Hedefim aylık 750₺ kazanmak - R10.net
  • 18-07-2019, 19:12:48
    Merhaba değerli arkadaşlar,
    Forumun "Adsense Hikâyeleri" bölümünü son hafta okumaya bayağı bir ağırlık verdim. Vermiş olmalıyım ki bugün de ABD'den 16₺ tek tıkla kazanınca bu sinerjimin etkilediği bir şey olmalı düşüncesine sahip oldum.

Amacım aslında 750₺ daha fazla kazanmak fakat elimde 2 ayda bir 200₺ zor geçen bir adsense hesabım varken biraz gerçekci ilerlemek istedim. Ubersugest ne kadar doğru datalar veriyor bilmiyorum fakat TBM oranı oldukça yüksek İngilizce bir kelime grubu belirledim. Sanırım domainimi de bununla ilgili alacağım. Ben yazayım sizler de ilk etapta hatalarımı açıklayınız. Daha sonra işlemlere başladıkça aşağıya doğru tarih tarih yazacağım gelişmeleri, inşallah olumlu gelişmeleri olacaktır.

Başlangıçta yapmayı planladıklarım;
    + Anahtar kelime içeren domain almak, yalnız bu domain yaklaşık 20 karakter barındırıyor dilerim sorun olmaz uzunluğu.
    + Hostigger firmasından US lokasyonlu, SSL içeren bir hosting almak.
    + Temiz bir tema, Niche site olacağı için blog tarzı olacak.
    + Yoast SEO eklentisi kullanmayı düşünüyorum.
    + Site ilk olarak @androidcim; hocamın yaptıklarını okuyunca fikir sahibi olduğum gibi yapılacak. Önce lokalde kuracağım içine 1K içerik çekemesem de 50-100 arası içeriği spinleyerek ekleyeceğim.
    + Siteyi faaliyete geçirdiğimde, günde 1-3 arası otomatik makale girecek şekilde ayarlayacağım. Dili İngilizce olacağı için alıntı ve spinlenmiş olacak muhtemelen.
    + Subdomainler oluşturup ortalama aynı sektörde farklı 5-6 adet site oluşturmuş olacağım.
    + Pinterest başta olmak üzere, facebook ve twitter'dan otomatik paylaşım sağlayacağım.
    + Site yayın tarihi 7-8 Ağustos gibi olacak, kurban bayramı vb. gibi tatil günlerinde siteye gelişleri daha rahat gözlemlerim bu yüzden Adsense onaylansa bile 20 Ağustos gibi siteyi boğmayacak şekilde reklamları gireceğim.

18 Temmuz itibariyle yazacaklarım bu kadar. Yorumlarınız bana ışık tutacaktır. Bundan sonrasını dilerim ki, tarih tarih sizlerle paylaşmış olacağım.

20 Temmuz 2019 Cuma

21 karakter uzunluğunda anahtar kelimeye sahip .com uzantılı alan adı godaddy firmasından alındı.

Adwords'ten kelimeler analiz yapıldı.

23 Temmuz 2019 Salı

Hostigger'den ABD lokasyonlu "Linux Hosting - Tigon Plan - Chicago" paketi (3 aylık) alındı.

24 Temmuz 2019 Çarşamba

2 adet Türkçe'den çevirilmiş makale 8 saat arayla girildi. Keywordlere dikkat edildi ve Yoast eklentisinin yönlendirmesiyle SEO yapıldı.

23 Ağustos 2019 Cuma

Adsense onayı verildi.
  • 18-07-2019, 21:00:42
    İngilizce siteler için reddit kullanmayı ihmal etmeyin

ITmaster adlı üyeden alıntı
    + Pinterest başta olmak üzere, facebook ve twitter'dan otomatik paylaşım sağlayacağım.
  • 18-07-2019, 21:16:23
    Foruma üye olmadan önce belkide en çok ziyaret ettiğim yer bu bölümdü. Adsense Hikayelerim..

Yeni bir hikaye, Yeni bir başlangıç. Başarılı olmanız dileğimle
  • 18-07-2019, 21:50:01
    mikbalavseren adlı üyeden alıntı
    Başarılar dilerim, inşallah istediğiniz gibi sonuçlar elde edersiniz...
    İyi niyetleriniz için teşekkür ederim.

Abbozdag adlı üyeden alıntı
    Hedefinize ulaşmanız dileğiyle 👏
    İnşallah hocam, Allah nasip ederse.

sarp adlı üyeden alıntı
    İngilizce siteler için reddit kullanmayı ihmal etmeyin
    Daha önce hiç aklıma gelmemişti, şimdi bakıyorum hocam araştırayım.

hibravez adlı üyeden alıntı
    Foruma üye olmadan önce belkide en çok ziyaret ettiğim yer bu bölümdü. Adsense Hikayelerim..

Yeni bir hikaye, Yeni bir başlangıç. Başarılı olmanız dileğimle
    İnşallah hocam, başarılı olur ve çevremize de faydalı oluruz Allah izin verirse.

