En İyi Veri Kurtarma Programları - R10.net
 • 10-09-2020, 00:01:34
  #1
  En İyi Veri Kurtarma Programları

  Teknoloji hayatımızda pek çok kolaylık sağlasa da riskleri de fazladır. Bunun en bariz örnekleri de veriler konusunda başımıza gelir. Kimi zaman kullanmakta olduğunuz bilgisayarınız, harddiskiniz, USB belleğiniz ya da USB’leriniz bir anda bozulabilir. Kimi zaman da yanlışlıkla bir dosyayı, içeriği silebilirsiniz. Bu gibi durumlar çoğu zaman bir çaresizdik hissi oluşturur. Fakat silinen dosyaları, fotoğrafları, belgeleri çoğu zaman geri getirebilirsiniz.

  Veri kurtarmanın yüzde yüz garantisi olmadığı için en iyi yol, yedekleme yapmaktır fakat sıralamış olduğumuz veri kurtarma programlarını kullanarak da kaybettiğiniz dosyalarınızı geri getirmeyi deneyebilirsiniz.


  Recuva

  Harddisk veri kurtarma dendiği zaman ilk akla gelen programlardan birisidir. Fakat sadece harddisk değil, flaş bellek, CS veya DVD sürücülerinizdeki dosyaları kurtarmak için de oldukça fazla kullanılmaktadır. Ccleaner’ın sunmuş olduğu programlardan birisi olduğu için şirketin bütün başarıları bu programda da devam etmektedir.

  Windows’un bütün sürümlerinde çalışabilen program kullanıcı dostu özellikleriyle de öne çıkmaktadır.
  Recuva, gelişmiş derin tarama moduna sahiptir. Hasarlı veya format atılmış sürücülerdeki verilerin dahi kurtarılabilmesini sağlamaktadır. Kolay kullanım arayüzü sayesinde herhangi bir teknik donanıma gereksinim yoktur. FAT ve NTFS desteği barındırmaktadır.

  TestDisk

  En iyi veri kurtarma programlarından birisi olan TestDisk, kayıp dosyaları gerei getirebilmek için geliştirilmiş açık kaynak kodlu bir yazılımdır. 200’den fazla dosya türünü rahatlıkla bulup kurtarabilmektedir. Bu yönüyle diğer veri kurtarma programlarını kolaylıkla geride bırakabilmektedir. Fakat tek seferlik bir veri kurtarma yapacaksanız ya da bu işte yeni iseniz programın arayüzü biraz karışık gelebilir. Sabit disklerdeki, USB’lerdeki ve CD, DVD’lerdeki bütün verileri kurtarmak için tercih edebilirsiniz.

  TestDisk, kullanıcıların ön yükleme bölümlerini onarmasına ve yeniden oluşturmasına imkân verdiği gibi silinen bölümlerin kurtarılmasına ve onarılmasına da olanak tanır. FAT, NTFS, exFAT ve ext2 dosya sistemlerindeki dosyalar geri alınabilir.


  Disk Drill

  Eğer tercihiniz basit ve profesyonel bir veri kurtarma programı ise Disk Drill’i kullanabilirsiniz. Hem MAC hem de Windows işletim sistemine sahip bilgisayarlarınızda kullanabilirsiniz. Program, 500 MB dosya kurtarmanıza izin veriyor ve bu sınırın üzerinde veri kurtarmak isterseniz ücretli sürümünü satın almanız gerekiyor.

  Disk Drill bilgisayarınızdaki bütün alanları bulup taramakta, taranan veriler Tüm Dosyalar, Video, Resimler, Belgeler, Arşivler şeklinde kategorize edilebilmektedir. Taranan dosyalar dosyalara ve tarihe göre filtrelenebilmekte, arama çubuğu bulunmakta, kurtarma oturumu daha sonra kullanılmak üzere kaydedilebilmektedir. Önizleme seçeneği vardır ve derin tarama modu bulunur. Orijinal klasör adları korunur.

  Stellar Data Recovery

  Stellar Data Recovery, en etkili veri kurtarma programlarından birisidir ve özellikle de bir dosyayı yanlışlıkla sildinizse bu program tam da aradığınız olacaktır. Programın özelliklerini incelediğimizde bellek kartları, USB sürücüler, akıllı telefonlar ve harddiskler gibi pek çok aygıttan veri kurtarımı yapılabilmektedir.

  Basit bir kullanımı vardır ve gelişmiş özellikleriyle hızlı dosya kurtarma imkânı veriyor. Yeni başlayan ya da pek bilgisi olmayan kullanıcılar rahatlıkla Stellar Data Recovery’i kullanabilirler. Satın alabileceğiniz gibi satın almadan deneme özelliğinden de yararlanabilirsiniz.


  Pandora Recovery

  Pandora Recovery, veri kurtarma programları arasında en etkili olanlardan birisidir. Kullanıcılara veri kurtarma konusunda pek çok seçenek sunan program, avantajlarıyla öne çıkmaktadır. NTFS ve FAT biçimli birimlerden silinen dosyaları kurtarabilme olanağı sağlamakta, kurtarma yapmadan belirli türlerdeki dosyaları önizleme imkânı vermektedir. Mesela resim ve metin dosyalarını kurtarmadan görebilirsiniz.

  Yüzey taraması sağlar ve bu sayede biçimlendirilmiş sürücülerden verilerinizi kurtarabilirsiniz. Arşivlenmiş, gizli, sıkıştırılmış ve şifrelenmiş dosyalarınızı kurtarabilirsiniz.
  ==> %100 Özgün, En Kaliteli, Güvenilir, En Uygun Fiyatlı ve SEO Uyumlu Makale Hizmeti! <==