Windows 7 - C Diskindeki Hataları Temizleme Sorunu - R10.net
  • 30-11-2013, 18:39:28
    Bugün bilgisayarımda biraz sorunlar çıktı , Sisten Geri Yükleme ile geri almak istedim ancak karşıma şu şekilde bir hata çıktı ;

http://m1311.hizliresim.com/1h/y/v1dhf.png

Bunun için bilgisayara reset attıyorum Hataları temizleme ekranı açılıyor ve yanlış hatırlamıyorsam 5 adımlı bir denetleme olduğunu söylüyor daha 1.adımda dosyaları denetlerken bir yazılar çıkıyor ve bilgisayara reset atıyor ( yazılar okuyamayacağım kadar hızlı kapanıyor )

Bilgisayar tekrar açıldığında aynı denetleme tekrar çıkıyor ve aynı olaylar baştan oluyor , Bu nedenle sistemi geri alamıyorum.

Ne yapmamı tavsiye ediyorsunuz ?
  • 18-03-2014, 06:10:06
    Sistemi geri alamıyorsunuz çünkü , C: diski geri yükleme modu aktif edilmemiş zamanında , Sizde güncellemelerdeki geri yükleme noktalarına getirmeye çalışıyorsunuz bilgisayarınızı.

En basit anlatımı ile

1- PC Format yada ilk açıldığından bu güne gelene kadar C: diski sadece güncelleme almış , Sistem geri yüklemeye kapalıymış.
    2- Siz Sistemi Bilgisayarınızdaki güncelleştirmelere kadar geri alabiliyordunuz ama bunun farkında değildiniz. ( örnek ) 01.01.2014 tarhinde Windows Framework 4.5.1 güncellemiş siz 18.03.2014'teyken framework'e kadar olan kısmı geri alıyordunuz.
    3- Windows 7 8 'ile gelen Sistem geri yükleme noktası oluştur dediğimizde önümüze gelen uyarıya evet demek ile , Sistem geri yükleme açılmadığını belirtmiş olayım diğer arkadaşlarada.

Sorunu nasıl çözeceksiniz ?

Gördüğüm kadarı ile tek HDD mevcut , Sistem geri yükleme yoğunluğundan dolayı sürekli windows kendini onarım moduna alıyor ve windows'u onarmaya çalışırken reset atıyor.
    Çözüm : 2.ci bir HDD takarak window kurulup mevcut hdd'yi harici olarak Bilgisayara gösterip içindeki lazım olan bilgileri alabilirsiniz , bunun için 16 GB bir USB bile işinizi görebilir.

Sonuç : 16 GB PC'ye sistem kur "Format at", Elinde olan Geri alamadığın HDD'yi harici olarak PC'ye göster verilerini al , Sonrasından Yeniden Sistem kurarak devam et.