CinsAdam adlı üyeden alıntı
    Başarılar hocam, inşallah hedefinize en kısa sürede ulaşırsınız.
    Teşekkür ederm, forumdaşların tavsiyelerine ihtiyacım olacak.
  • 18-07-2019, 22:03:01
    Öncelikle yapmanız gereken bazı önemli kısımlar var.
    1 - Hosting firmasını seçerken doğru karar verdiğinizden emin olmak adına 2 kez düşünün.
    2 - Domain uzatısı benim için hiç birşey ifade etmez ancak kullanıcılar adına önemlidir.O yüzden com uzantılının itibarı vardır com alabilirsen al.
    3 - Kesinlikle konularında hacmi yüksek kelimelere yer verme.Türkçe örnekleme yapalım;
    Kredi notu başlıklı makalen var.Yazık olur verdiğin emeğe.
    Lakin Aynı sektörde kredi notum sürekli düşüyor nasıl yükselir şeklinde bir başlık atıp makale üretsen bu long tail başlığı aylık 100 tekil hacmi varsa 50-70 i sana gelir.Kredi notu kelimenin 50k hacmi varsa 1 tekil gelirse şanslısın.
    4 - Makalelerinde kesinlikle akıcı olmalısın. Ziyaretçi aradığını hemen ilk paragrafta bulmamalı. Yine örnekleme yapalım. Ziyaretçi makaleyi okudukça aşağı insin. Aşağı indikçe verilen bilginin katma değeri yükselsin. En alta çakarsan bağlantı reklamını güzel etkilieri oluyor benım stratejim bu şekilde.
    5 - Yoast eklentisi kullan ve doğru ayarlarını yap.İşini görür.
    6 - Aynı domain üzerinde 4-5 sub açıp sakın öyle bir işe bence girme. Önce ana siteyi besleyecek duruma gel. Projeni bir hevesle açar 5-6 site elinin altında olunca iş yapmak zor gelir.
    7 - Ben tüm ingilizce niche sitelerimde long tail başlık analizi yaparak iş yaptım. Birde bunun yanında bir hacmi olan kelimeler için hazırladığım konuları forumlarda tanıtım yaparak backlink sağladım.

Aşağıdaki görsel alcohol drug rehab üzerine bir sitemin geliri idi:

Her zaman ingilizce içerikte para vardır. Türkçe içerik yorar ve yaptığın gideri karşılamak oldukça zordur. Bir kaç sektörü bunun dışında bırakıyorum iyi kazandırdığı bazı sektör ve kelimelerde var.
  • 18-07-2019, 22:22:45
    Akbas adlı üyeden alıntı
    Öncelikle yapmanız gereken bazı önemli kısımlar var.
    1 - Hosting firmasını seçerken doğru karar verdiğinizden emin olmak adına 2 kez düşünün.
    2 - Domain uzatısı benim için hiç birşey ifade etmez ancak kullanıcılar adına önemlidir.O yüzden com uzantılının itibarı vardır com alabilirsen al.
    3 - Kesinlikle konularında hacmi yüksek kelimelere yer verme.Türkçe örnekleme yapalım;
    Kredi notu başlıklı makalen var.Yazık olur verdiğin emeğe.
    Lakin Aynı sektörde kredi notum sürekli düşüyor nasıl yükselir şeklinde bir başlık atıp makale üretsen bu long tail başlığı aylık 100 tekil hacmi varsa 50-70 i sana gelir.Kredi notu kelimenin 50k hacmi varsa 1 tekil gelirse şanslısın.
    4 - Makalelerinde kesinlikle akıcı olmalısın. Ziyaretçi aradığını hemen ilk paragrafta bulmamalı. Yine örnekleme yapalım. Ziyaretçi makaleyi okudukça aşağı insin. Aşağı indikçe verilen bilginin katma değeri yükselsin. En alta çakarsan bağlantı reklamını güzel etkilieri oluyor benım stratejim bu şekilde.
    5 - Yoast eklentisi kullan ve doğru ayarlarını yap.İşini görür.
    6 - Aynı domain üzerinde 4-5 sub açıp sakın öyle bir işe bence girme. Önce ana siteyi besleyecek duruma gel. Projeni bir hevesle açar 5-6 site elinin altında olunca iş yapmak zor gelir.
    7 - Ben tüm ingilizce niche sitelerimde long tail başlık analizi yaparak iş yaptım. Birde bunun yanında bir hacmi olan kelimeler için hazırladığım konuları forumlarda tanıtım yaparak backlink sağladım.

Aşağıdaki görsel alcohol drug rehab üzerine bir sitemin geliri idi:

Her zaman ingilizce içerikte para vardır. Türkçe içerik yorar ve yaptığın gideri karşılamak oldukça zordur. Bir kaç sektörü bunun dışında bırakıyorum iyi kazandırdığı bazı sektör ve kelimelerde var.
    Verdiğiniz detaylı bilgiler için teşekkür ederim. Yazdıklarınızın birçoğunu düşünememiştim. Ubersuggest'tan aldığım long tail kelimeleri Adwords'te denedim o kadaryüksek TBM oranına sahip değillerdi.

Sub açmayı da planlamıştım ama bu dediğinizi dikkate alacağım. Çoğu makaleyi spinleyeceğim için dilerim ki kullanıcıları sayfanın altına kadar götürecek geniş içeriklere sahip olabilirim.