@berkiler adlı üyeden şikayetçiyim. - R10.net
 • 26-06-2020, 18:52:24
  #1
  * Şikayetçi olduğum üye: @berkiler;
  * Şikayetçi olma nedenim: Sistem Bozuk Çalışıyor
  * İlgili Konu URL: https://www.r10.net/makale-alimi-amp...i-destegi.html
  * Açıklama ve Kanıtlarım:  Arkadaşa daha önce de bu durumu belirtmiştim. Hala bir güncelleme yapılmamış.

  Aylar önce teslim ettiğimiz siparişleri %100 özgün gösteriyordu. Bugün müşteriden aldığımız yanıtla daha da şok olduk. Kopya olan içerikleri sistemi özgün gösteriyor. Aşırı zor durumda kaldık. Daha önce de bu durumun benzerini yaşamıştık. Bir şekilde çözmüştük problemi ama sistemi detaylıca inceledik ama doğru sonucu vermeyip yazarı da bizi de yanıltıyor.

  Arkadaş konusunda tüm cümleleri teker teker kontrol ettiğini söylüyor ama ne hikmetse kopya içerikleri yakalayamıyor.

  Arkadaşın sisteminden kontrol ettiğimiz yazının oranı:  Yazıdan bir cümle ve Google sonucu:  Daha fazla detaya inmeme gerek yok diye düşünüyorum. İstenirse, kanıtlayabilirim sistemin bozuk çalıştığını.

  Yazık günah buraya para yüklüyoruz. Kontrol ettiğimizde %100 temiz çıkan yazı aslında kopya çıkıyor. Müşteriye rezil olmasını mı söyleyeyim yazarı yanıltmasını mı diyeyim vaktimizi kaybetmemize mi yoksa yazara ödediğimiz parayı tekrar cebimizden çıkarıp yeni yazı yazdırmaya mı üzüleyim. Karşı tarafın sitesinin kopya içerikten ceza yemesine mi bilemedim.

  mnmlgrafik@gmail.com üzerinden yüklediğim bütün bakiyelerin iadesini istiyorum arkadaştan. Ayrıca sorunu kökünden çözene kadar sistem yayından kaldırılmalı. Bizim gibi kaç tane arkadaş bu sorunu yaşamıştır ve farkına varmamış olabilir. Bu herkes için büyük risk.

 • 26-06-2020, 23:13:36
  #2
  Merhabalar, daha öncede açıklamaya çalıştım fakat tekrar detaylı olarak teknik şekilde anlatayım. Sizde bir içerik üreticisi olarak bu sistemin mantığını biliyor olmanız gerekiyordu.

  Makale Özgünlüğü Nasıl Kontrol Edilir?

  Makale özgünlüğü metinde yer alan kelime öbekleri veya cümleler teker teker Google üzerinde aratılır ve çıkan kalın kelimelere göre kanıya varılır.

  Sistem Ne Yapıyor?

  Sistem bir makaledeki kelimeleri 4-5-6’lı gruplara ayırarak bu işlemi tırnak işaretleri ile aratır ve birebir o kelime kalıbının Google üzerinde olup olmadığını kontrol eder. Yazılımcı arkadaşlar tırnak işareti ile aratmanın mantığını daha iyi biliyordur.

  Yani sizin kelime öbeklerini tek tek aratarak zaman kaybetmeniz yerine sistem bunu otomatik şekilde yapar.

  Neleri Yakalıyor?

  Tırnak içerisinde aratılan bu kelime öbeğinin birebir aynısı var ise o kelime grubu kopya işaretlenir ve tüm makale üzerinden kopya yüzdesi hesaplanır.

  Neleri Yakalamıyor?

  Tarattığınız cümlede bariz bir şekilde belli oluyor ki yazar bir spin işlemi veya kelime değişiklikleri ile bu sistemi kandırmaya çalışmıştır. “Abc abc abc abc abc” Örneğin bu kelime öbeğinde birkaç kelime değiştirir ise sistemin bunu algılama şansı zaten yoktur.

