Merhaba Bir Sorum Olacaktı - R10.net
15
Bildirimler TÜMÜNÜ OKUNDU SAY
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..
Giriş Yap Kayıt Ol
 • 25-02-2020, 16:55:34
  #1
  Uzun yıllardır seo çalışmaları yaptığımız bir yakınımızın sitesine ekonomik durumlarından dolayı yaklaşık 5 6 aydır seo desteği veremiyorduk. Senelik linkwheel ve link hizmeti aldığımız bir çalışma ortağımız tüm linklerimizi yenilemediğimiz için sildi. Normalde sıralamadan düşmesi beklenen site şuan google arama motorunda ilk 20 sayfada yer almıyor. Domaini sorguladığımızda ise google'da banlı gözüküyor. Linkler 1500 ün üstünde idi ve google sıralamalarında ilk sayfada idik. Sizce bu durum normal midir? Müşterimizde çok sevdiğimiz birisi ticaretten çok dostluk söz konusu olan bir durumda var. Bu kadar sert düşüş ve banlanma ilk defa başımıza geliyor. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederiz.
  Webhox İnternet & Bilişim Hizmetleri
 • 25-02-2020, 21:03:23
  #2
  Linklerde ani silinme, google tarafından çok negatif algılandığı için bu kaybın yaşanması sizde takdir edersiniz ki gayet normal. Benzer kayıplar Gov, edu tanıtım backlinki alıp ilgili linkler silindiğindede yaşanır. özellikle 1500 kadar link komple silindiyse bu duruma gelinmesi çok çok normal.

  Karamsar konuşmak istemem ama epey uzunca bir süre eski randımanına döneceğini düşünmüyorum. Hatta doğru çalışılmaz ise hiç dönemeyeceğinden yana oy kullanabilirim.

  (Sizin konudan hariç olarak) Hacklink ile haşır neşir olanlar daha iyi bilir display:none backlink alıp ilgili link bulunup silinirse, o site bir daha kendine gelemez. Google'ın link silinmesi ile ilgili çok katı uyarı ve önlemleri var.

  Geçmiş olsun.