Xiaomi ürün aralığını sık sık genişletiyor ancak bu defa çok ama çok genişletti. Tekstile de el atan Çinli teknoloji devi geri dönüştürülmüş malzemelerden tişört üretti ve satışa sundu.
Tam ismi Mi Eco Active T-Shirt olan geri dönüşüm malzemeleriyle üretilmiş tişört bir hayli ses getirdi. Hindistan'ın farklı bölgelerinden toplanan pet şişelerden üretilen tişört sürdürülebilir bir yapıya sahip. Üretilen bu tişört yeniden geri dönüştürülebilecek.
Özellikle Fitness yapan kişileri hedefleyen tişört, nefes alabilen ve ter emici bir yapıya sahip. Xiaomi'nin Hindistan'a özel ürettiği ürün, Hindistan'daki çevre kirliliği sorunu çözmek için çaba göstermeye devam edeceği açıklaması ile duyuruldu.
Xiaomi Hindistan Baş İşletme Sorumlusu Raghu Reddy şu açıklamaları yaptı:

“Mi Hindistan'da çevreye karşı sorumluluğumuzun bilincindeyiz ve çevre dostu bir yaşam tarzına duyulan ihtiyacın farkındayız. Yalnızca optimum hava geçirgenliği sunmakla kalmayan, aynı zamanda daha da geri dönüştürülebilen Tişörtleri üretmek için atılmış Pet şişeleri kullanarak atıkları azaltmak için ustaca tasarlanmış ürünler yaratmak için aktif olarak çalıştık."

https://teknokupur.net/xiaomi-mi-eco...ort-tanitildi/