• 14-08-2022, 15:18:21
  #10
  hocam organik hiti olan site, iyi sitedir. dediğiniz gibi da-pa o kadar önemli değil(ki bunu john mueller kendisi sürekli söylüyor, önem faktörü değil diye zaten). sitenizle en alakalı olan, ortak anahtar kelimeleriniz olan hitli sitelerden alabilirsiniz. bence de yasadışı, xxx sitelere link çıkmamış olsa iyi olurdu. her şeyden önce beni şahsi olarak rahatsız ederdi.
 • 14-08-2022, 15:35:47
  #11
  carlito adlı üyeden alıntı: mesajı görüntüle
  Merhabalar, sitemiz için tanıtım yazısı alırken konu sahibinden tanıtım yazısı çıkılacak siteleri talep ettiğimizde bu siteler bize iletildiğinde nelere bakmalıyız? Örneğin 8 adet site iletildi mesela bize ancak bunda tam olarak neye bakmamız önemli. DA-PA değerlerinin bir anlamı olmadığını biliyorum ancak tam olarak hangi kriterlere bakılıp o siteye tanıtım yazısı çalışması verilmeli? Yardımcı olursanız çok sevinirim, iyi forumlar.
  benim alırken dikkat ettiğim tek şey otorite.

  mesela son postlarının google konumuna bakıyorum. iyiyse alıyorum. ilk 100'e bile giremeyen sitelerden da/pa ne olursa olsun almak mantıksız. sitenin kendine hayrı yok link çıkışlarına nasıl olsun.

  kendi tanıtım sattığım sitelerim var. biri geliyor da/pa manipüle edilmiş alamam diyor. otoriteye bakarken moz'un değerine bakmaya gerek yok ki. binlerce tanıtım alacaksanız belki bakarsınız da az sayıda alacaksanız zaten otoritesini kendiniz google üzerinden kontrol edebilirsiniz.
 • 15-08-2022, 11:12:30
  #12
  kendi kategorinizle alakalı olmalı
  Sitenin aktif yaşı, hiti de önemli
  Güncelik önemli ama içeriği bot ile çekilip spinleniyorsa iyi değil.
  İçerik özgünlüğü ve sayısı önemli
  Fazla link çıkışı olmamalı
  Esc türü link, aldıysa, verdiyse, bunlar normal siteye link verirken eksi şeyler
  DA/PA manipüle ediliyor ama site yüzeysel olarak incelenirse organik mi yapay mı anlaşılır, o yüzden da/pa da bir kriter.