International Relations And Strategic Research Center

Siyaset - Hukuk- Finans ve İşletme Gibi Bölümleri Okuyanlar İçin İdeal Bir Platform kuruyorum.

Sadece bu bölümler ile sınırlı değil uluslararası ilişkilerden tutun öğretmenliğe kadar olan bütün bölümleri içerisine alan ve bu alanlarda gerek ülkemiz gerek ise yurtdışında ki alanları araştırarak çeşitli kompozisyonlar ile denemeler, yorumlamalar ve makaleler ile bir platform oluşturuyorum.
Thinktank'ın bir benzeri diyebiliriz. İşlerinde uzman kişiler ile değil, bu alanda kendini geliştirmiş ve geliştirmeye açık üniversite öğrencileri ile birlikte çalışılmasına inandığımız bir platform.
İlerleyen günlerde gerek Türkiye'nin gerek ise yurtdışınıda etkisi altına alabileceğini düşündüğümüz büyük bir platform haline getirmeyi düşünüyoruz.

Amaç ne ?
Amaç tam olarak, üniversite öğrencilerinin okudukları bölümler ile ilgili özellikle de yukarıda belirttiğimiz bölümler (bu bölümler daha çok olabilir) kendi alanlarında araştırma yaparak bu yazıları bu platform aracılığı ile paylaşmasına neden olacak bir alan.
Kayda değer yazıların toplandığı - denemelerin - makalelerin hatta yorumlamaların bulunduğu ve bir çok üniversiteden bir çok bölümden ülke içinde ve ülke dışında olan konuları artı ve eksi yönüyle değerlendirerek bu sorunları dile getirerek çözüm önerileri sunarak bunlar için bir alan oluşturmak istiyoruz.
Devletler bu konuda her ne kadar kendi bölümlerini oluştursa da bu tarzda stratejik araştırmalar yapan kurum kuruluş yada toplulukları faydalı buluyor ve bu konuda ortak bir kitlede çalışmalar sağlıyor.

Doğu Akdeniz den tutun ekonomik sorunlara kadar - kadın erkek eşitsizliğinden tutun sosyokültürel çalışmalara kadar a'dan z'ye araştırılıp bunlar ile ilgili gerekli çözüm önerilerini ibraz edebilecekleri bir yer.

International Relations And Strategic Research Center

Umudumuz platformumuza bölümleri her ne olursa olsun araştırma yapan - deneyimli - bilgili ve özverili şekilde çalışmalarını yürütebilecek bir ekip kurabilmek.

www.irsrc.org internet adresi şuan yapım aşamasında olmasına rağmen
www.instagram.com/irsrc sosyal medya hesabından takip edebilirsiniz.

Bunun dışında başvurmak isteyen üniversiteli öğrenci arkadaşlarımın info@irsrc.org mail adresine başvurarak katılım sağlayabilirler.

Bunun dışında yapıcı eleştirilerden tutun yapıcı her türlü bilgiye açık olduğumuzda bildirmek isteriz.