  Sonuç olarak;
  Hangi makale özgünlük sistemini kullanırsanız kullanın sistem bu şekilde çalışmaktadır. Hatta Small Seo Tools makale taratılırken bir kelime öbeğini tarar diğer öbeği taramaz, sonraki öbeği tarar. Yani girdiğiniz metnin %50’sini tarıyor. Biz ise daha sağlıklı olması için metnin %100’ünü taratmaktayız. Aşağıda tarama satırlarından da bunu anlayabilirsiniz;

  Kullanılan krediler için bir iade yapılması mümkün değildir. Kullanmadığınız kredilerin tutarını iade edebiliriz. Moderatör kararına kadar başka cevap vermeye gerek duymuyorum. • 27-06-2020, 09:58:14
  #3
  Satış konusunda yazan " - Tüm içerik taramalarında daha performanslı çalışıyor.
  Yeni index alan içeriklerde %100 sonuç veriyor. (Copyscape, Smallseotools bazen bulamıyor.)
  - Diğer kontrol araçları makalenin bir kısmını tararken, Kopya Kontrol %100’ünü taramaktadır.
  " kısım açık. Ben sistemin çalışma mantığını anlatan bir ibare görmedim. Okuduğumda %100'ünü kontrol ederek sonuca vardığımı anlıyorum.

  Spinle ya da ciddi re-write işlemini anlayamayacaksam benim senin sistemine para ödememin anlamı ne onu anlamadım. Sana ödeyeceğim tutara bir eleman tutar manuel kontrol yaptırırım. Ben senin sistemini baz alıyorum haliyle ve aylar önce senin sisteminin %100 özgün gösterdiği yazıda %40 civarında kopya içerik çıkıyor.

  Belirli aralıklarla cümle taraması yapıyor diyorsun ben farklı bir şey demiyorum zaten. Ama sistemin yine de yakalayamıyor. Cümle cümle göstereyim daha net anlaşılsın.  Görüldüğü gibi sistemin kontrol ettiği öbekte tek kelime değişik. Bunu bana %100 gösteriyor. Demek ki sistem bunu yakalayamıyor. Spinleme sayılmaz bu.

  Sonuç gayet açık. Arkadaştan tüm kredilerimin iadesini + sistemin tamamen düzeltilene dek yayından kaldırılmasını istiyorum.

 • 27-06-2020, 10:46:38
  #4
  Zaten bu şekilde tek cümle ile bu yargılamayı yapmaya çalışıyor iseniz kusura bakmayın ama gerçekten bu işi bilmediğinizi belli ediyorsunuz.

  Hadi diyelim 1 makalede komple hiç bulamadı. Her yazılım elbet bir hata yapabilir, kul yapısı sonuçta. Siz hosting firmasından 10 dakikalık plansız kesinti olduğunda daha önceki tüm kullanımlarınızı iade mi istiyorsunuz? Bu nasıl bir kafa yapısıdır.

  Bence siz doğru yazarlar ile çalışmayı başaramadığınız için faturayı bana kesmeye çalışıyorsunuz. Tutacağınız elemanda zaten bizden aldığınız paket fiyatına elle kontrol ederdi sizin makalelerinizi. Güldürmeyin kendinize

  Lütfen bu sektörden anlayan bir moderatör arkadaşa danışılmasını istiyorum. @caliente;

 • 27-06-2020, 10:57:40
  #5
  Şaka mı yapıyorsun yahu. 10 dakikalık kesintiyle bu olayı bir mi tutuyorsun? Dünden beri müşteriye nasıl mahcup olduğumu bir ben biliyorum bir Allah. Mesaj yazımı kapanmış diye etiketlemiyorum adamı şoka girdik gösterince bize. Allah'tan karşı taraf anlayışlı. Başka biri olsa, çoktan iade + şikayet ve tüm masrafları üstümüze yüklerdi ki hakkıdır.

