Yeminli Sözlük KOBİ’leri İngilizce - Türkçe Tanıtıyor

5 yıllık mazisiyle bir Yeminli Tercüman girişimi olan ve alanında Türkiye’de ilk ve tek olan Yeminli Sözlük sitesi önümüzdeki yıllarda rotasını Türk KOBİ’lerinin tanıtımına doğru çevirdi.

İhracat Yapan KOBİ’ye Sahip Çıkıyoruz
Şu anda 1 milyonun üzerinde çeviri cümle bulunan veritabanıyla alanında rakipsiz olan Yeminli Sözlük sitesi gözünü KOBİ’lerin gönüllü tanıtımına dikti!
İhracat yapan orta ölçekli şirketlerin ürünlerini dünyaya tanıtmakta zorluklarla karşılaştığını ve kötü çeviriler yüzünden çoğu kez imajlarına zarar verdiklerini fark eden Yeminli Sözlük sitesi kurucusu A. Erol sitenin yönünü bu bâkir alana çevirmeye karar vermiş.
“Orta ölçekli şirketlerin internet sitelerine girdiğimde karşılaştığım İngilizce hataları ve anlatım bozuklukları yüzünden bunu yapmaya karar verdim” diyen ve her zamanki gibi bir ilke imza atan yeminli tercüman Erol “KOBİ’lerimiz artık şirketlerini ve ürünlerini tanıtıcı İngilizce cümleleri Yeminli Sözlük’te bulabilecekler. Yeminli Sözlük’ün internette yüksek erişilebilirliği sayesinde dünyanın her yerinden alıcılar ve müşteriler de Türk KOBİ’leri ve ürünleri hakkında İngilizce’ye çevrilmiş detaylı bilgiye ulaşabilecekler” sözleriyle amaçlarını açıkladı.

Google Translate ve Otomatik Makine Çevirisine Dikkat Edin
Google Translate ve benzeri otomatik makine çevirilerinin firmaların, markaların ve ürünlerin imajına ciddi zararlar verebileceğini söyleyen Erol, şirketlerin milyonlarca lira yatırım yaptıkları marka ve ürünlerini yeminli tercümanlar vasıtasıyla tanıtmaları gerektiğinin altını çizdi.

1000 KOBİ İngilizce-Türkçe Tanıtılacak; KOBİ’ler ve Markalar Kendilerini Tanıtabilecek
İlk etapta siteye 1000 Türk KOBİ’si, Türk markası ve ürettikleri ürünlerle ilgili olarak 100.000 civarında tanıtım cümlesi eklenecek ancak sonrasında KOBİ’lerin kendileri de siteye üye olarak sözlük veritabanına istedikleri cümleleri ekleyebilecekler!
Sitenin tanıtım toplantısında “Sitenin ana sayfasında bu proje ile ilgili birçok KOBİ’ye ve ürünlerine yer verdik. Umarız bu çalışma Türk KOBİ’lerine yeni bir yol açar ve yurtdışında tanıtım ve anlaşılma sorunlarını ortadan kaldırır. Bu hizmeti ücretsiz sunuyoruz ancak daha kapsamlı tanıtım isteyen firmalara özel hizmetler de veriyoruz” diye konuşan Erol, KOBİ’lerin kendilerini yurt dışında İngilizce cümlelerle tanıtabileceklerini ve bu cümlelerin internette dilden dile dolaştığını ve adeta fısıltı gazetesine dönüştüğünü bilmeleri gerektiğini de özellikle vurguladı.

Siz de markanızı, ürününüzü, sitenizi, kendinizi, okulunuzu Yeminli Sözlük'te üye olup İngilizce-Türkçe cümlelerle tanıtabilirsiniz... Yazdığınız cümleler kısa sürede Google'da çıkacak ve birçok kişi sizi (markanızı, ürününüzü vs.) bu cümlelerle tanıyacaktır.

Örnek Sayfalar:
http://www.yeminlisozluk.com/index.p...Hotel+Gamirasu
http://www.yeminlisozluk.com/index.p...ime=Beta+Trafo
http://www.yeminlisozluk.com/index.php?kelime=Keteks
http://www.yeminlisozluk.com/index.php?kelime=Chobani