek başına bir anlam ifade etmiyor.Birçok etken var.
    Örneğin işlemcinin single core performansı.Bu çok önemli bir etken.
    Bi karşılaştırma yapmak lazım.Zira kullandığınız işlemci hakkında bilgim yok.
    Isınma durumunu da kontrol edebilir misiniz?
  • 17-10-2015, 23:18:12
    Bahsettiğiniz tarayıcıları kullanırken sorun yaşamanızın donanımla ilgisi yok. Muhtemelen tarayıcınızda zararlı eklentıler vardır. Eklentılerı kontrol edin ve adwcleaner ile taratın. Eğer sorun hala geçmemişse tarayıcı ayarlardan donanım ivmelenmesini kapatın.
  • 18-10-2015, 11:45:09
    Filmkollik adlı üyeden alıntı
    MS Windows 7 yerine MS Windows 8.1 yüklemeni öneririm. Bilgisayarına hak ettiğini vermediğini düşünüyorum. Aradaki farkı sende rahatlıkla anlayacaksın. Bu arada ComboFix bir çözüm değil daha da sisteme hasar veren bir yazılım. Kolay gelsin.
    Windows 7 vazgeçemediğim bir işletim sistemi, metro görünüm arayüz gibi nedenlerden dolayı 8.1 e geçmeyi düşünmüyorum.

sever2k7 adlı üyeden alıntı
    Donanımın güçlü olması tek başına bir anlam ifade etmiyor.Birçok etken var.
    Örneğin işlemcinin single core performansı.Bu çok önemli bir etken.
    Bi karşılaştırma yapmak lazım.Zira kullandığınız işlemci hakkında bilgim yok.
    Isınma durumunu da kontrol edebilir misiniz?

Böyle bir soğutucu kullanıyorum, konuya yazmıştım. Sessiz modda bile boşta 15, yükte max 45 derece görüyor.

GeNCo85 adlı üyeden alıntı
    Bahsettiğiniz tarayıcıları kullanırken sorun yaşamanızın donanımla ilgisi yok. Muhtemelen tarayıcınızda zararlı eklentıler vardır. Eklentılerı kontrol edin ve adwcleaner ile taratın. Eğer sorun hala geçmemişse tarayıcı ayarlardan donanım ivmelenmesini kapatın.
    Eklentileri falanda kaldırmıştım durum değişmemişti.

Cevaplarınız için teşekkürler arkadaşlar ama uzun araştırmalar sonucu farklı durumlar ortaya çıkabiliyor. Şöyle bir durum oluştu. Microsoft Nano 1000 kablosuz fare kullanıyorum 5-6 yıl kadar oldu. Kasa masanın alt çaprazında olduğundan çekimle ilgili sıkıntılar olabileceği aklıma geldi. Pil değiştirdim, değişen bir şey olmadı. Fareye alıcı ile arada engel olmadan aynı düzlemde kullanınca sorun olmadığını fark ettim. Bunu oturduğum ofis koltuğu kasanın üst kısmıyla aynı yükseklikte olunca hemen denedim sorun yoktu.
    Bir diğer şüphe ettiğim konu ise kasa internete kablosuz wireless adaptör ile bağlanıyor. Kablosuz alıcı ve farenin frekansları aynı olabileceğinden birbirleriniz etkileyeceklerini düşündüm. Bildiğim kadarıyla ikisi de 2.4 GHz üzerinden çalışıyor. Şimdilik farenin nano alıcısını usb uzatma kablosu ile masa üstüne çıkardım.
  • 19-11-2015, 11:18:14
    Güvenlik duvarı ayarları kontrol edin birde kullanıdığınız antivuris varsa o da kasma yapabilir
  • 22-12-2015, 12:07:01
    Merhaba,

Aynı dertten bende muzdariptim ancak chrome 64 bit kurarsanız düzelir

Eski sürümleri Your Uninstaller ile tamamen silmeniz gerekmekte.