WhatsApp Android ve iOS Beta Sürümlerine Özel Video Not Modunu Test Ediyor


WhatsApp'ın Yeni Özelliği: Video Not Modu


WhatsApp, Android ve iOS platformları için yeni bir video not modu üzerinde çalışıyor. Bu özellik, kullanıcıların doğrudan kamera arayüzünden video notlar kaydedip paylaşmasını sağlıyor. Beta sürümünde görülen bu özellik, mevcut video ve fotoğraf seçeneklerinin yanında yer alacak.

Beta Sürüm Detayları


Android'de bu özellik, Google Play Beta programı üzerinden 2.24.14.14 sürümünde; iOS'ta ise TestFlight Programı aracılığıyla 24.13.10.76 sürümünde bulunuyor. WhatsApp, 2023'te Instant Video Notes'u tanıtmıştı ve bu yeni özellik, video notların paylaşım sürecini daha da kolaylaştıracak.

Yeni Kısayol Butonu


WhatsApp kısa süre önce video notlara hızlı yanıt vermek için yeni bir kısayol butonunu test etmeye başlamıştı. Yeni kamera sekmesinde yer alacak bu özellik, video not gönderimini daha sorunsuz hale getirecek.

Diğer Yenilikler


WhatsApp, yakın zamanda Meta AI adlı yapay zeka sohbet botunu Hindistan'da kullanıma sundu ve kullanıcıların kendilerine ait görüntüler oluşturmasına olanak tanıyacak Imagine Me adlı bir AI özelliği üzerinde çalışıyor. Bu özellik, kullanıcıların referans olarak birkaç selfie yüklemesini isteyecek.