Silikon üretimi hk. - R10.net
15
Bildirimler TÜMÜNÜ OKUNDU SAY
Yükleniyor, lütfen bekleyiniz..
Giriş Yap Kayıt Ol
 • 25-06-2020, 00:07:27
  #1
  Silikon imalatında olan, ya da hammaddesi ticareti ilen uğraşan, ya da bu işlerde firmalara hizmet veren arkadaşlar iletişime geçebilir.
 • 25-06-2020, 00:13:19
  #2
  Tekstil silikonu mu yoksa nalburiye mi
  Dünya malı gelip geçicidir ALLAH gönül rahatlığı versin
 • 25-06-2020, 00:19:27
  #3
  Evteks adlı üyeden alıntı
  Tekstil silikonu mu yoksa nalburiye mi
  Nalburiye, tekstil konusunu bilmiyoruz. Bir dostumuzun alanı yapı kimyasalları. Silikon projesi daha önceden vardı ama bağlantılar bir şekilde o alandaki kişilerle kesildi.

  Arayış bu yönüyle. Detaylara hakimseniz iletişime geçebilirsiniz.
 • 25-06-2020, 00:21:57
  #4
  Tekstil alanı olaydı üretim ve imalatın bilgi verebilirdim, nalburiye hakkında pek bilgim yok hocam

  Saygılar  ErcanKagan adlı üyeden alıntı
  Nalburiye. Ama tekstil konusunu Bilmiyoruz. Bir dostumuzun alanı yapı kimyasalları. Silikon projesi daha önceden vardı ama bağlantılar bir şekilde o alanda kimlerle kesildi.

  Arayış bu yönüyle. Detay çok daha, hakimseniz konuya, iletişime geçebilirsiniz.
  Dünya malı gelip geçicidir ALLAH gönül rahatlığı versin
 • 25-06-2020, 23:55:48
  #5
  Silikon hammedesini üreten bildiğim kadarıyla dünyada bile çok az firma var Türkiye içinde ise bir çok firma fason dolum yaptırıyor. Silikon, evet yapı marketlerde nalburlarda çok satılan bir malzemedir. Kendim yapı market işletiyorum ekonomik silikonlar ve sista diye ayırıyoruz sista marka Henkel grubuna ait ve kalitelidir. Diğer grup için ise marka önemli değildir müşteri için (genel olarak tabiki) bu ürünlerde genelde belirli bir kaç dolum firması tarafından üretilir. Parayı bas senin markanda senin ambalajına da ürün üretir. Sellsil firmasını buna örnek verebilirim. Tabi bahsettiğim fiyatlar yüklü rakamlar. Şahısların üretim taleplerine cevap vereceklerine ihtimal vermiyorum. Ayrıca silikon konusunda spota çok düşen bir üründür. Büyük firmalar bile fason ürettirirken dolum tesisi kurup üretmek nasıl olur tasarruf sizin. Ha olduki maddi gücünüz yetti tesis kurdunuz hammadde aldınız. Bir kaç yerden sipariş aldığınızda siparişe yetişememe ihtimalinizde yüksek öylede bir durum var. Kabaca söyleyeceklerim bunlar umarım sizin için fikir olacak şeyler aktarabilmişimdir. İyi çalışmalar dilerim.
 • 26-06-2020, 12:30:03
  #6
  şimdi ikilemde kaldık. Şöyle ki :

  20 milyon tesis yatırımı yapıp 1 milyon hammadde ile xps, taş yünü, eps üretmek mi ,
  1 milyon tesis yatırımı yapıp 20 milyon hammadde ile silikon üretimi daha mantıklı olur.

