Adobe XD arayüz çizdirilecek. - R10.net
 • 24-06-2020, 00:45:21
  #1
  Merhaba, bir arkadaşım için Adobe XD üzerinden oyun uygulaması arayüzü çizdirilecek ve içinde butona tıklayınca bir yere yönlendirme gibisinden işlem yapılacakmış. 25'i saat 23:59'a kadar teslim edilmesi gerek. İlgilenenler için PM'den detaylar atılacaktır.

  Ödev detayı;

  "Yapmış olduğunuz GAME/APPLICATION (OYUN/UYGULAMA) tasarımlarının program versiyonları, ek olarak, video şeklinde teslim edilmelidir. B) Projelerinizde program/oyun’un ana sayfada, muhakkak bir LOGOSU/İSMİ yer almalıdır. TESLİM FORMATI 1-) Çalışmaların program versiyonu formatı, 2-) PROTOTYPE VIDEOSU (programda preview’ı çalıştırdığınızda, açılan preview penceresinde, sağ üst köşede record ikonu 00:00 sayılarını göreceksiniz. Oradaki record’a bastığınızda kayıt işleminiz gerçekleşecektir !. 3-) Ekranda preview’ı çalıştırıp, Prototype videosunu telefonunuzun kamerası ile de kaydedebilirsiniz. 4-) Ayrıca; telefondan program dosyanızı açarak ta kaydedebilirsiniz. 5-) Kaydedeceğiniz videonuz da ödev teslim klasörünüzde MUHAKKAK yer almalıdır. 6-) Ayrıca; tasarımınızı sunum için kullandığınız, herhangi bir arayüz, mockup vb. websitesi veya programdan faydalandı iseniz, tüm dosyalar ve ilgili program veya website ismi ile birlikte çalışmalarınız teslim edilmelidir. 7-) Ayrıca; tasarımınızdaki bazı seçeceğiniz artboardları 6 karelik storyboard olacak şekilde 1 A4'e yerleştirerek JPEG şeklinde teslim ediniz. 8-) “isminiz_hangikonu_oyunisminiz_final”, “elifcan_cevrekirliligi_CLEW_final” şeklinde kaydedilmelidir. Keyifli Tasarılar, Ailenizle Birlikte Sağlıklı Mutlu Günler Dilerim, Sevgiler, Nursan Hoca.Tasarımlarınız OYUN ÜZERİNDEN HEDEFE İLERLEME çerçevesinde olacağından, tasarımlarınızda, gerekli ise daha eğlenceli yazı karakterleri, daha neşeli renkler ve tasarımlar olmasına özen gösteriniz,
  2-) Ders kapsamındaki program gereği, tasarladığınız fikrin etkileşimini ve interaktivite hareketlerini görmek hedeflenmektedir. Bu çerçevede INTERACTIVITE özelliği kazandırılmadan çalışmalarınızı teslim etmemeye lütfen özen gösteriniz.
  3-) Muhakkak prototype bölümü kullanılmalıdır.
  4-) MUHAKKAK PROTOTYPE BÖLÜMÜNÜ AÇTIĞINIZDA, HAZIR ÖNÜNÜZE ÇIKACAK EKRANIN SAĞ ÜST KÖŞESİNDEN, PREVIEW'A BASMADAN ÖNCE, KAYDET (RECORD) KIRMIZI DAİRE BUTONUNA BASARAK, TASARIM PREVIEW'INIZI KAYDEDEREK TESLİM ETMENİZ GEREKLİDİR.
  5-) Tasarımlarınızın preview kaydının teslim edilmesi, tasarımda preview bölümünü kullanabilme ve öğrenme pratiğinin kazandırılmasını içerdiğinden, proje notlandırılması ve teslim format kuralları içerisinde yer almaktadır.
  6-) Projelerinizi: "isminiz_projeismi_final", "amine_çevre_düzenlemesi_final" şeklinde kaydederek PROGRAM VERSİYONU ŞEKLİNDE teslim ediniz.
  7-) Projelerinizi "isminiz_projeismi_final_movie", "amine_çevre_düzenlemesi_final_movie" şeklinde kaydederek “MOVIE DOSYASI” ŞEKLİNDE de teslim ediniz.
  8-) Tasarımlarınız, OYUN VEYA APP(+oyun) olacağından, giriş ekranında BİR İSMİ VE LOGOSU olduğuna emin olunuz."