%100 PARA İADELİ | Kelimenizde 1.Sayfa'da Olmak İstiyorsanız >> Bir Tık Uzağınızdayım - Sayfa 22 - R10.net
 • 06-12-2017, 20:32:37
  Mehmetde bir özgüven var. Sanırım herkesi gerizekalı kendisini de muazzam zeki zannediyor.
  Onu kesinlikle aramamışız. Beni neden aramadınız abiler falan demiş. Sanırım hepimiz manyak ve paranoyak insanlarız. Kendi kendimize toplu bir halde hayaller, yanılsamalar görüp durduk.
  Mehmet, sen peşin olarak hizmet karşılığı aldığın paraları, hizmeti yapamayıp 12 ay içerisinde faizsiz ödeyeceğiniz yazmışzsın.
  Varsayalım biz sana 5 bin tl verdik, sen de iş yapmak için 2 ay istedin. 2 ayın sonunda işi yapamadım, paranızı da 1 sene içerisinde ödeyeceğim diyorsun. Çünkü biz hıyarız ? ama sen kesinlikle buradan aldığın paraları çevirmiyorsun.
  Ben ilk bu editi gördüğümde seni aradım. Çünkü ben bu hizmeti alırken böyle bir ibare yoktu. Olsa katiyen almazdım. Ki hiç kimse almazdı. Sen telefonunu açmadın. Senden hizmet almak istediğimi söylediğinde neredeyse günde 4 5 kez arıyordun. Hocam ne zaman görüşürüz, hocam görüşecektik ne oldu vs diyerek. Dönmedin geri. Meşguldür dedim, dert etmedim.
  Daha sonra burada insanlar senin hakkında siteleri için en ufak bir işlem yapmadan paralarını vadeli olarak iade edeceğini söylediğini iddia ettiler. Yani sana para vermişlerdi, sen bu para karşılığında 1 dakikanı dahi ayırıp bu adamlar için uğraşmamıştın, paralarını da durumun olunca, işte yok 12 ayda falan ödeyeceğini söylemiştin. Ben bunu görünce yine bi aradım, bir de ağzıma tüküreyim ki nazik olmaya çalışırım. Çok da çaldıramıyorum rahatsız olma diye. Hani işi vardır falan döner görünce.
  Sonra insanlar burada senin *********** olduğunu, hem iş yapmadığını hemde paralarını yollamadığını yazmaya başladılar. Ben bunun üzerine sana yazdım. Sen girdin, okudun ve çıktın. Ben yine işi vardır ve müsait olunca dönecektir dedim. Hani buradaki mağdurlardan birine de söyledim, sana da. Sen bana abi işi bitiremedim 1 ay daha süre desen ben sana verirdim. Sana parayı eline sayarken aynısını söyledim. Bana yeter ki paramı iade etme işimi yap dedim. Ama sen ölü taklidi yapıp onu da görmedin.
  Sen ısrarla geri dönmeyince ben sana tekrar yazdım. Hocam dedim, bir rapor vs sunmayacak mısın? Anlaştığımız kelimeler ilk 500 de dahi değiller kontrol ettiğimde ise site için en ufak bir çalışma yapılmamış olduğunu görüyorum dedim. Ana, iletilmiyor yazdıklarım. Beni whatsappdan engellemişsin.
  Bunun üzerine seni tekrar aradım. Bu sefer uzun uzun çaldırdım. Günlerden cumaydı dönmedin.
  Ben pazartesi günü işe gittiğimde seni savcılığa verdim. Burada da diğer mağdurların bana yazmasını onlar adına da şikayette bulunacağımı söyledim ve ne tesadüf ki, aynı dakika telefonuma 10 tane mesaj atmışsın. Dilin açıldı hemen.
  Şimdi sen ticaret yapıyorsan aldığın para karşılığında bu sitelere ne yaptın söyle.
  Ticaret yapıyorsan bu kadar süre içerisinde bu siteler için neden hiç bir şey yapmadığını söyle,
  Biz sonuçta sana inşaat işi yaptırmadık. Gidip beton falan almadın heralde. Eğer parayı döndürmüyorsan hem iş yapmayıp hemde bu paraları nasıl harcadığını, neden paran olmadığını söyle,
  Bak biri ölmüştür, acil bir şey olmuştur insanlık hali. Dersin ki böyle böyle burada kimse 3 bin 5 bin tl'nin peşinde değil. Senle buluştuğum gün ben seni bekletmemek için 2 farklı atm'den para çektim. İkisi de kendi bankam değildi. Kaç para komisyon verdiğimi sen gördün. Yazık abi bu paraya dedin. Ben ne dedim ? Sen işini hallet de hepsi helal olsun dedim.
  Burada dert para değil. İnsanları gerizekalı yerine koyman. Ulan yemin ediyorum en ufak bir şey yapıp da kelimeleri hani 100. sıraya getirmiş olsan diyeceğim ki adam bir miktar uğraşmış. Kelimeler ilk 500'de dahi yoklar.
  Benim adımı zaten konuya girmemişsin. Bana cevap verme gereği duymamışsın. Sanırım derdin sana henüz dava açmayan insanlar.
  Kendisine dava açmak isteyenler için yargılanacağı madde TCK'nın 158/1f. maddesi olan Bilişim sistemlerinin, banka veya kredi kurumlarının aracı olarak kullanılması suretiyle **************. Ağır Ceza Mahkemesinin görevidir.
  Ceza alt sınırı 3 yıldan az olamaz. Para cezası alt sınırı da, elde edilen paranın 2 katından az olamaz.
  Tabi ki bu yalnızca tek bir kişiye karşı işlenmiş bir suçsa. Kişi sayısı arttıkça ceza miktarı da buna oranla artacaktır. Şayet kendinize bir avukat tutarsanız. Ceza alması halinde avukatlık masrafı olan 3960 TL'i de öder.
  Bu ve bunun gibi durumlarda bir şikayet dilekçesi ile bilişim suçları savcılığına gidip şikayette bulunmanız yalnızca ve yalnızca 10 dakikanızı alır.
 • 06-12-2017, 21:30:15
  çok geçmiş olsun herkese
  iyi ki tam sipariş verecekken kendi paravan ağımı oluşturmaya karar vermişim.
  Kedisinekligi.org
 • 06-12-2017, 22:25:55
  Mehmet çok dini bütün bir arkadaş. Allah kitap bismillah görüyorsunuz.
  Bu yazdığımdan sonra az evvel engelimi açmış.
  Şey diyor. "Pardon da ben sizden para almadım siz bana olay günü 250 tl verdiniz sadece)
  Mehmet gerçekten muazzam dindar bir adamsın sözünün erisin. Yalnız ben ağır ceza mahkemesinde de çalıştım. Asliye ceza mahkemesinde de. Binlerce böyle olay gördüm. Çözümü basittir. Parayı ben gökten indirmedim. Beraber gittik atm'den çektik. Hemde karta ait olmayan iki farklı atm'den. Haliyle zaten bu olay başlı başına hayatın olağan akışına aykırıdır.
  Ayrıca bana ilk olarak olayın heyecanı ile attığın mesajda zaten ikrarda bulunmuştun. Sağ ol ben emeklerin sayesinde onları da savcılığa verdim. Ha bir de "hts kayıt" nedir bir sorgula google abiden. Onları da isteteceğim.
  Bu arkadaş ile hala anlaşıp, dürüst biri olduğunu, parayı ödeyeceğini düşünen varsa yanılıyor. Tek derdi sizin de ona dava açmamanız. Sizi düşündüğü yok.