• 28-03-2024, 11:25:55
  #1
  🔶🔸www.ayjans.com 🔶🔸
  Merhaba iyi günler.

  10 gün önce Mersin CBS tarafından Enpara hesabıma bloke konuldu. Daha konuyla ilgili hiçbir bilgiye sahip değilim.
  Bugünde Akbank kredi kartıma konulmuş. Fakat hiçbir bilgi verilmiyor.

  Gelen ticari ödemelerin hepsi faturalı. Sadece 30 gün önce Enpara hesabıma 10.000 TL yanlış bir ödeme geldi, oda bankayı arayıp 4 gün sonra iade edildi.
  Şuan sadece Enpara ve Akbankta gözüküyor fakat şüphelendiğim diğer nokta ise Binance TR üzerinden gelen ödemeler. Çok olmasada ayda 2-3K ödeme geliyordu.

  Bu blokelerin sebeplerini nereden öğrenebilirim ? Uyapta herhangi bir dosya yoktur.
 • 28-03-2024, 11:27:27
  #2
  Şubeye gittiniz mi? QNB Finansbank ve Akbank şubelerine gitmenizi tavsiye ederim.
 • 28-03-2024, 11:27:49
  #3
  Binance olduğunu sanmıyorum
 • 28-03-2024, 11:28:50
  #4
  Masak🚨
 • 28-03-2024, 11:29:09
  #5
  Savcılık dosyaları uyapta görünmez. Banka da sadece bir soruşturmadan dolayı bloke konulduğunu görür o da detay bilmez ya siz ya da avukatınız ancak mersin cbs den ne olduğunu öğrenebilir.
 • 28-03-2024, 11:31:57
  #6
  Merhaba, info bilgilerinizden MALATYA olduğunu varsayarak yazıyorum. Malatya adliyesine gideceksiniz, TC kimlik numaranızla savcılık tevzi bürosundan adınıza açılmış soruşturma var mı yok mu baktıracaksınız. Savcılık dosyaları uyapta görünmez. Bir soruşturma kapsamında hesaplarınıza bloke koyulmuş olabilir. Buna bir örnek; galerici bir arkadaşımız araç sattığı kişinin kara para aklaması soruşturmasında dosyaya dahil olmuştu, konuyla hiçbir alakası olmamasına rağmen 1 ay blokeli kaldı hesapları, delilleri sundu, savcılıkla görüşüldü vs. Sizde de bu şekilde bir durum olabilir, ancak tamamen tahmin.
 • 28-03-2024, 11:39:56
  #7
  Wordpress & Seo & Google
  Merhaba
  binance nedeni ile savcılığın bloke koyacağını sanmıyorum. bankalardan müşteri hizmetlerinden bilgi alamıyorsanız yüksek ihtimaller fraud olarak işaretlenmiş olabilirsiniz.
  bir hesap fraud olarak işaretlenmişse ve bloke konulmuşsa ne bankadan ne müşteri temsilcilerinden hiç bir şekilde bilgi alamıyorsunuz çünkü erişimleri yok bir şey göremiyorlar.

  banka müdürleri bu detayı görebiliyor. gişe göremiyor. hesap fraud olarak işaretlenmişse sadece banka içi sabit hat üzerinden ilgili bankanın fraud birimi ile görüşüp bilgi alabiliyorsunuz.
  bu süreci yönetebilmek için bir banka müdürü ile görüşmeniz lazım ancak işin içinde savcılık var kimsenin destek vereceğini sanmıyorum.

  eski konularımda 1 milyon liralık bir bloke vardı uzun bir süreç yaşamıştım. bu bilgileri yaşadığım için biliyorum varsayım değiller.
  size önerim savcılığa dilekçe vererek bilgi edinme kanunu çerçevesinde bloke nedenini sorun. gelen yanıta göre dahil olduğunuz dosyalar soruşturmalar var ise ona göre ifadeye zaten çağrılacaksınız siz önceden en azından önlem alın.
  bir yanıt alabilirseniz çekinmeden bana yazabilirsiniz bu konuda çok agır rakamlarla mücadele ettim . ne yazık ki az çok tecrübem var.
  çok geçmiş olsun.
 • 28-03-2024, 11:43:57
  #8
  Gib’e girip bi bak istersen interaktif vergi dairesinden gözüken bir durum olup olmadığına.
 • 28-03-2024, 11:56:26
  #9
  Seneler önce başıma gelen şey... Papara, BTCTurk ve İşbankası hesabıma birden bloke konmuştu. Nedenini sorduğumda "Maliye tarafından bloke konmuş" diyorlardı sadece. Üzerinden bir kaç ay geçtikten sonra da hooop bir şafak operasyonu ve gözaltı. Sebepte şu; O dönem BTC Al - Sat işi yapıyordum resmi olarak. Şirket vardı, vergiler ödeniyordu vs.

  Hesabıma para gönderen çakal esc.ort sitesi sahibiymiş. Kadınların ilanlarını yayınlamak için kadınları benim siteme yönlendirip BTC aldırıyormuş. Kadınlara Nüfus Cüzdanı da veriyormuş. Bu Nüfus Cüzdanı ile alın diye. ve BTC'yi aldıktan sonra kadınların ilanlarını açıyormuş. Bu çakal benim hesabıma para yatırttığı için de otomatik olarak işbirliği yapıyormuşum gibi görünmüş.

  Final? Savcı veya hakim karşısına bile çıkmadan serbest kaldım. Adıma da herhangi bir dava vs. açılmadı. Polislerin olayın aslını anlaması da uzun sürmedi. Zaten telefon, bilgisayar, USB vs. hepsine el koyup incelediler. Bir şey de çıkmadı. Her şey kanıtlıydı zaten. Ama o dönem OHAL olduğu için yok yere 5 gün nezarette yattım gözaltı süresinde.

  Bunu anlatmamın sebebi büyük ihtimalle hesabınıza gelen paranın nedeni... Yani felaket tellallığı yapmak asla istemem ama durduk yere hesaba bloke koymuyorlar. Altından mutlaka bir şey çıkacak. Bahis vs. oynuyorsanız dahi de bu olabilir tabi.