Amazon Web Services - AWS - R10.net
15
Bildirimler TÜMÜNÜ OKUNDU SAY
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..
Giriş Yap Kayıt Ol
 • 06-10-2019, 06:12:36
  #1
  Merhaba, Amazon Web Services hizmetini, Wordpress hosting için kullanmayı öğrenmek istiyorum, bu sistemi ücretli öğretecek arkadaşlar bana ulaşabilir mi lütfen?

  Kullanan varsa yorumlarını esirgemesin lütfen?
  Zenlav
 • 07-10-2019, 00:55:49
  #2
  Merhaba, EC2 den ucretsiz olana ubuntu (Centos ek ucretli) kurup herhangi bi ucretsiz web panel yukleyerek kullanmaya baslayabilirsiniz. Cyberpanel isinizi gorecektir ama hic tecrubeniz yoksa mailler falan duzgun calismayabilir, VestaCP Webmin yada herhangi bi kontrol panelini googleden arama yaparak sadece kopyala yapistir komutlar ile sikintisiz 5-10 dakikada kurabilirsiniz. Tavsiyem Serveri kapali bekletmeyin assign edilen IP tekrar havuza dusuyor boylelikle DNS icin ip adresini surekli guncellemeniz gibi sacma bi durum olusabilir.

  Bir de Billing Alert kurmanizda fayda var yanlislikla ucretli bi hizmet kullanmaya baslar yada ucretsizin limitlerini asarsaniz bilgilendirme gelmis olur boylelikle haberiniz olmadan ek ucretler cikmamis olur.

  Hobi olarak calismalar yapacaksaniz ucretsiz olarak guzel bi hizmet ancak, musteriniz icin yada hit beklediginiz kritik siteler icin ucretsiz olani kullanmanizi onermem. Her ne kadar ayarlari cok iyi yapsanizda sanki hep birseyler eksik gibi. Bazen iyi calisiyor bazen calismiyor cok boyle guvenemiyor insan. Tam olarak ucuz etin yahnisi hissi uyandiriyor. 1-2 aylik yaptigim paralel testler sonucunda aldigim sonuclara dayanarak dusuncelerimiz bu yonde.

  Tamamen ayni isletim sistemi ve ayni RAM CPU ya sahip 1 server Londradan (AWS) 1 server Turkiyeden bi VPS, Londra merkezli hiz testlerinde Londradaki AWS Wordpress kurulu 3 SN de aciliyorken, Turkiye merkezli VPSdeki Wordpress site 2.7sn de aciliyor (Iki test icinde GTmetrix London ve Pingdom London kullanildi)

  Turkiye Merkezli test yaptigimizda ise, Turkiyedeki Wordpress 2.2-2.5 sn de acilirken Londradaki AWS 4sn yi bulmakta.
 • 07-10-2019, 17:45:11
  #3
  hardlower Hocam herkesin yoğun olduğu bir dönemde, zaman ayırmış çok net bir şekilde anlatmışsınız ne kadar teşekkür etsem az, ellerinize sağlık
  Zenlav
 • 07-10-2019, 23:02:34
  #4
  aksoy adlı üyeden alıntı
  Merhaba, Amazon Web Services hizmetini, Wordpress hosting için kullanmayı öğrenmek istiyorum, bu sistemi ücretli öğretecek arkadaşlar bana ulaşabilir mi lütfen?

  Kullanan varsa yorumlarını esirgemesin lütfen?
  Konuyla alakasız olacak ancak bende bir kaç tecrübemi paylaşayım.
  Amazon gerçekten hesabınıza tanımladığı limitleri sonuna kadar kullanımına izin veriyor o konuda taktir edilmesi gerekiyor.
  Ben aktif olarak google cloud kullanıyorum, Google Cloud deneme hesaplarında 300 $ kredi ve 1 senelik süre tanımlıyor.
  Bununla birlikte ortalama hesabınıza 50 cpu limiti tanımlanıyor, yani anlık / tek seferde en fazla 50 cpu çalıştırabilirsiniz.
  50 Cpu ciddi bir miktar, bir sanal sunucu kurup herhangi bir hosting otomasyon yazılımı kurup web sitenizi yayına alabilirsiniz.
  Lokasyon - İşlemci olarak baktığımız zaman Google biraz daha ağır basıyor sebebi 200 den fazla bölgede aktif olarak sunucu oluşturabiliyor olmanız ( Denemede bu geçerli değil )
  Size önerim ilk etapta Amazon ile başlamanız, ancak donanımsal olarak yetmediği durumlarda google ile devam etmeniz yönünde olur.
 • 07-10-2019, 23:09:17
  #5
  bence amazon değilde google clouda yönelmelisiniz amazon 15gb trafik kotası veriyor sonra borçlu çıkmayın
 • 09-10-2019, 20:35:39
  #6
  Teşekkür ederim google cloud da deneyeceğim
  Zenlav