  Faturayı sana keseceğim elbette. Senden para ile hizmet satın alıyorum ve karşılığını alamıyorum. Tek cümleyi örnek gösteriyorum ben sana. İstersen yüzlercesini daha ekleyebilirim. Senin öbek öbek arama yaptığını demen üzerine ekledim onu. Gayet de yakalayamıyor sistem.  Bir başka örnek. Oturup tek tek uğraşacak halim yok. Zaten sistemindeki yanıltma yüzünden tüm gece yazı ayıklamakla uğraştık.

  @caliente; en kral yazılımcı da bakabilir olaya. Ne dediğim ve sistemin ne yaptığı gayet açık. İstenirse, daha birçok örnek gösterebilirim.

 • 27-06-2020, 11:27:01
  #6
  Sistemin çalışma mantığını baştan sona Bilal'e anlatır gibi anlattım. Tüm makalede 1 kelime öbeğini bulamadı diye yanlış olmaz. %80 kopyadır, Sistem %50-60 bulur. Sende boş değilsin ya hani anlarsın herhalde bu içerikte bir sorun olduğunu.
  Bundan sonra moderatör kararını bekleyeceğim. Ama seni kandıran yazarlar için ne yazık ki yapabileceğim birşey bulunmuyor.

  Hiçbir kopya kontrol aracı da bu şekilde spinlemeyi bulamaz. Aşağıda Small Seo Toolsda da özgün çıktı o kelime öbeği. Hadi o zaman o sistem de çalışmıyor, Kapatalıımmmmm Globalde çalışan tüm sistemleri inceledim hepsinin çalışma mantığı da bu şekildedir bizde bu teknikle oluşturduk.
  Birinin bulduğunu diğeri bulamayabilir. Ben hala en doğruya yakın (kesin demiyorum) sağlıklı sonucu verdiğini savunuyorum. Zira 2016 yılından beri üyesin ve aktif olarak kullanıyorsun. 1 makaleden bile değil 1 makalenin 1 kelime öbeğinden kalkmış suçluyorsun. Tartışmanın pek anlamı yok moderatör kararını bekleyelim.

  Kişi haksız bulunduğu taktirde marka itibarını zedelemekten dolayı ceza almasını (kısa süreli) ve özür dilemesini talep ediyorum.

 • 27-06-2020, 11:52:22
  #7
  Bak dostum yazarın beni kandırması beni bağlar. O benim problemim. Senin sisteminin yanlış çalışması seni bağlar senin problemin.

  Terbiyesizlik etmeden yazayım diyorum Bilal'e anlatır gibi falan komik olduğunu mu düşünüyorsun? Ergenden hallice cevaplar verme bana.

  Small Seo'nun yanlış sonuç verdiğini sağır sultan biliyor. Sen bana hem Small Seo'dan daha iyi sonuç veren sistem diye pazarlayacaksın, sonra gelip orası da aynı hatayı veriyor diye işin içinden çıkmaya çalışacaksın.

  Konunu okuyan her insan sistemin %100 çalıştığını düşünür. Şimdi gelip şark kurnazı ağzıyla yok ben doğruya yakın kesin olmayan sağlıklı sonuç veren sistem satıyorum deme.

  1 makaleden 1 cümlenin sorun çıktığını söyleyen kim ayrıca kendi kendine yazıp çiziyorsun. Bir makalede yukarıda örnek verdiğim günü onlarca cümle var.

  Komik arkadaş gel ben sana Bilal'e anlatır gibi anlatayım bakalım ne cevap vereceksin merak ediyorum.

  Bu bizim çalıştığımız kişinin bize ilettiği yazı:

  Kalorifer tesisatı, kış aylarında bulunduğunuz alanlarda uygun sıcaklığın sağlanabilmesi için dikkat edilmesi gereken sistemlerdir. Bu sebeple kalorifer tesisatında yapılacak hatalar mekanın sıcaklığının düzensizleşmesi, yeterince ısıtamaması ya da gereğinden fazla ısıtması gibi problemlere yol açar. Bu problemler de sizlere yüksek faturalar şeklinde dönüş sağlar. İşte bu tarz sıkıntıların yaşanmaması için dikkat edilmesi gereken noktalar vardır.

