Merhaba;

Her ne kadar PHP bölümünde sorsam da, uygulamayı geliştirirken DW'da kullandığım için burada da sormak istedim.

Bir image hosting uygulaması geliştiriyorum.
jpg, jpeg, bmp, gif, png, swf formatındaki dosyaları yüklüyorsunuz, size direkt, forum vb. linkleri veriyor ve image dosyasını sunucuda saklıyor. Bildiğiniz klasik bir image hosting uygulaması.

Ana Sayfada Upload formu var burdan dosyayı seçip sunucuya yüklüyorsunuz ve sayfanın altına son yüklenenler diye bir bölüm ekledim ve son yüklenen 10 civarı image dosyası burada thumbnail olarak görüntüleniyor ve ana dosyaya link verilmiş durumda.

Sorun şu ki bir SWF dosyası yüklediğiniz zaman o da diğer görsellerle beraber altta listelenmekte ve ana sayfaya girince listedeki SWF dosyası da görüntüleniyor ve sesli bir animasyon yüklenmiş ise ses de çalmaya başlıyor. Birden fazla SWF yüklendiği zaman ise ciddi bir rahatsızlık durumu söz konusu oluyor. Dosyayı veritabanındaki linkten alıyor. Listeleme kodu şu şekilde;

 <embed src="<?php echo $row_Recordset1['img']; ?>" width="142" height="111" align="MIDDLE" border="0"></embed>
Sayfaya bir plug-in ekledim ve "echo $row_Recordset1['img']" ile görsel dosyasının (jpg, jpeg, bmp, gif, png, swf ) linkini alıyor (http://domain.com/img/dosya.swf şeklinde) ve ekrana getiriyor. Ancak dediğim gibi sadece SWF dosyalarında yukarıda belirttiğim gibi otomatik olarak başlamasından dolayı sorunlar yaşıyorum.

Yardımcı olursanız çok memnun olurum.

Saygılar

https://www.r10.net/php/1181188-sayfa...post1068412571