Sıfırdan PHP Öğrenmek İçin Tavsiye Edebileceğiniz UDEMY Eğitimi Var Mı ? - R10.net
  • 07-08-2019, 15:34:33
    Selamlar dostlar,

PHP öğrenmek istiyorum sıfırdan fakat UDEMY'de takip ettiğim eğitimlerin birçoğu teoride kalıyor. Ne bileyim böyle herşeyiyle PHP anlatan istediğim gibi bir eğitim yok. Öğrenmek istediğim başlıklar kısaca;

- PHP/PDO ile veri tabanı bağlantısı, user/login işlemleri(güvenlikleri), veri listeleme, ekleme,düzenleme ve silme,
    - PHP/PDO tarafında sorgu ile veri çekimi (örneğin bir galerimiz var. Galeriye yüklenen ürünler için ben bir PHP sayfası hazırlayacağım ve kullanıcı bu sayfada tarih seçebilecek, istediği ürünü seçebilecek, rengini seçebilecek ve getir butonuna bastığı zaman o tablo içerisinden bu verileri getirebilecek bunları mesela PHP sayfasında yapmak istiyorum)
    - Load More yapımını öğrenmek istiyorum.
    - Mesela bir sayfada 10 blog yazısı var. 11'den itibaren 2. sayfaya geçirmek istiyorum kullanıcıyı ya da 21'den sonra 3. sayfaya vb.
    - Döngüler sayesinde yazıların listelenme mantığını öğrenmek istiyorum.
    - cURL ile bot yapımını
    - Object Oriented kavramını
    - Search işlemi nasıl yapılır

vs. vs. Udemy üzerindeki tüm eğitimleri inceledim ama herkes şirket sitesi yapmış. Sadece veri getirme ve üye olma falan filan ya da e-ticaret mantığı var. Ciddi anlamda herşeyi içeriğiyle anlatan ya da yukarıda bahsettiğim özellikleri anlatan tek eğitim yok. Tavsiye edebileceğiniz başka bir platform ya da eğitim varsa onu da deneyebilirim. Saygılarımla...
  • 07-08-2019, 15:35:54
    Ben udemydeki türkçe php kurslarını yetersiz buluyorum, ingilizcen az çok varsa ingilizce kurs al
    Tecrübe, hayatın insana kel olduktan sonra tarak vermesidir.
    geleceknesil.com - yenifirsat.com satılıktır!
  • 07-08-2019, 15:37:07
    tayfun erbileni youtubedan takip etmeni öneririm, php kursunu youtubeda paylaştı.
  • 07-08-2019, 15:37:20
    Şartlamışsınız kendinizi. Konuları da çıkarmışsınız güzelce. Her bir konu için google'da tonla udemy'e fark atan videolar var. Onlara bakın, özellikle ingilizce içerik karşılık beklemeden yapıldığı için udemy gibi very very beginner değil.
    .net, php; wordpress, e-ticaret entegre,CMS, ERP, mekanik tasarım,robotik uygulama, 3d yazdırma hizmeti.
  • 07-08-2019, 15:39:05
    mcNNN adlı üyeden alıntı
    tayfun erbileni youtubedan takip etmeni öneririm, php kursunu youtubeda paylaştı.
    Udemy'de Tayfun hocanın kursunu aldım fakat o kadar hızlı anlatıyor ki, bazı noktalara yetişemiyorum bile.

crooper adlı üyeden alıntı
    Şartlamışsınız kendinizi. Konuları da çıkarmışsınız güzelce. Her bir konu için google'da tonla udemy'e fark atan videolar var. Onlara bakın, özellikle ingilizce içerik karşılık beklemeden yapıldığı için udemy gibi very very beginner değil.
    İngilizcem fena değil fakat kavramları tam anlamıyla bilmiyorum. Örneğin ; işte bu bahsettiğim php sayfasında filtreleme ile veritabanından veri çekme işlemi. Bunu nasıl arayacağım google'da.
  • 07-08-2019, 15:42:15
    teoride php biliyorsanız youtube üzerinde kablosuzkedi, kendine kaptan diyen biri vardı adını hatırlayamadım giriş seviyesinde bilgi ile ne nasıl yapılır gösteriyor. Tayfun erbilen var ileri seviye bilgiler veriyor sıfırdan setleri de var.
    Fakat yazılım kalıplara bağlı kalarak öğrenebilecek bir kavram değildir bugün load more gibi işlemler tamamen yazılımcının hayal gücü ve bilgisi ile oluşmaktadır.
    Web Developmen için jquery css html de gereklidir.
    Php Front&Back-end, Grafik Tasarım -> www.birenksec.com
  • 07-08-2019, 15:43:16
    kesinlikle emrah yükseli öneririm onun çok açıklayıcı ve anlattıklarını örneklendirme yöntemiyle php pdo öğrendim. Şimdi yine emrah yükselden jquery eğitimi aldım ve eğitim bitmek üzere. Allahın izniyle sonrada laravel eğitimi ile otomasyon yazılımına geçeceğim.
    GÜVEN!
  • 07-08-2019, 15:44:55
    maxiimuss adlı üyeden alıntı
    kesinlikle emrah yükseli öneririm onun çok açıklayıcı ve anlattıklarını örneklendirme yöntemiyle php pdo öğrendim. Şimdi yine emrah yükselden jquery eğitimi aldım ve eğitim bitmek üzere. Allahın izniyle sonrada laravel eğitimi ile otomasyon yazılımına geçeceğim.
    emrah yüksel'in eğitimlerini de inceledim üstat fakat o da çoğu zaman en bilinen şeyleri gösteriyor ve yukarda bahsettiklerimin çoğu onun eğitimlerinde de yok.

birenksec adlı üyeden alıntı
    teoride php biliyorsanız youtube üzerinde kablosuzkedi, kendine kaptan diyen biri vardı adını hatırlayamadım giriş seviyesinde bilgi ile ne nasıl yapılır gösteriyor. Tayfun erbilen var ileri seviye bilgiler veriyor sıfırdan setleri de var.
    Fakat yazılım kalıplara bağlı kalarak öğrenebilecek bir kavram değildir bugün load more gibi işlemler tamamen yazılımcının hayal gücü ve bilgisi ile oluşmaktadır.
    Web Developmen için jquery css html de gereklidir.
    üstat bazı noktalarda katılıyorum size lakin yazılım matematik gibi biraz. sonuca birçok yoldan ulaşırsınız fakat yazılım da matematik gibi önce soru üzerinde öğretilir. bana rakamları öğretip havuz problemi soruyor birçoğu. önce örnek yapacaklar gösterecekler ki, bende uygulayıp öğreneyim.