• 06-08-2014, 14:47:09
  #1
  İŞKUR’dan engelli vatandaşlara 36 Bin TL hibe
  Görünen o ki sadece değişen engelli imkanları değil aynı zamanda bir zamanlar kapısında metrelerce sıra oluşan İŞKUR’da önemli bir gelişme sağladı. İşçi ve işveren arasında köprü vazifesi gören kurum şimdi engelli vatandaşlarımız için benzer bir imkan sunuyor.

  Kendi işini kurmak isteyen engelli kardeşim bu imkanı kaçırma
  İşkur genel müdürü Dr. Nusret Yazıcı tarafından yapılan yazılı açıklamada kendi işini kurmak isteyen engelli vatandaşlara geri ödemesi maksimum 36 Bin TL hibe desteği sağllanacağı açıklandı. Daha önce girişimcilik eğitimi almış yada kuracağı iş alanında meslek sahibi olan engelli vatandaşlar yararlandırılacaktır.

  Son başvuru tarihi 12 eylül 2014
  Bu imkandan yararlanmak isteyen engelli bireyler bulundukları illerde İşkur Müdürlüklerine gelerek başvuru yapmaları gerekmektedir. Başvuru için son gün 12 Eylül 2014 akşamına kadar geçerlidir. Dilerseniz birazda aranan şartlar ve istenen kurallara göz atalı ve liste halinde açıklayalım.

  Emekli engelli vatandaşlar bu imkandan yararlanamaz.
  Kurduğunuz iş yeri en az 2 yıl aktif kalmalıdır.
  İş kuran engelli vatandaş işin başında olmalıdır.
  En az %40 engelli durumu aranmaktadır.

  Kaynak: http://www.ismekkurs.com/istanbul-iskur-kurslari
 • 06-08-2014, 14:49:41
  #2
  Çok güzel bir verim aslında, engellilerimiz de bunu yapmak için büyük mutluluk duyuyor.
 • 06-08-2014, 14:54:22
  #3
  Devletim düşünüyor, engelliye vergi yok, her şey'de öncelikliler, keskinlikle destekliyorum, lakin bence normal vatandaşlarımız için'de yapılması gereken şeyler var.