Dünyanın en popüler anlık mesajlaşma servisi olan WhatsApp, yakında Meta AI temelli yeni özelliklerle kullanıcılarının karşısına çıkacak. WABetaInfo'nun keşfine göre, WhatsApp kullanıcıları yakın zamanda fotoğraflarını Meta AI'a gönderebilecek ve bu fotoğraflar hakkında sorular sorabilecekler. Meta AI, fotoğrafları analiz ederek uygun yanıtlar verecek ve gördüklerini kullanıcılara aktaracak. Ayrıca, gönderilen fotoğraflar üzerinde yazılı komutlarla düzenleme yapılmasına olanak tanıyacak.

WhatsApp, Meta AI altyapısından güç alan yeni bir fotoğraf özelliği sunmaya hazırlanıyor. Bu özellik sayesinde kullanıcılar, yükledikleri portre fotoğraflarını farklı şekillerde dönüştürebilecekler. Örneğin, üretken yapay zeka sayesinde kendilerini pilot, asker, prenses veya uzaylı olarak görebilecekler.

WhatsApp, daha önce grup sohbetleri için hazırladığı “etkinlik” özelliğini küresel olarak kullanıma sunmuştu. Bu özellik, grup üyelerinin kolayca etkinlik oluşturmasını ve organize etmesini sağlıyor. Yakında, medya yükleme durumlarını bildirim olarak gösterme ve anlık video mesajlarına hızlı yanıt verme özellikleri de kullanıma sunulacak. Anlık video mesajlarına hızlı yanıt vermek için paylaşımların yanına küçük bir kamera butonu eklenecek.
WhatsApp, geçtiğimiz günlerde “HD” fotoğraf ve video gönderme kalitesinin varsayılan olarak ayarlanmasına izin vermesiyle de dikkat çekmişti. Kullanıcılar artık “HD” kalitesini ayarlardan 'Depolama ve veriler' bölümüne girip, 'Medya Kalitesi' içinden seçim yaparak varsayılan hale getirebilecekler. Bu yenilikler, WhatsApp'ın kullanıcı deneyimini daha da geliştirmeyi hedefliyor.