• 09-07-2024, 21:44:47
  #1
  Selamlar.

  Bir süredir farkettiğim bir iş var, mesela google, yandex veya farklı arama motorlarında x bir duayı yada x dine bağlı bir şeyi araştırdığınızda farklı bir dinden reklamlar çıkıyor, herhangi bir şekilde o dinle bağlantınız da olmasa, aradığınız şey o dinle bir bağlantısı da olmasa o reklam çıkıyor, bu sadece google özgü bir şey değil, yandex üzerinde de aynı mevzular dönüyor, kendiniz de bakabilirsiniz, yine reklamı veren din deki bir şeyi araştırdığınız da da yine aynı şekilde farklı bir dinin reklamı yayınlanıyor, benim anlamadığım arama motorları neden bu tarz içeriklere izin veriyorlar ? Yani sen gidiyorsun x bir dine inanıyorsun / bağlısın, bir şeyi araştırmak istiyorsun, çat önünde farklı bir din, Başlık Şu : "Ücretsiz Kitabınızı adresinize gönderelim" benim aslında niyetim çok farklı, karşıma çıkan çok farklı.

  Siz ne düşünüyorsunuz?
 • 09-07-2024, 21:47:22
  #2
  forumdaki seo uzmanları en doğru yanıtları verirler ancak bana göre anahtar kelimelerle ilgili bir durum.
 • 09-07-2024, 21:49:22
  #3
  Hocam neden reklam verilir ? Rakiplerinizin önüne geçmek için veya daha cazip bir seçenek sunmak için Google, yandex vs gibi platformlarda din değil ürün vardır
 • 09-07-2024, 21:52:06
  #4
  Din'i sitelerin hepsi kendi dinlerini insanlara anlatmak için yayın yapıyor ve reklam verirken de ne olursa olsun hedef kitle, "dindar kişiler", burada bir sorun yok, İslam dinini anlatan bir sitede Hristiyanlığı anlatan bir sitenin reklamının yayınlanması mantıklı
  Ancak;
  Burada sorun;
  Reklam yayınlayan site sahibinin bir eksikliği, Eğer niyet gerçekten inandığın din'i yaymak yada öğretmekse diğer dinleri anlatan sitelerin reklamlarını engelleyeceksin, Ama amaç para kazanmaksa işlerine geliyordur.
 • 09-07-2024, 21:52:16
  #5
  Real time bidding mevzusu, gercek zamanli bir ihale sistemi donuyor aslinda AdSense tarafinda, yani diger dinin promosyonunu kim yapiyorsa hedef kitle ve "daha cok odersen birim basi, seni daha cok gosteririm he" kriterlerinin ikisini de tamamladigi icin reklami gorunuyor.
 • 09-07-2024, 21:53:36
  #6
  Sen teklamın neden verildiğini anlamamışsın.
  Reklam pazardan müşteri kapmak için verilir.
  Ben de diamond tema videosu izledim mi önüme çeşitli dinci reklamlar çıkıyor.
  Her reklamda genelde bu reklamla ilgilenmiyorum seçeneği bulunur. Reklam ilginizi çekmiyorsa irapor edin ilgilenmiyorum deyin o reklam tekrar çıkmaz.
  Adamlar kendi dinlerni öne çıkarmaya çalışıyorlar. Gayet normal.