Ev Ortamında Sunucu Barındırmak İçin İdeal Kabinet Arıyorum - R10.net
  • 22-09-2019, 21:40:09
    Merhaba, ev ortamında ağ yapısı kurup kendi iç ağ ve sitede ki kamera vs gibi cihazların kayıtların barındırılması için ideal bir kabinet arıyorum. Elimde Dell R410 Sunucu var, araştırdım kabinet ölçülerini bilmediğim için sizlere danışmak istedim. Yardımcı olanlara şimdiden teşekkür ederim.
    2 Saniyelik dünyada fırıldak olmaya gerek yok...
  • 22-09-2019, 21:59:03
    kabinetler U miktarınca büyür ve küçülür elinizdeki sunucu 1U boyutundadır. Diğer bağlayacağınız rack tipi ürünlerin dökümanlarında kaç u oldukları yazmaktadır. Kabinetlerde “Rack Mount” sunucu sistemlerinde gördüğünüz 1U, 2U gibi ifadeler form faktörü birimidir. Sunucuların monte edildiği kabin veya rack’lerde yüksekliği bildirir. İbaredeki U, standart 4.45 cm (tam olarak 44.45 mm) yükseklik demektir.

Kabinet içine koyacağınız cihazların boyutunu tam olarak netleştirdiğinizde nasıl bir kabine ihtiyacınız olacağıda netleşecektir. ( Mevcut cihazlarınızdan her zaman 6-7u büyük kabin almanız kullanım açısından kolaylık sağlar, cihazların arasına el sokmak, yan panelleri açmadan arkaya ulaşmak vb. gibi )
  • 22-09-2019, 22:20:36
    Doan adlı üyeden alıntı
    kabinetler U miktarınca büyür ve küçülür elinizdeki sunucu 1U boyutundadır. Diğer bağlayacağınız rack tipi ürünlerin dökümanlarında kaç u oldukları yazmaktadır. Kabinetlerde “Rack Mount” sunucu sistemlerinde gördüğünüz 1U, 2U gibi ifadeler form faktörü birimidir. Sunucuların monte edildiği kabin veya rack’lerde yüksekliği bildirir. İbaredeki U, standart 4.45 cm (tam olarak 44.45 mm) yükseklik demektir.

Kabinet içine koyacağınız cihazların boyutunu tam olarak netleştirdiğinizde nasıl bir kabine ihtiyacınız olacağıda netleşecektir. ( Mevcut cihazlarınızdan her zaman 6-7u büyük kabin almanız kullanım açısından kolaylık sağlar, cihazların arasına el sokmak, yan panelleri açmadan arkaya ulaşmak vb. gibi )

Bilgi için teşekkür ederim. Aşağıda ki ürün benim işimi görür sanırım.

https://www.hepsiburada.com/legend-4...gaza=TEKBURADA
    2 Saniyelik dünyada fırıldak olmaya gerek yok...