Manuel çalışmak isteyenler için kaliteli görsel bulma ve hızlı indirme yolu - R10.net
 • 26-06-2020, 22:40:17
  #1
  merhaba arkadaşlar. bi önceki açtığım konuda yüksek çözünürlüğe sahip kaliteli görselleri nasıl bulurum diye sormuştum sağolsun arkadaşlar güzel cevaplarıyla bilgilendirdiler. bu konuyu açma nedenim ise tüm bu bilgilerin aralarda kaybolması yerine bi başlıkta yer alıp ihtiyaç duyan arkadaşlara da yardımcı olmasını sağlamaktır.

  bildiğiniz gibi pinterest, görsel ne kadar kaliteli ise o kadar öne taşıyor içerikleri. o yüzden şayet manuel, her şeyi tek tek elle uğraşarak oluşturuyorsanız bu tarz detayları da önemseyip kaliteli görsellerle çalışın. ayrıca şu konumda da belirttiğim gibi https://www.r10.net/pinterest/240794...ai-makale.html oluşturacağınız içeriklere sınırsız bi şekilde ai(yapay zeka) makale ekleyip içeriklerinizin içini doldurabileceksiniz.

  peki görselleri nasıl buluyoruz? ve nasıl hızlı bi şekilde istediğimiz içeriğe dair kaliteli görselleril indirebiliyoruz? ( burası önemli. çünkü piyasada yandex ten toplu görsel indirebileceğiniz bi bot, program, eklenti yok. bazı eklentiler var ama bazen çalışıyor bazen çalışmıyor, bazen kaliteli görseli çekiyor bazen küçük resmini indiriyor. sürekli arıza oluşturuyor kısacası. ben tek tek bunları denedim en az 20-25 program/eklenti test ettim ve hiç birinin toplu bi şekilde işlem yapmadığını gördüm. o yüzden burada işimizi en kolay şekilde halledeceğimiz, biraz da olsa meşakatli olan yolu seçmek durumundayız. ama mevzu kaliteli bir site ve hesap oluşturmak, kısacası yarına yatırımsa, katlanacaksınız başka çaresi yok)

  sitemiz yandex.com , buraya girip çalışma yapmak istediğimiz etiketi görsel arama kısmına yazıyoruz. ben " red dress " örneğinden ekran görüntüleriyle anlatım yapıcam.

  red dress yazıp altta " boyut " kısmından " herhangi bir boyut " diyerek 2000 e 3000 değerini giriyoruz. bunun sebebi pinterestin 2:3 ratio değerini sevmesi. dilerseniz 1000 e 1500 ve türevi olan 2:3 ratio değerlerini de çalışabilirsiniz ama ben ne kadar kaliteli, çözünürlüğü yüksek olursa o kadar iş yapabileceğini düşündüğümden 2000:3000 şeklinde çalışıyorum. görselleri de henüz indirmeye başladım. ilerde pinleme sürecine geçtiğim zaman sonuçları da aktarırım.  ratio değerini verip tamam dedikten sonra bu içeriğe dair dikey, kaliteli görseller karşınıza çıkacak. peki biz bunları nasıl olabilecek en hızlı şekilde indiricez? ben alternatifler aradım, sordum, kimse bi şey bulamadı, yine nette de çözümünü bulamadım o yüzden kendi uyguladığım yöntem benim için en hızlı sonuç yöntemidir. kimine göre çok basit ve saçma görülebilir fakat daha iyi bi yolu varsa bizimle paylaşmadan gitmemesini dilerim. geçelim nasıl indireceğimize.

  ilk görsele tıkladık ve karşımıza böyle bi ekran geldi.  bu ekranda görseli indirebilmemiz için önce görselin üstüne sağ tıklayıp sonra " dosyayı farklı kaydet " diyip, ardından yolu belirtip kısacası uzun uzun uğraşmamız gerekiyor. ve bu her görsel için böyle. diyelim ki biz 50 görsel indircez. bu işlemi biz 50 defa tekrar etmek zorundayız. meşakatli geliyor bana. o yüzden bu indirme işlemini daha pratik şekilde yapmak için çözüm aradım ve bi eklenti buldum kafamda istediğim şeyi karşılayan.

  eklentimizin adı = Double-Click Image Downloader

  Bu güzel eklenti bizim işimizi biraz olsun kolaylaştıracak.

  Bu eklentiyi kurun ve sonrasında, sağ üst kısımda üzerine sağ tıklayıp seçenekler diyin  ardından karşınıza gelen bu ekranda aşağı doğru inin  " hover button " alanına geldiğinizde görseldeki ayarları yapın. özellikle alt kısımda button un konumunu belirlediğimiz yer önemli.  bu ayarları yaptıktan sonra tekrar yandex görsellere dönelim.

  artık gördüğünüz gibi sağ tarafta indirme butonu oluştu.  bu sayede, her görsel için sağ tıklayıp farklı kaydet demekle uğraşmak yerine, mouse'unuza 1 kez tıklayarak hemen yan taraftaki ok ile görseli sonraki görsele geçirebilirsiniz, ardından ikinci tıklayışla o görseli indirebilirsiniz. kısacası uzun görsel indirme sürelerine vurduğunuzda 10 dakikanızı alabilecek bi işi şu an 3-5 dakikada halledebileceksiniz hem de daha az uğraş ile. çünkü sağ tık, farklı kaydet olayında bir de sonraki görsele geçme uğraşı ve süresini ekleyin. mouse u bi yerden bi yere sürüklerken dahi mesafe fazlaysa, zaman kaybı ve fazladan amelelik demektir. bu eklenti sayesinde dip dibe olan butonlar ile sonraki görsele geçip anında görseli indirebilirsiniz.

  manuel uğraşta en önemli şey sabırdır ve sürattir. süratiniz ne kadar düşükse sabrınız da o kadar çabuk biter. o yüzden sabrı yüksek tutmak için elimizden gelen en hızlı şekilde çalışmalıyız. bu sebeple bu tarz ufak görünen ama büyük etki yaratan detaylar önemlidir bana göre. umarım birilerinin işini görür. bol kazançlar.
 • 04-07-2020, 17:46:29
  #4
  ratio değeri iyimiş gerçekten çok beğendim hiç bir yerde görmemiştim nerden aklınıza geldi
  freelancer
 • 04-07-2020, 18:55:49
  #5
  beachturk adlı üyeden alıntı
  ratio değeri iyimiş gerçekten çok beğendim hiç bir yerde görmemiştim nerden aklınıza geldi
  iğneleme mi bu?
 • 04-07-2020, 19:22:32
  #6
  Teşekkürler paylaşım için hocam. İşime yarayacak
 • 04-07-2020, 19:58:41
  #8
  Paylaşım için teşekkürler hocam. Kazancınız bol olsun.
  "Öğretmen - Makale Yazarı" Özgün, imla kurallarına uygun makale için PM ile ulaşabilirsiniz.
 • 04-07-2020, 23:51:02
  #9
  Oradan aldığımız görseli üzerine yazı ekleyip kolajlasak manuel olarak, çevresine çerçeve v.b. birşeyler yapsak o resim özgün mü oluyor?