• 05-09-2022, 00:44:35
  #1
  Marka/Şirket ismi:


  Biz kimiz, ne iş yapıyoruz?:
  Siber güvenlik, yazılım danışmanlığı ve blockchain teknolojileri üzerine çalışan ve yatırım danışmanlığı yapan bir şirketiz. Özellikle blockchain tarafında: kripto bankacılık hizmetleri, metaverse proje inşaası, nft ve marketplace geliştirme, defi cüzdan ve staking platformu geliştirme, kurumsal wallet ve exchange altyapı hizmetleri, coin/token geliştirme, kripto varlık yönetimi, akıllı sözleşmeler, p2p kredileri vs.

  Müşterileri/Ziyaretçileriniz kim, kim olmasını istiyoruz?:
  Yukarıdaki açıklamada var.

  Tercih ettiğimiz renkler:
  Bu isim ile geçen sene espor takımımız vardı. Logo ve renkleri görebilmek adına bu linkleri ziyaret edebilirsiniz. Genel olarak beğendiğimiz renkler bunlar fakat farklı renk tonlarını kullanabilirsiniz. Açıkçası biz de tam olarak ne aradığımızı bilmiyoruz, yarışmayı bu yüzden düzenliyoruz. ( haber linki, twitter )

  Yarışma süreci:
  9 Eylül 2022 12 Eylül 2022

  Ödül:
  500 Euro 550 Euro - ingiltere şirket hesabımızdan döviz hesabınıza gönderilecektir.


  Açıklama:
  Web sitesi için anasayfa tasarımı istiyoruz. Tasarımın hazırlanacağı platformun bir önemi yoktur. Muhtemelen yarışmayı kazanacak üye ile çalışmaya devam edeceğiz. İş alımı açık arkadaşlar katılırsa çok daha iyi olur.
  Menüde genel kategori olarak "Cyber Security, Blockchain, Software, Investment" başlıkları kullanılabilir.
  Header'da dil seçim alanı olursa iyi olur. Koyu tonlar daha iyi olabilir.
  Blog fikrimiz yok dolayısıyla anasayfa tasarımına son yazılar gibi bir alan eklemeyin.

  Konu altından sormak istediklerinizi sorabilirsiniz. Özel mesaj göndermeyin, soru gelirse konu altından yanıtlarım.

  Genel Katılım Şartları;
  Katılımcı ;
  + Yarışma tarihinden önce alınmış Tasarım ile ilgili (hizmet veren) en az 5 adet ticaret puanı olmalı,
  + En az 1 aylık üyelik yaşı olmalı,
  Çalışma ;
  + Hazır vektör kullanılmamalı, tespiti halinde varsa diğer çalışmaları ile birlikte yarışmadan diskalifiye edilir.
  + Çalışma benzerlik kontrolü katılımcı mesuliyetindedir.
  + Katılımcılar çalışmalarını konu içerisinde paylaşmalı,
  + Çalışmalar maksimum genişlik 1080 px çözünürlükte yüklenmelidir.
  Yarışma Süreci ;
  + Yarışma konusuyla alakalı tüm soru ve cevaplar konu içerisinde sorulmalı,
  + Yarışma sahibi ve katılımcı yarışma süresince hiç bir şekilde iletişim kuramaz, tespiti halinde katılımcı diskalifiye edilerek yarışma sahibi uzaklaştırma cezası alır.
 • 05-09-2022, 05:17:13
  #2
  Merhabalar Azat Bey, sizden ricam piyasada ki rakiplerinizden veya aynı sektörde ki ünlü şirketlerden örnek verebileceğiniz siteler varsa yazabilirseniz çok iyi olacaktır. Tasarımcılar olarak nasıl tarzda bir çalışma istediğinizi anlayabilirsek çok daha iyi işler çıkacağını düşünüyorum. Rakip yoksa eğer anasayfa'da neler olacağını kısa kısa belirtirseniz çok sevinirim. Şimdiden tüm arkadaşlara başarılar ve kolaylıklar diliyorum.
 • 05-09-2022, 13:58:11
  #3
  Bütün katılacak arkadaşlara iyi şanslar diliyorum..

