Elon Musk'un Neuralink'i Bilgisayar-Beyin Arayüzünü Açıklayacak - R10.net
 • 14-07-2019, 17:26:19
  #1


  Neuralink, 16 Temmuz'da bilgisayarları insan beynine bağlayacak teknolojiyi geliştirme konusundaki ilerlemesini ortaya koymaya hazırlanıyor.

  Tesla'nın kurucusu ve CEO'su Elon Musk'un, şu anda sadece bilim kurgu filmlerinde var olan ve insan ve bilgisayarları birbirine bağlamak için ultra yüksek bant genişliğine sahip beyin-makine arayüzleri geliştiren Neuralink adında bir kurumu olduğu biliniyor.

  En az bilinen Elon Musk şirketi, San Francisco'da canlı yayınlanacak olan etkinlikte 16 Temmuz'da bilgisayarları insan beyni ile bağlayacak teknolojiyi geliştirme konusundaki ilerlemesini ortaya koyuyor.

  2016 yılında bir tıbbi araştırma şirketi olarak kurulan Neuralink, çeşitli üniversitelerden birçok yüksek profilli nörobilimci kiraladı. Son raporlar Neuralink'in planlanan 51 milyon dolarlık bir fon turundan 39 milyon dolar kazandığını iddia etti ve Neuralink daha önce insan beyinlerini bilgisayarlara implante edilmiş bir çip ile bağlayacak bir ürün satmıştı.
 • 14-07-2019, 17:47:23
  #2
  2 gün kalmış. Çıtayı 1 adım yükseltirse beklentiden dolayı " çalışanlar yeteneki ama eleman biraz kolpa " yorumu hazırda bekliyor; 2 adım yükseltirse " yaptı yine totoş, bakalım ne yapmış, hangi çalışmayı ilerletmiş" diyerek 2-3 hafta sosyal medya gündeminde yer bulur.Ülke gündemine bakınca, Musk'ın ve şirketlerinin gündem olması hem çok güzel hem de çok gıcık.
  Az konuş, çok çalış, az dinlen, çok gez, az tüket, çok üret, yaşadığına değsin.