• 07-02-2024, 00:41:34
  #1
  Müziğin ismi ayrılık...

  Hatay Antakya da gerçekleşen anma töreninden bir kesit (5 Şubat'ı 6 Şubat a bağlayan geceden)

  https://streamable.com/vn3plv
 • 07-02-2024, 00:58:21
  #2
  Kız arkadaşım Hataylıydı. Haliyle biraz da onun etkisiyle depremin 2. günü Hatay'da buldum kendimi.

  10 gün gibi bir süre kaldım erzak dağıtımı vs. için. O 10 gün içerisinde gördüklerimi, yaşadıklarımı, düşüncelerimi anlatsam inanın birçok insanın nutku tutulur. Döneli 1 yıl oldu ama kimseye açık açık anlatmadım tecrübemi.

  Allah ölenlere rahmet eylesin. Yakınlarını kaybedenlere ve bir şekilde hayatına devam etmeye çalışanlara sabır versin. Hatay'da birçok arkadaşım var ve hemen hemen her gün konuşuyoruz. Durum hakkında bilgi veriyorlar. Düşünüldüğü gibi değil.

  Hatta şöyle söyleyeyim. İyi olduğunu bildiğim bir arkadaşımın yanına en son uğradım. Dönerken ona uğrayıp gidecektik. Gittim evinin durumunu falan gösterdi. Yapacağımızı yaptık, Allah'a ısmarladık dedik. 2 hafta önce bir fotoğraf attı. Binalarının etrafında 100 bina varsa 3-4 tane kalmıştı. Dümdüz arazi haline gelmiş her yer.

  Empati yapmaya çalışıyorum. Orada yaşayıp nasıl toparlarım diye. Camdan kafanı uzatıyorsun her gün gördüğün bina yok karşında dümdüz bir arazi var. Zor gerçekten.

  Allah ülkemize bir daha böyle bir felaket yaşatmasın diyeceğim ama maalesef gerçekler ve deprem kuşağı olan bir ülkeyiz. Tedbirlerimizi alalım, buna göre yaşayalım sonra Allah'a sığınalım. Rabbim hepimizin yardımcısı olsun.