• 11-05-2024, 12:20:54
  #1
  R10'UN EN İYİ AJANSI 🏆🥇
  Merhaba arkadaşlar 4. serimiz de sizlere evde yapacağımız spor hareketleri hakkında bilgi vereceğim. Bu hareketler sağlığımıza oldukça etkisi olan hareketler. Platformun çoğu masa işi yaptığı için hareketlerimiz oldukça kısıtlı şuanlık bu bize sorun gibi gelmeyebilir ama ileriki yaşlarda sağlık sorunlarımız olabilir bu paylaşımın amacı sizlere az da olsa bilinçlendirmek işin ehlisi arkadaşlarımız da bizlere yol gösterebilir. Hareketler hakkında yorumlarınızı bekliyorum iyi okumalar arkadaşlar

  Bir Önceki Serilere Aşağıdan Ulaşabilirsiniz.Evde yapılabilecek basit spor hareketlerini ve ev egzersizlerini kabaca şu şekilde sıralamak mümkün:
  • Kardiyo Egzersizleri
  • Denge Egzersizleri
  • Eğlenceli Spor Hareketleri
  • Esneme Egzersizleri
  • Aletsiz Spor Hareketleri
  • Güç Egzersizleri
  • Dayanıklılık Egzersizleri

  #1 Sırtüstü Bisiklet Sürme Egzersizi  Bu evde spor egzersizi, para harcamadan formda kalmak isteyenler için harika bir yatırımdır. Varsa bir fitness matı kullanmanız ya da aşırı sert olmayan bir zeminde yapmanız önerilir.


  #2 Plank Egzersizi  Spor salonlarında aradığı rahatlığı bulamayanlar ve ev rahatlığında basitçe spor yapmak isteyenler için harika bir seçim olan plank egzersizi, vücudun esneklik ve direncini artırmak için birebir. Bu tip denge ve güç egzersizlerinde de de mat kullanmanız önerilir.


  #3 Klasik Bir Ev Egzersizi: Şınav  Spor salonlarında saatler geçirmek istemeyen ve herkesin bildiği egzersizlerden şaşmayanlar için en bilindik egzersiz olarak kabul edilen şınav, basit olmasına rağmen birçok kas grubunu çalıştırması açısından harika bir seçenektir.


  #4 Squat Egzersizi  Evde egzersiz yapmanın en verimli yanı, programınız ve rutininize göre şekillendirme şansınızın olmasıdır. Zaman yönetiminde daha fazla kontrole sahip olmanız daha verimli bir egzersiz süreci inşa etmenize de yardımcı olur. Fazla zaman almadan yapılabilecek en kolay egzersizlerden biri de squat olarak kabul edilir.


  #5 Evde Yürüme Egzersizi  Pahalı ekipmanlar veya çok fazla alan gerektirmeyen evde yapabileceğiniz birçok farklı egzersiz vardır. Bunlar arasında en basit olan ve şaşırtıcı derecede iyi sonuçlar veren evde kardiyo egzersizlerinden biri de yürüyüştür.


  #6 Klasik Bir Egzersiz Daha: Mekik  Düz, sert ve kaslı bir karın bölgesine sahip olmak isteyenlerin spor denilince ilk aklına gelen egzersizlerden biri olan mekik, göbeğinizden kurtulmak için en etkili evde spor hareketleri arasında başı çekmektedir.


  #8 Köprü Egzersizi  Evde spor hareketleri yaparken zor bir harekete başlamadan önce kısa bir ısınma turu atmak isterseniz bu egzersizi değerlendirebilirsiniz. Birçok kas grubunu aynı anda çalıştıran bu evde aletsiz spor egzersizi ile direncinizi de artırma imkanı bulabilirsiniz.


  #9 Kol Güçlendirici Ev Egzersizi: Dips  Kol kaslarını güçlendirmek isteyenler için güç egzersizleri arayanlara harika bir öneri var sırada. Dips adı verilen bu egzersiz ile yine evinizin rahatlığında kol ve göğüs kaslarınızın dayanıklılığını artırabilirsiniz.


  #10 Superman Egzersizi  Evde yapılabilecek denge egzersizleri arasında da yer alan Superman egzersizi komple bir çalışma için olmazsa olmazlardan biri konumunda. Vücudunuzun dayanıklılık ve direncini de artıran bu ev egzersizini fitness planınıza mutlaka dahil edin.

  #Kaynak (Reklam Değildir! Bilgi Amaçlıdır)


  Bir Önceki Serilere Aşağıdan Ulaşabilirsiniz.
 • 11-05-2024, 13:36:23
  #2
  emeğinize saygı duyuyorum. farkli dirençlere sahip lastiklerle çalışmayı daha doğru buluyorum.
 • 11-05-2024, 13:37:35
  #3
  R10'UN EN İYİ AJANSI 🏆🥇
  zuluman adlı üyeden alıntı: mesajı görüntüle
  emeğinize saygı duyuyorum. farkli dirençlere sahip lastiklerle çalışmayı daha doğru buluyorum.
  Evet Direnç Bandı çok etkili oluyor ama yeni başlayanlar için Direnç Bandı biraz zor gelebilir Teşekkür ederim yorumun için