  Bu da başka bir sitede olan yazı:

  Kalorifer tesisatı, kış aylarında bulunulan ortamlarda uygun sıcaklığın sağlanabilmesi için son derece dikkat edilmesi gereken sistemlerdir. Kalorifer tesisatında yapılacak hatalar ortam sıcaklığının dengesizleşmesine ve yeterince ısıtamama veya gereğinden fazla ısıtma gibi sıkıntılara yol açacaktır. Bu durum da kullanıcılara yüksek faturalar olarak dönüş sağlayacaktır. Peki bu tarz sıkıntılara düşmemek için nelere dikkat edilmelidir? Bu yazımızda kalorifer tesisatı hakkında dikkat edilmesi gereken noktalara değineceğiz.

  Sonuç gayet ortada. Bölük börçük değil. Arka arkaya bazı kısımlarda bir kelime değişmiş bazı kısımlarda birebir aynı gitmiş ama sistem yazıyı %100 olarak vermiş. Bu paragrafın kontrolünde sistemin tek parça olarak kontrol ettiği kısımlar var. O kısım birebir aynı olmasına rağmen sistem bunu özgün göstermiş.

  İkili tartışmaya girmenin manası yok. Her şey açık. Bunun gibi yüzlerce hata daha koyabilirim buraya.

 • 27-06-2020, 12:29:19
  #8
  özgünleştirmek ne demek?
  1. Özgün duruma getirmek.

   Sistem tabi ki bunu özgün gösterir. Çünkü üzerinde kelimeler ile oynanarak değişimler yapılmış.

   Teknik olarak incelendiğinde kelimeler ile oynananarak özgün hale getirilmiş.

   Spin Makale, bir içeriğin yazılımlar tarafından oluşturulmuş haline verilen isimdir. Spinleme yazılımları yardımıyla üretilen bu içerikler okunuş ve içerik kalitesi açısından bir insanı tatmin etmeyecek olmasına karşın hızlı şekilde oluşturulabilirler ve arama motorları tarafından özgün olarak kabul edilirler.

   Ben burada yazarın yaptığını kesinlikle doğru olarak savunmuyorum fakat spinleme yapıldığı için sistemde bunu doğal olarak özgün olarak işaretler. Çünkü birebir aynısı değil üzerinde değişimler yapılmıştır. Birebir aynısı olup bulmasa o zaman haklısın diyebilirim.


   Sen duygusal bakıyorsun olaya fakat ben yazılımsal ve bilimsel bakmak zorundayım. %48,06 farklılık görünen bir metinde programlama nasıl kanaat kullanarak bunu kopya işaretleyebilir?

   BU SİSTEMLER BENZERLİK KONTROLÜ YAPMIYOR ARKADAŞIM BİREBİR KOPYA KONTROLÜ YAPIYOR. SEN BENZERLİK KONTROLÜ YAPACAKSAN BAŞKA BİR ARAÇ KULLANMANI TAVSİYE EDERİM.

   Kelime öbeği "" içerisinde aratılır. Cümlenin birebir aynısı var ise 1'dir = Kopya, birebir aynısı yoksa 0'dır = Özgün Bu kadar basit. Sisteme sen kanaat göster bu yararlandığı kaynağa çok benzer diyemezsin.

   Yazar = İnsan belgede sahtecilik yaptığında EGM sistemine mi ceza kesilir, yoksa belgede sahtecilik yapan kişiye mi ceza kesilir. Siz belli ki yazarı bulamamışsınız kaçmış gitmiş, bir günah keçisi arıyorsunuz fakat yanlış adrestesiniz.

 • 27-06-2020, 13:12:34
  #9
  Ya kardeşim bana papağan gibi aynı şeyleri söyletme. Spinleme de yapsa net bir şekilde senin sisteminin tek öbek olarak aldığı yine de özgün gösterdiği onlarca öbek var bir yazıda. Hala neyin derdindesin anlamıyorum.

  Dediğim gibi yazarın yaptığı beni bağlar. Sisteminin sorunu seni bağlar. Sorunu çözeceksin bu kadar basit. İkili tartışmaya girme benimle daha. Moderatör bir şey isterse, cevap verirsin.