N11'in Atatürk ile ilgili attığı bildirim - Sayfa 3 - R10.net
  • 09-11-2019, 08:44:28
    aliarbak adlı üyeden alıntı
    Bu olay geçen yıl, 10 Kasımı 11 Kasıma bağlayan gece yaşandı. Rakipleri o zaman ki kampanyada birçok push notification’ı siren sesiyle atıyordu. Bunlar da onlara atıfta bulunup, “bakın biz sizi rahatsız etmek istemiyoruz” şeklinde bir mesaj vermek istediler. Ancak o günün 10 Kasım olması ve marketing de push notificationları gönderen ekibin bu mesajdan çıkartılabilecek anlamları ön görememesi sebebiyle ellerinde patladı, infial yarattı.

Bu sene böyle bir hatayı tekrar yapmazlar.
    Aynen böyle oldu ama 1 yıl geçmişken neden bu tür bir paylaşım anlayamadım.
    Özellikle trendyol "ziller çalıyor" diye sirenler ile kampanya bildiriyordu.

10 Kasım çerçevesinde bakılacaksa, rakip firma Atamızın yasını tuttuğumuzun ifadesi olan sireni, mutlu bir haber yani kampanya duyurmak için kullanmış. Neden bu yönden de bakılmaz.

Amaç ve insanların hisettiğinin yanlış olduğu bir kampanya metni idi neticede. N11 açıklama da yaptı, özür de diledi.

Ha şunu da diyeyim, tepki gösterelim vs herkes yine klavye başında tepki mesajlarını yazdı sonra topladığı kuponları kullanmak üzere N11 e giriş yaptı ))

Bunu nereden biliyorum, N11 de 4 yıldır mağazam var ve en çok satışı geçen yıl 11.11 de aldım... saygılar.
    E-Ticaretin Patronu olmak ister misiniz?
  • 09-11-2019, 08:55:40
    akdeniz1976 adlı üyeden alıntı
    Aynen böyle oldu ama 1 yıl geçmişken neden bu tür bir paylaşım anlayamadım.
    Özellikle trendyol "ziller çalıyor" diye sirenler ile kampanya bildiriyordu.

10 Kasım çerçevesinde bakılacaksa, rakip firma Atamızın yasını tuttuğumuzun ifadesi olan sireni, mutlu bir haber yani kampanya duyurmak için kullanmış. Neden bu yönden de bakılmaz.

Amaç ve insanların hisettiğinin yanlış olduğu bir kampanya metni idi neticede. N11 açıklama da yaptı, özür de diledi.

Ha şunu da diyeyim, tepki gösterelim vs herkes yine klavye başında tepki mesajlarını yazdı sonra topladığı kuponları kullanmak üzere N11 e giriş yaptı ))

Bunu nereden biliyorum, N11 de 4 yıldır mağazam var ve en çok satışı geçen yıl 11.11 de aldım... saygılar.
    Hocam sermayenin dini, inancı, değerleri, ahlâkı, hassasiyetleri, duyarlılığı ve sadakati yoktur. Hep daha fazlasını ister, ona ulaşmak için her şeyi yapar. Yasayı çiğnediğinde ödeyeceği ceza, kârın yanında önemsizse şayet, yasayı da çiğner.
    Software Developer (Linkedin)
  • 09-11-2019, 09:01:26
    aliarbak adlı üyeden alıntı
    Hocam sermayenin dini, inancı, değerleri, ahlâkı, hassasiyetleri, duyarlılığı ve sadakati yoktur. Hep daha fazlasını ister, ona ulaşmak için her şeyi yapar. Yasayı çiğnediğinde ödeyeceği ceza, kârın yanında önemsizse şayet, yasayı da çiğner.
    Söylediklerin doğru ama benim yorumum durum analiziydi. yaşadığımı söyledim. Aksini savunmadım ama durum böyle böyle oldu dedim. Haber bülteni gibi düşün.
    Neyse bu konuda diyeceğimi önceki yorumumda söyledim...

Klavye başında yorum yapanların çoğu kuponlarını kullanmak üzere acele etti satışlarımdan biliyorum da dedim...

Bir taraf olmak adına fikir beyan etmedim.

Ticaret eğitimlerimizde öğretilenler, ticarette siyaset olmaz...

Şöyle diyeyim, mağazan var ve seninle tam karşıt görüşte biri geldi, ürün satmıyorum der misin? Ben demem açıkçası.

Saygılar
    E-Ticaretin Patronu olmak ister misiniz?
  • 09-11-2019, 12:03:06
    Eğer bu bildiriim 10 Kasım akşamı yaptıysalar o zaman birilerine gönderme yapmışlardır haklılar.Ama 9 Kasım'da yapıyorlarsa kesinlikle art niyetlilerdir.
    https://www.betasozluk.com