• 09-05-2024, 09:51:59
  #1
  Kategori Moderatörü
  Apple, yeni iPad reklamı kampanyası nedeniyle sosyal medyadaki tepkilerle gündeme oldu. Eğlenceli olması hedeflenen yeni iPad Pro reklamı, Crush adıyla yayımlandı ama beklenenin aksine izleyenlerden çok fazla tepki çekti. Gelin, bu reklamın neden bu kadar çok konuşulduğuna bir göz atalım…
  Yeni Apple iPad Pro reklamı izleyenlerin tepkisine neden oldu

  Apple, Let Loose etkinliğinde yeni M4 iPad Pro ve M2 iPad Air modellerini tanıttı. Bu büyük lansmanın parçası olarak sunulan Crush adlı reklamda çeşitli oyuncaklar, müzik aletleri ve heykeller gibi nesneler dev bir ağırlık altında ezilerek paramparça ediliyor. Normalde, hidrolik pres videoları TikTok’ta çok popüler, ama Apple’ın buradaki amacı, tüm bu farklı ikonik ürün ve sembollerin tek bir iPad Pro’da birleşebileceğini göstermekti.

  Apple, yeni iPad reklamı mesajında, iPad Pro’nun OLED ekranıyla birçok farklı cihazın yerine geçebileceği ve her şeyi tek bir cihazda toplayabileceğine vurgu yapıyor. Ancak, reklamın alaycı tonu ve sevilen nesnelerin yok edilmesi, birçok kişiyi rahatsız etti. Özellikle X (eski adıyla Twitter) kullanıcılarından Michael J. Miraflor, reklam için “İnanılmaz derecede anlayışsız” yorumunu yaptı.


  https://www.youtube.com/watch?v=ntjkwIXWtrc
 • 09-05-2024, 09:55:00
  #2
  bence niyetini anlatabilmiş.
 • 09-05-2024, 10:00:00
  #3
  bence de niyetine hizmet eden bir reklam. all in one diyebiliriz
 • 09-05-2024, 10:29:03
  #4
  O gitarın bir teli bile o dijital cihazı çöpe atar. Bu büyük şirketler sanıyor ki herşeyin dijitalde, sanal dünyada olması gerekiyor. Oysa ki bu dijitalleşme sanallaşma insanları ve dünyayı büyük bir buhrana sürüklüyor.