• 11-06-2019, 20:42:48
    Merhabalar arkadaşlar.

Yakın bir arkadaşım İran'dan İstanbul'a taşındı. Uzun süreli vizesi var ancak çalışma izni sağlamıyor bu vize maalesef.

Bir iki yere garsonluk vs. gibi işler için gitmiş ancak kızcağıza 1600 TL - 12 saat teklif etmişler. Yemek de dahil değil... Tabii kabul etmemesi gerektiğini söyledim ve o da reddetti.

Arkadaşım İranlı, İngilizce'yi akıcı bir şekilde konuşabiliyor. Farsça da anadili zaten. Maalesef Türkçe'si yok ancak öğreniyor. R10 üzerinden de şansımızı denemek istedik. Post/upload işleriniz olur, İngilizce ya da Farsça içerik işiniz olur, veya Türkçe gerektirmeyen herhangi bir işiniz olur, talibiz..

Teşekkürler şimdiden.
  • 11-06-2019, 20:48:46
    İngilizcesi varsa turizm beldelerinde kesin olarak iş bulur rezervasyonda vs.
    Antalya, Muğla vs vs..

• 11-06-2019, 20:49:58
    Hipokrat adlı üyeden alıntı
    ' Uzun süreli vizesi var ancak çalışma izni sağlamıyor bu vize maalesef. ' Buna rağmen iş arıyoruz diyorsun
    Kurallar ben hariç diğerleri için var dendiği zaman ortada kural filan kalmaz kaosa sürükleniriz.
    Sen freelance yaptığın her işin vergisini ödüyor musun? Benim anladığım kadarıyla arkadaş freelance iş arıyor ve freelance işler için çalışma izni şart olsaydı Türkiyede yurtdışına iş yapan kalmazdı sanırım.
  • 11-06-2019, 21:07:06
    mikbalavseren adlı üyeden alıntı
    Proxy (vekil sunucu) satış sitesinin adresini 40 TL'ye satmaya çalışan kişinin yorumu. https://www.r10.net/vpn-amp-proxy/20...v4-0-59-a.html
    Pardon da ne alaka? İkisi arasında nasıl bir bağlantı var ? Saçma saçma yazma

gknsoftware adlı üyeden alıntı
    Sen freelance yaptığın her işin vergisini ödüyor musun? Benim anladığım kadarıyla arkadaş freelance iş arıyor ve freelance işler için çalışma izni şart olsaydı Türkiyede yurtdışına iş yapan kalmazdı sanırım.
    ooo bu adam yanlış yapıyor ama peki ya sencilerde gelmiş çok severim böylelerini ve cidden güzel savunmadır ama mantıksızdır.
    ....' veya Türkçe gerektirmeyen herhangi bir işiniz olur, talibiz..' çok freelance geliyor kulağa Ne iş olsa yaparız konusu bu.
    Benyanlış buluyorum . Herkesin kendi fikri var. Ama kural bir tane. Örneğin türk inşaat işçileri suriyeden gelen iş gücü dolayısıyla daha düşük maaşlara çalışmak zorunda kalıyor vs. Umarım anlamışssındır dahada cevap veripte polemiğe girmek istemiyorum.
  • 11-06-2019, 21:18:49
    Hipokrat adlı üyeden alıntı
    Pardon da ne alaka? İkisi arasında nasıl bir bağlantı var ? Saçma saçma yazma

ooo bu adam yanlış yapıyor ama peki ya sencilerde gelmiş çok severim böylelerini ve cidden güzel savunmadır ama mantıksızdır.
    ....' veya Türkçe gerektirmeyen herhangi bir işiniz olur, talibiz..' çok freelance geliyor kulağa Ne iş olsa yaparız konusu bu.
    Benyanlış buluyorum . Herkesin kendi fikri var. Ama kural bir tane. Örneğin türk inşaat işçileri suriyeden gelen iş gücü dolayısıyla daha düşük maaşlara çalışmak zorunda kalıyor vs. Umarım anlamışssındır dahada cevap veripte polemiğe girmek istemiyorum.
    Hocam şimdi işi gücü bıraktınız, geldiniz benim konumda yorum kalabalığı yapmaktan başka bir şey yapmıyorsunuz. Makale yazımı, yorum yazımı, redaksiyon işleri gibi Türkçe gerektiren freelence iş kolları da olduğu için, ben Türkçe gerektirmeyen şeklinde özellikle belirttim. Lütfen varsa sağlayacağınız bir katkı, o konuda yorum yapın. Yok ise baltalamayın. 40 liraya bir web sitesinin URL'sini satma işine geri dönün. Ekonomiye katkı sağlarsınız. Kalkınırız hep birlikte.
  • 11-06-2019, 21:22:57
    Xer adlı üyeden alıntı
    Hocam şimdi işi gücü bıraktınız, geldiniz benim konumda yorum kalabalığı yapmaktan başka bir şey yapmıyorsunuz. Makale yazımı, yorum yazımı, redaksiyon işleri gibi Türkçe gerektiren freelence iş kolları da olduğu için, ben Türkçe gerektirmeyen şeklinde özellikle belirttim. Lütfen varsa sağlayacağınız bir katkı, o konuda yorum yapın. Yok ise baltalamayın. 40 liraya bir web sitesinin URL'sini satma işine geri dönün. Ekonomiye katkı sağlarsınız. Kalkınırız hep birlikte.
    Ben size bulaşmamak için direk alıntı bile yapmadım bana yöneltilen diğer bir mesajı cevapladım ve daha yazmayacağımı belirttim ama gidip sizde hakaret edemezsiniz.
    '40 liraya bir web sitesinin URL'sini satma işine geri dönün' sana mı soracağım ne yapacağımı ?