İlk Hikayem: Aylık 100 TL gelire ulaşmak - R10.net
  • 15-08-2019, 01:22:39
    Selamlar herkese umarım iyi günler geçiriyorsunuzdur, hayatımı biraz gözden geçirdim çok uzatmadan vardığım sonucu açıklamak istiyorum okuduğum bölümden mezun olup kpss kazanıp sabah 6 akşam 5 yapan bir ingilizce öğretmeni olmak istemiyorum. Daha doğrusu bunun bana uygun olmadığı sonucuna ulaştım. Boşu kes ve hikayeye geç diyorsanız da basit wordpress ve seo bilgilerimi kullanarak aylık 100TL fix gelire ulaşmaya çalışacağım ve bunu niche tarzında ingilizce site yaparak deneyeceğim. denerken de burayı günlük gibi kullanıp elde ettiğim sonucu sizlerle paylaşacağım konuyu güncelleyerek.
    Bazılarınız diyecektir ki hıh pis öğrenci 100TL ne? diyecektir... Ben sadece bunu yapabilip yapamadığımı ölçmek için kendime böyle bir eşik koydum ve aynı zamanda ulaşamasam da hevesimin kırılmaması için böyle düşük bir eşik koydum. (yorum yaparken kırıcı olmayın 100tlsi olan var olmayan var anlayışınız için teşekkür ederim.) Sitenin içeriği tamamen elimde olan milenyumdan kalma dergilerden gelmektedir herhangi bir tbm araştırması yoktur.
    13/08/2019
    * Hosting ve domain ismi satın alındı
    * WordPress kuruldu ve Aylık ücretsiz dağıtılan themeforest temalarından birisi kuruldu
    * Site içi gerekli eklentiler kuruldu ( All in one pack, LiteSpeed Cache)
    * Sitenin iç tasarımı basit şekilde yapıldı.
    * Derin depresyon ve anxiyete içinde uykuya geçildi
    14/08/2019
    * Siteyle uzun uzun göz göze gelindi ve all in one seo ayarlamaları, ana sayfa ayarları yapıldı.
    * Webmasterconsole bağlantısı yapıldı
    * Ücretsiz ssl kuruldu ve yönlendirme yapıldı
    * Kategoriler açıldı ve ilk beş makale özgün ve elimden geldiğince seoya uygun şekilde yazıldı. Daha doğrusu abim yazdı ben ingilizceye çevirip, imla ve seo hatalarını düzelttim.
    * Yarın makaleler için 5 adet shutterstock'dan resim bulunacak (ablamın çalıştığı şirketi sağolsun). ve ilk 5 makale siteye eklenecek. yarın görüşürüz.
    15/08/2019
    * 5 Adet makalenin son kontrolleri yapılıp siteye eklendi.
    * İndexleme için webmasterconsole'dan sitemap.xml gönderimi yapıldı
    * Uluslararası hedef Amerika seçildi.
    ** Sitemap ile bir problem yaşadım all in one pack in otomatik sitemap'ı eklediğim makaleleri sitemapa işlemedi o yüzden kaldırıp manuel sitemap kurdum. Nedenini bilen varsa söyleyebilir mi? Hemen eklenmiyor mu yoksa yanlış bir şey mi yapıyorum...
    * Yarın 5 makale daha eklenip adsense başvurulacak. hoşçakalın...
    Abone olur musun? https://www.youtube.com/c/baranoden Teşekkürler şimdiden :)
  • 15-08-2019, 01:28:22
    Benim hedefim 1₺ kazanmak, 100₺ harcama yaptım sizin ki daha zor gözüküyor benim için😄 Bol şans konunun takipçisiyim.
  • 15-08-2019, 01:28:31
    Aylık 100 Tl için 200-300 hitli türkçe sitesiylede ulaşabilirsiniz buda yaklaşık 1-2 haftada ulaşabileceğiniz rakam

ingilizce çok derin bir sektör hit bile çıkmıyabilir Genede başarılar
  • 15-08-2019, 01:34:33
    adsense vs. bu işlerin garantisi yok. hayatınızı idame ettirecek bir maaşınız olsun, yine bu işlerle uğraşabilirsiniz.
  • 15-08-2019, 01:41:19
    İngilizce yapacaksanız niche yapacaksanız ilk yıl için en az 10 tane çok sağlam, 100 tane de boş alanı doldurmak için yeterli site açın lütfen.

Aylık 100 TL kazanç hedefi nasıl desem sadece 5-10 reklam tıklamada kazanabileceğiniz bir miktar. Alt tarafı 15£
    Az konuş, çok çalış, az dinlen, çok gez, az tüket, çok üret, yaşadığına değsin.