• 05-07-2024, 11:43:09
  #1
  360° Tasarım Hizmeti 👋


  Twilio'dan Büyük Güvenlik İhlali


  Twilio, iki faktörlü kimlik doğrulama uygulaması Authy kullanıcılarının telefon numaralarının hackerlar tarafından ele geçirildiğini duyurdu. Bu güvenlik açığı, kullanıcıların gizliliğini ciddi şekilde tehlikeye attı.

  Saldırının Detayları


  Saldırı, Twilio'nun güvenlik sistemlerinde keşfedilen bir zafiyet aracılığıyla gerçekleştirildi. Hackerlar, kullanıcıların telefon numaralarına erişim sağladı ve potansiyel olarak daha fazla kişisel bilgiye ulaşma riski yarattı.

  Twilio'nun Müdahalesi


  Twilio, saldırıyı tespit eder etmez harekete geçerek etkilenen kullanıcıları bilgilendirdi ve ek güvenlik önlemleri aldı. Şirket, kullanıcılarının hesap güvenliğini artırmak için çeşitli tedbirler uyguladığını açıkladı.

  Kullanıcılara Öneriler


  Twilio, kullanıcılarının hesap güvenliğini korumak için ek önlemler almalarını ve şüpheli aktiviteler konusunda dikkatli olmalarını tavsiye etti. Güçlü parolalar kullanılması ve iki faktörlü kimlik doğrulamanın etkinleştirilmesi önerildi.
 • 05-07-2024, 11:54:08
  #2
  Twilio en son farklı bir 2FA uygulamasına taşınıyordu, geçiş hakkında bilgilendirme pop-up'ı açılmıştı diye hatırlıyorum. Birkaç gün önce Microsoft'un Authenticator uygulamasına geçtim, 2 gün önce de tamamen geçiş için Authy'deki hesaplarımı dışa aktarmayı denemiştim, özelliği göremeyince öyle bıraktım. Taşınma sürecinde bu haberi almak kötü oldu R10 hesabımın 2FA doğrulayıcısı da Authy... Yedekleme ve masaüstü üzerinden kullanılabilir olduğu için yaklaşık 2 yıl önce kullanmaya başlamıştım.