ASUS, geçtiğimiz hafta yaptığı duyuru kapsamında ROG Ally’nin yeni versiyonunu onayladı. ROG Ally X olarak adlandırılacak el konsolunun, 2 Haziran’da satışa sunulacağı açıklandı. Bunun üzerine yeni raporlar ise ASUS ROG Ally X özellikleri ve fiyatını gözler önüne serdi.

ASUS ROG Ally X fiyatı 799 dolar olabilir
ROG Ally X’in 2 Haziran’da 799 dolarlık satış fiyatıyla piyasaya sürüleceği söyleniyor. Bu da en güçlü ROG Ally Extreme’e kıyasla 100 dolarlık bir zam anlamına geliyor. Ryzen Z1’den güç alan Ally Extreme’in ülkemizde 36 bin TL civarında olduğunu belirtelim.
ROG Ally X’in özellikleri de gün yüzüne çıktı. Buna göre Ally Extreme’e kıyasla yüzde 40 daha büyük olacağı söylenen bir bataryadan beslenecek. Bu da doğal olarak önemli ölçüde daha uzun oyun oynatacağı anlamına geliyor.

Ally X ayrıca M.2-2280 NVMe SSD’yi destekleyecek. Ally X’in ayrıca depolama kapasitesini ikiye katlayacak şekilde 1 TB SSD ile gelebileceği de söyleniyor. Windows destekli el konsolunun RAM kapasitesi de artış yaşayabilir. Ally Extreme’de 16GB RAM yer alıyor.

Ryzen Z1 işlemci, 120Hz yenileme hızına sahip 7 inç 1080p çözünürlüğündeki ekranın aynı kalması bekleniyor. Ayrıca gamepad tasarımında da değişiklik olmayacaktır diye düşünüyoruz. ROG Ally’nin tasarımında, beyaz renk ve RGB aydınlatmanın bolca kullanıldığını söylemek mümkün.

ROG Ally X ile ilgili daha fazla detayın 2 Haziran’da düzenlenecek etkinlikte ortaya çıkacağını belirtelim.