• 14-05-2024, 18:37:56
  #1
  Merhabalar, uzun zamandır dijital pazarlamacı olarak çeşitli şirketlerde ve kurumlarda çalıştım. şu anda ise kendime ait bir yazılımın geliştirilmesi ve satışı ile ilgileniyorum. 2. bir projenin daha teknik sürecini finanse etmek için yeterli kaynağım yok. Fakat, reklam maliyetlerini, müşterilere yapılacak satış sürecini ve satış sonrası desteği yapabilecek gücüm var.

  Apartman, site yönetimi yazılımı geliştirtmek istiyorum. Bu yazılımı ise 1 ay içerisinde çok hızlı bir şekilde yayına almamız gerekiyor. Ben teknik taraftaki ortağa, mockup olarak tüm projeyi sayfa sayfa vereceğim, nerede ne buton olacak, tıklayınca ne olacak vs. her şeyi görecek. Codecanyon gibi bir yerde hazır template alıp, onu revize ederek yapması sanırım süre ve maliyet açısından daha uygun olur. Bu yolu tercih edebiliriz.

  Projeyi 2 fazda bitireceğiz. 1. faz ilk bir ay içerisinde tamamlanmalı, burada geliştirmeyi hızlıca yapacak ve satışa hazır hale getirecek. 1. ay sonunda ben sitenin landingpage'ini yapacağım ve aynı hafta yayına alacağım. Sonrasında ben gelen satış görüşmelerini yaparken, teknik tarafa belirli aralıklarla yeni özellik geliştirmelerini.

  Teknik taraf sadece geliştirmeyi yapacak.
  Bizim taraf ise, satış, reklam maliyetleri, ürün geliştirme (product managment) ve satış sonrası müşteri desteklerini.

  Hemen bu hafta resmi ortaklıklar, imzalar atılır. Teknik taraf geliştirmeye başlar. Düzenli olarak çalışamayacak kişi/kişiler lütfen yazmasın. İlk 2 ay çok yoğun olur teknik taraf, geliştirmeler ek özellikler vs. derken. Ama sonrasında o kadar yoğunluğu olmaz başka işleriyle ilgilenebilir. Belirli aralıklarla güncellemeler, yeni modüller yayına alınır o kadar.
 • 14-05-2024, 18:59:05
  #2
  iletişime geçin görüşelim hocam