• 16-04-2019, 10:45:08
  #1


  Huawei'nin CEO'su Ren Zhengfei, şirketinin mobil mirası için övgüde bulunduğu ve onlarca yıldır kaliteli ürünleri sürdürdüğü Apple'a 5G modem (çip) satmaya açık olduğunu söyledi.

  Bir söylenti göre, Huawei'nin 5G modem çip için tek müşteri olarak Apple ile ilgilendiğini iddia ettikten sonra, CNBC ile yapılan yeni bir röportajda Zhengfei, şirketin modem çip satışlarıyla ilgili olarak daha önce açık olan tutumunu herhangi bir alıcıya değiştirmeyi düşüneceğini belirtti. “Bu konuda Apple’a açığız” dedi. (CNBC)

  Zhengfei, olası fırsatlar hakkında başka hiçbir şey söylemedi. Apple'ı ve kendi kurucusunu övdü.

  Zhengfei "Bay Jobs'ın Apple'ı yarattığı için değil, mobil çağ olan bir çağ yarattığı için harika bir adam olduğunu düşünüyorum." dedi.

  “Apple aynı zamanda harika bir şirket” dedi. “Piyasayı küçültmek değil küçük yapmak için her zaman zorladığı için harika. Apple yüksek fiyatlarla satıyor ve yüksek kaliteyi koruyor. Diğer birçok şirketin hayatta kalmasını sağlayarak pazarı büyüttü.”

  Zhengfei ayrıca Apple'ın kendi fiyat fikrine yüksek fiyatlarla satış yapma yaklaşımını da karşılaştırdı.

  Zhengfei, "Gerçekten bazı yanlış adımlar attık, maliyetlerimizi temel alarak, fiyatları nispeten düşük seviyelerde belirledik. Buna çok fazla yansıttık dedi. "Daha yüksek fiyatlarla daha fazla kazanmaya başladık ancak bu ekstra parayı çalışanlara veya hissedarlara dağıtmayacağız, bunun yerine üniversiteleri ve bilim adamlarını finanse etmek için kullanacağız. Bu şekilde dünya lideri ürünler üretebileceğiz."

  Apple, Huawei ile olası bir anlaşma hakkında yorum yapmadı, ancak ABD federal kurumlar için ürünlerini satın alma yasağı getirirken, onlardan satın almak pek mümkün değil. Huawei ayrıca Apple parçalarını klonlamakla suçlandı.

  Qualcomm, Apple’a gelecekteki iPhone'lar için 5G yongaları sağlama konusundaki ilgisini de benzer şekilde dile getirdi. “Telefon numaralarımız var” dedi. Hem Qualcomm hem de Huawei'nin yorumları, Apple'ın Intel'den bir 5G çip tedarik etmek için uğraştığını bildirdi.
 • 16-04-2019, 10:52:59
  #2
  Valla adamlar iyi ilerliyorlar.. Samsung ve iPhone satışlarında düşüşler yaşanıyor.
  +Çevremde dahil huawei çok kullanılıyor artık.
  Digital Marketing
 • 16-04-2019, 13:50:27
  #3
  Mate 20 lite aldım bugün bakalımmmm denicez huaweiyi
  ınfluancer
 • 17-04-2019, 10:24:45
  #4
  250 milyon satmayı hedeflemişler bu yıl. İyi ilerliyorlar bakalım