  en iyisini yapacağınıza eminim.!
 • 06-09-2022, 17:16:54
  #4
  yusufkaya adlı üyeden alıntı: mesajı görüntüle
  Merhabalar Azat Bey, sizden ricam piyasada ki rakiplerinizden veya aynı sektörde ki ünlü şirketlerden örnek verebileceğiniz siteler varsa yazabilirseniz çok iyi olacaktır. Tasarımcılar olarak nasıl tarzda bir çalışma istediğinizi anlayabilirsek çok daha iyi işler çıkacağını düşünüyorum. Rakip yoksa eğer anasayfa'da neler olacağını kısa kısa belirtirseniz çok sevinirim. Şimdiden tüm arkadaşlara başarılar ve kolaylıklar diliyorum.
  Arkadaşımıza ek olarak, ilettiğiniz espor linklerinde logo mevcut. Konuya kullanılmasını istediğiniz logoyu da yüklerseniz daha sağlıklı tasarımlar ortaya çıkacaktır.
  @Azat;
 • 06-09-2022, 18:53:13
  #5
  Detaylı içerik planı verilmesinin, UI-UX açısından daha iyi sonuç vereceğini düşünüyorum.
 • 07-09-2022, 10:31:34
  #6
  Sektöre çok hakim olmadığımdan ve rakip firmaları analiz edemediğimden ötürü şöyle bir çalışma çıkardım. Umarım hoşunuza gider. Yazılar, görseller ve tüm başlıklar örnek olarak eklenmiştir. Şablon beğenildiği takdirde isteğinize göre revize edilecektir.
 • 07-09-2022, 17:46:56
  #7
  Selamlar @Azat;

  Öncelikle düzenlemiş olduğunuz yarışma için teşekkür ederim.
  Site içeriği, çok hakim olmadığım bir pazar olduğu için, içerik yerleşiminde hatalar olabilir.
  Tasarımda kullanılan metin ve başlıkların dikkate alınmaması rica olunur. Görseller tamamıyla değiştirilebilir.
  Seçildiği taktirde revizeye açıktır ve geliştirilebilir. Herkese başarılar.
  @Azat; 10.09.2022 Güncelleme | Mobil versiyon eklendi.
 • 08-09-2022, 12:40:42
  #8
  Merhabalar,


  İlk defa yarışmaya katılıyorum. O yüzden hatalarım olduysa affola.
  Klasikleşmiş internet sitelerinden biraz daha ayrışarak, farklı bir tasarım denemek istedim. Yazılım ve güvenlik işin içerisine girdiğinde, özellikle de siber güvenlik işin içerisine girdiğinde karanlık ve Cyberpunk dünyası konseptinin daha doğru olacağını düşündüm. Yarışma sahibi de karanlık tonlar uygun olacağını düşündüğü için aynı noktada buluştuk. Buna özgü bir tasarımın hazırlanması daha doğru olacağını planlayarak, bir arayüz tasarımı hazırladım.
  Hazırladığım tasarımdaki bazı ışık efektlerinin renkleriyle oynayıp, 3 farklı varyasyon hazırladım. Bunlar CSS ile kolayca düzenlenebilir olduğu için, renk varyasyonlarını da aşağıdaki link'e yükledim.
  Sayfa içerisinde bulunması gereken veriler tam olmadığı için ben kendim bazı alanları oluşturup, arayüze entegre ettim. Tasarım daha fazla uzatılabilir veya burada noktalanabilir.


  Cyberpunk evreninde UI tasarımlarda line çizimler ve endüstriyel yaklaşımlar çok daha güzel gözüküyorlar. Ve küçük ışıklandırmalar gerçekten çok uyum sağlıyor. Kafamdaki şeyi modelleme bilgim tam olmadığından dolayı giriş kısmına yerleştiremedim. Bu konuyla ilgili yarışma sonrasında çalışmalar yapacağım.
  Siber güvenlik sektöründe karanlık tonlar ve teknolojinin ledlerle bağlantısını var sayarak siyah üzerine parlak renklerin tercih edilmesi gerektiğini düşündüm. İkinci parlak rengin az ama etkili kullanılması arayüze çok daha güzel bir hava kattı.
  İlk giriş noktasına modelleme ile animasyon gelebilir veya böyle de kalabilir. Şu anki hali uyum yakalandığını düşünüyorum. İlerleyen safhalarda firma talep ederse ilk görselin yerine item slider'ı gelebilir. Öyle de kötü olacağını düşünmüyorum konsepte uygun bir tasarımla yerleştirilirse.
  Arayüzde bir slogan girişiyle beraber yapılan ana işlerin başlıkları, HAXR hakkında ufak bir metin, referanslar ve footer kullanıldı. Header'da alışılmışın dışında bir yaklaşım gerçekleştirildi. Yarışma sahibinin talebi üzerine dil seçeneği eklendi. Anasayfa, iletişim butonu ve dil seçeneği eklendi. Geriye kalan menü başlıkları popup menüye aktarıldı ve footer'da tutuldu.


  Animasyonları henüz hazırlanmamış ama planlanmış, görsellerle ne yapılması gerektiği biraz belli olan Loading ekranları da link içerisine eklendi. Güzel bir loading çalışması olacağını düşünüyorum hazırlandığında.


  Ek olarak yapılan tüm çizimler tamamen benim tarafımdan hazırlandı. Line çizimler vs. dışarıdan hazır olarak alınıp kullanılmadı. Yarışma kurallarına uyuldu.
  Katılan tüm arkadaşlara başarılar diliyorum, linki aşağıya bırakıyorum. Teşekkürler.


  https://www.figma.com/file/Y7gQG5w3F...?node-id=0%3A1