  1. seçenekte, marka , fason yaptırmak hiç de zor değil. zaten bir üretici bayiliklerini oluşturmuş, toptan da kar marjı %5, 15'e aldığını maximum 16'ya satıyor.kendi markası olsa da ,direkt üreticinin markası olsa da.
  2. seçenek ise farklı bir alem ki , parayı bastırıp fason yaptırmak çözüm değil. ne olur, geniş kanalın olur, ürün gamı fazla olur, fiyat uydurur satarsın. tek bir ürünle , silikonla bir kişinin tutunabilmesi için rekabetçi olmak gerek. bacak üstüne ata ata rekabet etmeden, bir nevi el öpene mal satmak için. üç gün önceki kur ile bir günlük üretim için ortaya çıkan rakam 224 bin . 1 aylık hazırda stok, 42 gün, kart işlemlerindeki komisyonun kalkacağı süreyi hesap ediyoruz. bakalım artık.
 • 26-06-2020, 15:03:31
  #7
  Türkiyede sayısız milyoner var. Bir sektöre parayı basıp hoop diye kazanmak olsaydı herkes öyle yapardı. hemen her işte işi piyasayı zamanı koşulları iyi bilmek gerekir. Bu tecrübe de kolay kazanılmaz.

  Bence asıl amaç bir yenilik üretip pazarlamaktır. İlk seferde üretip piyasayı dolduran kazanır. Arkadan gelenler ise ne nasip kaldıysa o. Mesela stres çarkı gibi saçma sapan bir şey bir anda piyasada yayıldı. Sonra modası geçti söndü.

  Piyasaın bir kötü tarafı, ihtiyaç maddeleri zor müşteri bulurken işe yaramaz eğlencelik zımbırtılar kapış kapış. Eğer iş piyasasına, ihtiyaca yönelik üretim düşünüyorsanız, iki kat fazla düşünmelisiniz.


  Benim de şu anda tarımda kullanılacak plastik bir malzeme fikrim var. Bildiğim kadarıyla piyasada yok, üretilirse çok satılacağını düşünüyorum. Çünkü çok faydalı.
  Ben köyde yaşıyorum. 30 yıl önce sera yapanlara milet güler dalga geçerdi. Çünkü o zamanlar hiçkimsede yok . Şimdi her ev her aile en az bir tane sera sahibi. Yani demek istediğim zamana ve koşulara göre teni ürün arzı anormal bir şekilde ddeğişebilir.

  Plastik enjeksiyon için proje çizip kalıp yaptırıp ürün imal edebilecek birileri varsa fikrimi karşılıksız olarak iletebilirim.
  www.malze.me
 • 27-06-2020, 22:58:13
  #8
  ilgilendigin urun icin kalip maliyetl aldin mi?muadil urun varsa paylasirsan kalip maliyeti cikartirim...bir iki tesisi olan arkadas var.
 • 28-06-2020, 03:19:15
  #9
  sonunda forumda az çok bildiğim bir alanda soru sorulmuş.

  silikonun kalıbını çıkarttırmanız gerekiyor ve malzemesini ne tarz makinede basılması gerektiğinin belirlenmesi şart.

  Kalıp fiyatları fazla yüksek... ama fason yaptırırsanız en azından sadece hammadde ve kalıba para ödersiniz. (Hatta hammaddeyi bile fason firma karşılayabilir, siz sadece kalıbı alır, baskı başına karşı tarafa ödeme yaparsınız)

  Silikon makineleri çok pahalı. Malzeme çok büyük veyahut çok önemli bir parça değilse makine almayın derim. Öncesinde de mutlaka denemeler yapmanız gerekiyor. Bir kalıp ustası bulun malzeme küçükse 4-5 gözlü size silikon kalıbı çıkartsın. Örnek bir fason şirketle anlaşıp denemeler alın. Kalıptan çıkan ürün sizi tatmin ediyor işinizi görüyorsa ona göre devam edersiniz.

  + Hammaddeyi de bu arada belirlemiş olursunuz.(ürünün sertliği ve yumuşaklı, silikonun nerde kullanılacağına bağlı değişir.)


  Bu arada yeriniz Ankarada'ysa, silikon üretimi yapan bir firmanın adını verebilirim. Yardımcı olurlar.

  kolay gelsin.
  C'est une grande habileté que de savoir cacher son habileté.