HİZMET VERECEKLER İÇİN ��
Hizmet vermek için Grafik Tasarımcılar kategorisinde konu açabilirsiniz.
Ücretli Tasarım İşleri kategorisi sadece grafik tasarım işi verecek müşteriler içindir.

1. R10.NET üzerinde tasarım hizmetleri vermek için açtığınız ticari konunuzda;
1a.En az 1 aylık üyelik sürenizin olması,
1b. Minimum 5 ticaret puanınızın olması

** Ya da güven vermesi açısındanTicaret Puanı olmadan ticari konu açabilmek için Profilinizi doğrulayıp telefon + kimlik doğrulaması ile birlikte Platin veya Kurumsal üyelik almanız gerekmektedir.

1c. Kendinize ait* tasarımlarla, en az 3 adet olmak şartıyla, portfolyonuzun ya da örnek çalışmalarınızın yer aldığı hizmet konunuzun olması,
1e.Alt Limit Kuralları’na uygun olacak şekilde fiyat listenizin,
yer alması gerekmektedir..

*Kendinize Ait: Atıfta bulunduğunuz marka, kurum ve kuruluşlar için yapılan tasarımları açıkça sunmakla ve kanıtlamakla mükellef olduğunuzu, şüpheli görülen referanslar için önceden haber vermeksizin teyit istenebileceğini göz önünde bulundurunuz.

�� Önemli Not: İşverenlerin açtığı konulara teklif verebilmek veya iş alabilmek için Grafik tasarımcılar kategorisinde kurallara uygun aktif bir hizmet konunuzun olması gerekmektedir.

�� İpucu: 3 adet portföy (Logo, banner, kurumsal kimlik, sosyal medya postları) toplamak için hayali/kurgusal markalar üzerinde çalışarak 3 adet portföy oluşturabilirsiniz.

�� Önemli Not:Yalnızca “reklam/tanıtım amacıyla üretilen” tasarımlarda (ör. banner, post, poster, konu), lisanslı temin edilmiş olması şartıyla stok vektörler, simge paketleri, yazı karakteri ya da fotoğraflar -müşteri bilgisi ve isteği dahilinde- kullanılabilir. Ancak markayı oluşturan, telif ve tescil sorunu yaşatabilecek öğelerde (ör. logo, kurumsal kimlik) kullanılmaması/sunulmaması gerekmektedir.

�� Önemli Not:Kumar (bahis, iddia, kupon vb.), yasadışı/illegal (w-rez, yetişkin içerik vb.) ve tel/sms onay sektörleriyle ilgili çalışma, referans ve/veya yönlendirmelere yer vermemeniz gerekmektedir.

�� İpucu: 2. bir ticari konuyu Sponsor Reklam vererek açabilirsiniz.

2. Referans edinmek, çekilişle hediye dağıtmak ya da yardımcı olmak adına dahi olsa ücretsiz ya da ucuz hizmet vermek yerine kurgusal/hayali markalar için yapacağınız örnek çalışmalarla kendinizi kanıtlayabilir, bu sayede meslektaşlarınıza engel olmadan ve piyasayı düşürmeden hizmet vermeye başlayabilirsiniz.

İŞ VERECEKLER İÇİN ��
1. R10.NET üzerinde tasarım hizmetleri almak istiyorsanız;
1a. Yapılmasını beklediğiniz işi olabildiğince net ve yalın bir dille detaylandırarak,
1b. “Uygun fiyata, düşük bütçeli” vb. ifadeler yerine net bir rakam veya bütçe aralığı ile,
1c. Hizmet verenlerin emeğini ve zamanını gözetip, ücretsiz/demo talep etmek yerine, Alt Limit Kuralları’na uygun, makul bütçeler ayırarak,
1d. İlgili kategorilerde*,
ihtiyacınız olan konuları açabilirsiniz.

*İlgili Kategoriler
Grafik Tasarım İşleri: Ücretli Tasarım İşleri
Grafik Tasarım Hizmetleri: Grafik Tasarımcılar

Web/Mobil Arayüz Tasarım İşleri: UI/UX Tasarım Ve Front-End Kodlama
Web/Mobil Arayüz Tasarım Hizmetleri: UI/UX Tasarımcılar

Html/Css/Js Kodlama İşleri: UI/UX Tasarım Ve Front-End Kodlama
Html/Css/Js Kodlama Hizmetleri: Front-End Mimarları

Video, Kurgu, Seslendirme İşleri/Hizmetleri: Video, Kurgu, Seslendirme
3D, Animasyon İşleri/Hizmetleri: 3D, Animasyon

FORUM ÜYELERİNİN GENELİ İÇİN ����
1. İlgili kategorilerde açılan konular altında;
1a. Aksi talep edilmediği sürece, ilgili kategorilerde hizmet verenler ve konu sahibi dışında kimsenin,
1b. Hizmet verenlerin ise teklif içeriği dışında,
1c. Hizmet verenlere ya da ticarete engel olacak, haksız rekabete yol açacak,
1d. Yapıcı eleştiri dahi olsa hizmet vereni ya da konu sahibini rencide edecek, zan altında bırakacak
mesajlar yazmaması gerekmektedir.

SON NOTLAR/AKSİ DURUMLAR ��
1. Yukarıdaki maddelerde belirtilmemiş olsa da, toplum tarafından kabul görmeyecek üslup ve etik kuralları kişilerin kendi inisiyatifindedir ve Forum Kuralları kapsamındadır.
2. Özel mesaj yolu ile ve/veya konu altından bilgilendirme yapılmasına ve mesajı okumasına rağmen gerekli güncellemeyi 24 saat içerisinde yapmayan üyelerin konuları/mesajları haber verilmeksizin kilitlenir ya da silinir.
3. Uyarıları dikkate almayarak tekrar formata uymayan konu açan/mesaj yazan üyelere 1-7-15-30-60-90 gün uzaklaştırma cezasından kategoriden men cezasına kadar kademeli yaptırımlar uygulanacaktır.
4. Forumda üye olup ilgili kategorilerde mevcut konusu olan ve/veya yeni konu açan/açmayı düşünen her R10 üyesi bu şartları okumuş ve kabul etmiş sayılacaktır.

DÜŞÜNCE ve ÖNERİLERİNİZ İÇİN ��
https://www.r10.net/ucretli-tasarim-...niz-nedir.html

Her ne kadar "yasak" kelimesi kullanılmasa da, forum ve kategori düzenimiz için, bu konuda ve diğer kategorilerdeki kural konularında yer alan maddeleri okumanız ve uyum sağlamanız beklenmektedir.